Rugbyers van Tovaal en MMRC zorgen voor zeldzame score: 0-0 Dammers PWC spelen zich veilig t M I I Ondo walst over Scheldevogels heen Zeelandia Middelburg en HW24 in balans I I 12 SPORT HANDBAL Orion verliest met 32-35 van koploper Dongen in de eerste klasse en blijft daardoor middenmoter. Witte wint Gouden Ruif door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe- moemenoe kwamen op eigen veld sterk uit de winterstop. Middenmo ter HRC 2 uit Den Haag werd een voudig met 39-5 aan de kant ge zet. Tovaal nam het op sportpark Het Schenge in Goes op tegen het hoger geklasseerde MMRC uit Maastricht. Het duel eindigde zoals het begon in 0-0. Een unieke uit slag voor rugbybegrippen. Oemoemenoe kwam al in de vijf de minuut via een schop van Lau rent Legrand aan de leiding. Am per vijf minten later vergrootte Quinten van Dijk de voorsprong tot 8-o. De thuisclub was niet te houden en via tries van Joey Luit- wieler en Yedney America en twee conversions van Laurent Leg rand liep Oemoemenoe vlot uit naar 22-0. Vlak voor rust zorgde een zware enkelblessure van Al- varo Souisa voor een lange onder breking van de wedstrijd. Deniël van der Waal en Laurent Legrand voerden de voorsprong vlak voor rust op tot 29-0. Yedney America zorgde na rust met een van zijn befaamde rushes nog wel voor 34-0, maar vervolgens kreeg ook Pim Abbink probeert door de defensie van MMRC te breken, foto Willem Mieras HRC 2 vijf punten op het bord. Tovaal moet het in de driekwart- lijn al lange tijd stellen zonder een aantal vaste krachten en te gen MMRC konden de Goesena- ren ondanks een sterke openings fase niet tot scoren komen. Een penalty-kick van Jan-Joost Wiebrens zeilde net langs de ver keerde kant van de paal en tien minuten voor rust misten de Lim- MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zich zaterdag veilig gespeeld. In een bloedstollende wedstrijd won het team met 11-9 van HDC Ons Doel Bereikt en verlengde daarmee het verblijf in de eerste klasse met minimaal één jaar. PWG had veel te danken aan Andres van den Berge. De Goese- naar slaagde er in zijn partij in om de sterkste speler van de Haag se ploeg, Krijn Toet, in een subtie le klassieke partij van het bord te tikken. Ook Arjo Kousemaker en Jacob Provoost hadden een belang rijke inbreng. Topscorer Kousema ker sloeg toe met een verborgen combinatie en de pas 15-jarige Pro voost dwong in zijn partij door een forcing schijf- en partijwinst af. Omdat Danny de Jager en Jos de Wild verloren, bleef de wedstrijd spannend. Bij een 9-7 voorsprong voor PWG moest Aart Walraven, in de wetenschap dat een neder laag hoogstwaarschijnlijk nacom- petitie zou betekenen, er goed voor gaan zitten. Ondanks een mindere positie be zweek de man uit Zoutelande niet en forceerde hij knap de remi se. Na bijna zes uur spelen zorgde Niels Roelofsen voor het bevrij dende elfde punt. De Middelburgse damclub sloot het seizoen af met een 11-9 neder laag tegen kampioen Samen Sterk. De Middelburgers kwamen Orion laat koploper flink zweten burgers eenzelfde mogelijkheid. Matthijs van der Werf en Maghiel Hanse waren dichtbij een try, maar ook na rust werd er niet ge scoord. Zodoende kwam er een zeldzame 0-0 op het bord. Dat overkwam Tovaal in de bijna 35-ja- rige geschiedenis eenmaal eerder. Op 2 november 1980 was de begin- stand van de thuiswedstrijd tegen Tilburg ook de eindstand. door Len Wolters eerst op achterstand door een combinatieve nederlaag van Piet Nieuwenhuijzen, maar toen Wim Koppejan een sterk gespeelde par tij winnend afsloot was de stand weer gelijk. Daarna nam de ploeg uit Hazers- woude afstand. Eerst verloor Arie Kammeraat door een eindspel- fout en toen ook Piet Allaart zich gewonnen moest geven stond het 11-7. Evert Wiskerke gaf de eind stand door een overwinning in een gecompliceerde partij een iets draaglijker aanzien. Daaf Kasse, die zaterdag zijn han den vol had aan de talentvolle Ali Fthalla, werd met achttien pun ten uit elf partijen algeheel topsco rer in de eerste klasse C. HEINKENSZAND - De handballers van SV Orion beleven een tegen vallend seizoen in de ogen van trainer John Jansen. Voorafgaand aan het seizoen had hij op meer gehoopt. Mede door een aantal blessuregevallen staat de ploeg uit Heinkenszand onderaan in de middenmoot. „Handhaving is dan ook onze doelstelling", zei Jansen na afloop van de verloren wedstrijd tegen Dongen. „Dan moeten we nog wel wat punten gaan pakken. Aan het einde van het seizoen zie je altijd dat de on derste teams verassend punten gaan pakken. Daar moeten we voor gewapend zijn." Zondag bewees de thuisploeg een waardige eersteklasser te zijn. Koploper Dongen beleefde een lastige middag in sporthal De Stenge. Met flink wat stootkracht van Jaco de Jong en Guy Peters beukte Orion in de eerste helft dwars door de defensie van de be zoekers heen. In totaal kwam de thuisploeg voor rust vijftien keer tot scoren, maar Dongen kon goed bijblijven. De koploper uit de eerste klasse bleek uiterst effec tief. Zo'n beetje elk schot leek het net te vinden, achter doelman Re ne Hooyschuur, die een ongeluk kige middag beleefde. „We speel den goed in de eerste helft", vond Orion-speler Arno Riemens. „In de rust gaven we aan dat Dongen te verslaan was. We gingen vol voor de winst." Van de goede bedoelingen van Orion was in het begin van de tweede helft niets te zien. De ploeg miste twee goede kansen, terwijl Dongen vier doelpunten maakte. „We kwamen slecht uit de kleedkamer", constateerde Jan sen. „Waar dat dan aan ligt weet ik niet. We waren wat minder scherp. Als je dan vier doelpun ten om je oren krijgt, terwijl je zelf twee grote kansen mist, dan zorgt dat voor een mentale tik. Dat is jammer, want een feit is wel dat deze fase bepalend was voor de einduitslag. De doelpun ten die we toen tegen kregen, kwamen we aan het eind van de wedstrijd tekort." De achterstand van Orion liep hal verwege de tweede helft steeds verder op en zorgde op den duur voor een verschil van zeven pun ten. Onder leiding van Arno Rie- mans maakte de thuisploeg een flinke inhaalslag. Het vanaf links naar binnen komen van de num mer vier van Orion zorgde tel kens voor gevaar. Met twaalf tref fers nam hij ongeveer een derde van de productie van de thuis ploeg voor zijn rekening. Het gat werd teruggebracht tot drie pun ten, maar verder kwam de thuis ploeg niet. Dit zorgde voor ge mengde gevoelens bij Jansen. „Ik I door JaapJan Ritsema GOES - In de derde klasse van de korfbalcompetitie werden afgelo pen weekeinde twee uitgestelde wedstrijden gespeeld. Ondo verpulverde Scheldevogels in eigen huis. Stormvogels trok aan het kortste eind tegen Vios. Scheldevogels-Ondo 5-26: „Het voelde als een schoolreisje", zo vroeg moest coach Hans de Meij met zijn ploeg richting hekken sluiter Scheldevogels. Dat er twee punten gepakt gingen worden stond op voorhand vast, de vraag was alleen hoe hoog de uitslag uit zou vallen. Voor rust (4-16) was Ondo op dreef, maar na de pauze waren zij iets coulanter voor de thuisploeg. Uiteindelijk kon De Meij alleen maar tevreden zijn met het resul taat. Door deze klinkende over winning behoudt Ondo de gedeel de koppositie. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Anne- mieke Toerse 5, Jeroen Mesu en Rob bie Mesu 4, Lennard van Eennennaam en Nikie Geervliet 2, Dennis Witte, Corinne Geschiere en Lianne Lorier 1 Vios-Stormvogels 12-11: Met de nodige personele aanpassingen kreeg Stormvogels het zwaar te verduren tegen een fysiek Vios. Niet bepaald geholpen door de ar biter van dienst, werkte de frustra tie aan Westkapelse kant de scherpte niet in de hand. Pas in de laatste tien minuten ontwors telde Stormvogels zich aan de mi sère. Te laat om een nederlaag af te wenden. Scores Stormvogels: Niek Peene 4, Arjen Schoe 3, Kris Gabrielse 2, Franc- ky Koole en Wilco Schoe 1. VLISSINGEN - Dressuuramazone Claudia Witte deed zaterdag goe de zaken in de Gouden Ruif com petitie van de Vlissingse ruiter- club Scheldestad. De amazone uit Vrouwenpolder was in de klasse M2 met Carlette oppermachtig. Witte liep in de warmloopronde met de zwarte merrie Carlette naar 66,0 procent. Zij bleef daar mee de Middelburgse Annet Bu- teyn met de Stravinnsky-bijn bijna zes procent voor. In de her kansing stuurde Claudia Witte de ontketende Briar-dochter met 77>33 procent naar de zege. In de klasse Li eisten de amazones van de thuisclub een hoofdrol op. In de eerste proef greep Conny Vos met de Discovery-dochter Célina met 65,66 procent de zege. In de tweede proef ging de zege met 66,33 procent naar clubgenote Lindsay Oudeman met de Cor- land-afstammeling Cocolicious. door Jack Begijn HULST - HW'24 en Zeelandia Mid delburg hebben geen voordeel be haald uit het inhaalduel in de der de klasse A van het zondagvoet bal. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel. De Middelburgers konden bij winst in de strijd om het kam pioenschap vijf punten afstand ne men van de nummer twee, Rood Wit W. Bij HW'24 lagen de be langen precies aan de andere kant van de streep. De Hulstenaren hadden de punten hard nodig om van de onderste plekken weg te komen. De trainers van beide clubs be rustten na afloop echter in het ge lijkspel. „Misschien had er meer voor ons ingezeten", keek trainer Luc Audenaerdt van HW'24 te rug op de Zeeuwse derby, „maar aan de andere kant is het geen slecht resultaat tegen de koploper. Het is voor ons de opmaat naar een goede reeks." Zijn collega Ruud Pennings van Zeelandia Middelburg gaf toe dat hij voor meer naar Hulst was afge reisd. „Dat ben je aan je stand verplicht. Vandaag hadden we vijf punten los kunnen komen. Nu zijn we blijven steken op drie." De Mid delburgers staken de hand voor het gelijke spel in eigen boezem, maar wezen ook naar het slechte speelveld, dat meer weg had van een knollentuin dan een voetbal veld. HW'24-Zeelandia Middelburg 2-2 (1-1). 8. Jari Vyaene 1-0, 38. Joost de Kubber 1-1, 65. Michal Szczawinski 2-1, 78. Niels Luteijn 2-2. cB ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68