Kapelle neemt afstand Patrijzen stuurt Steen van onderste plaatsen met nederlaag naar huis SPORT 9 Slecht weekend voor Zeeuwse tweedeklassers Volharding boekt tweede zege van het seizoen MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 middelburg - Kwadendamme won zondag in een slechte wed strijd van Hoofdplaat. Ook die an dere Bevelandse vijfdeklasser, Vol harding, pakte drie punten. Kwadendamme-Hoofdplaat 3-1: Kort voor de rust kwamen de be zoekers door een door Loek Tho- maes benutte strafschop welis waar op 0-1, maar binnen twee minuten zorgde Roel de Jonge voor de gelijkmaker. Tien minu ten na de hervatting strafte Son ny Eggermont een blunder in de verdediging van Kwadendamme af (1-2), waarna Tom de Smet de wedstrijd definitief besliste. De Smet schoot fraai raak door een verre bal van eigen helft in één keer te verlengen: 1-3. Volharding-Moerstraten 5-3: De hervatting van de competitie le verde lachende gezichten op in Ovezande. Volharding, dat in de openingswedstrijd van dit sei zoen nog met 6-0 verloor van Moerstraten, versloeg de Brabant se tegenstander nu met 5-3. De ploeg zag John Sommeijer zijn rentree na langdurig blessureleed vieren met drie treffers. Omdat ook Remon Verbart het net een keer had laten bollen, leidde dit tot een 4-1-voorsprong. Even werd het nog spannend toen Moerstraten terugkwam tot 4-3, maar de treffer van Jeroen Goed hart maakte een einde aan alle twijfels: 5-3. Frank van de Boogaard, doelman van Best Vooruit, is eerder bij de bal dan Sinan Coban. De spits kreeg na rust een uitgelezen mogelijkheid om de 2-1 op het bord te zetten maar schoot de bal naast foto Lex de Meester door Jos van Belzen Op papier heeft dit VC Vlissingen genoeg kwaliteit om mee te strij den om de titel, maar de selectie was zondag door blessures en schorsingen flink uitgedund. Tho mas Ragut (eerste van drie duels) en Tim van Hasselt (één wed strijd) keken geschorst toe, Benja min Verwest, Arjan Human, Said door Robin Hamelink middelburg - Kapelle boekte zater dag een belangrijke zege bij 's-Heer Arendskerke door met 2-0 te winnen. In de strijd om lijfsbe houd laat Kapelle vier ploegen on der zich in de derde klasse. Het duel tussen Apollo'69 en Domburg eindigde in 0-0. De wedstrijden Spui-DFS en De Noormannen-De Meeuwen gin gen wegens de barre weersom standigheden van afgelopen week niet door. 's-Heer Arendskerke-Kapelle 0-2: Een slechte wedstrijd van bei de ploegen. Na acht minuten kwa men de bezoekers op voorsprong door een fraai afstandsschot van Marco den Deurwaarder. Op slag van rust verdubbelde Ro derick van Iwaarden de stand tot Bouzambou en Bas Rijkeboer wa ren door blessures niet beschik baar. De weer bijna fitte Lionel Lord zat op de tribune, Etienne Mallie liep wel warm maar is ei genlijk ook nog niet fit. Toch had Vlissingen ook zonder al die spelers van Best Vooruit moeten winnen. Na een slappe 0-2. In de tweede helft kregen bei de ploegen genoeg mogelijkhe den, maar gescoord werd er niet meer. De thuisploeg blijft tiende. Kapelle heeft na de zege weer wat meer lucht en staat op de veilige achtste plaats. Apollo'69-Domburg 0-0: In de strijd om lijfsbehoud streden bei de ploegen voor iedere meter. Dat maakte het geen hoogstaande, maar wel een spannende wed strijd. Domburg was de betere in de eerste twintig minuten; daar na nam de thuisploeg het heft in handen. Beide ploegen kregen legio kan sen. Een echte afmaker ontbrak en dus eindigde de wedstrijd in 0-0. Apollo en Domburg schieten allebei weinig op met de punten- deling. Apollo blijft hekkensluiter en Domburg staat negende met elf punten. start (0-1 na drie minuten door Thijs Engels) was de thuisploeg al snel de bovenliggende partij. Ver dediger Quincy Gooding tekende na 24 minuten uit een corner voor de 1-1 en vlak voor rust werd een schot van Jonathan Constan- cia uit de kruising getikt door doelman Frank van de Boogaard. door Jos van Belzen MIDDELBURG Het was een prima weekeinde voor Philippine dat zich dankzij een 3-0-zege op Sluiskil naast Hontenisse nestelde boven aan de ranglijst in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Daar naast verspeelde ook nummer drie Steen, tot zondag de ploeg met de minste verliespunten, punten door een 2-0-nederlaag bij Patrijzen. Onderaan de ranglijst verloor Hul- sterloo afgetekend met 1-5 van Biervliet, dat door deze zege weer in het linkerrijtje is terug te vin den. Clinge boekte een belangrij ke 3-0-overwinning in het belang rijke zespuntenduel met hekken sluiter IJzendijke. Patrijzen-Steen 2-0: De eerste helft tussen twee aan elkaar ge waagde ploegen leverde twee mo- In de tweede helft kregen vooral Sinan Coban en Constancia een aantal prima mogelijkheden om de winnende te maken, maar de mooiste kansen waren niet aan het Zeeuws-Vlaamse aanvalsduo besteed. De twee ï'tjes bleven daardoor gewoon tot het einde op het scorebord staan. gelijkheden op voor de thuisploeg die achterin geen kans weggaf Aan het begin van de tweede helft kende Patrijzen een zwakke fase, waarvan de bezoekers echter niet wisten te profiteren. Gaande weg herstelden de oranje-witten zich en in de 60e minuut opende Edwin Capello de score vanaf de stip nadat Roy Haerkens was ge vloerd: 1-0. Mario Mulder, die zijn rentree vierde na blessureleed, gaf hieraan extra glans door in de slot fase 2-0 aan te tekenen. Hulsterloo-Biervliet 1-5 (0-1). Eric Dieleman 0-1, Derek de Booij 0-2 en 0-3, Tim Bogaart 0-4, Derek de Booij 0-5, Eric Goossens 1 -5. Clinge-IJzendijke 3-0 (1-0). Björn Luyckx 1 -0, Chris Seghers 2-0, Ema nuel Pauwels 3-0. Philippine-Sluiskil 3-0 (1-0). Maar ten van Hecke 1 -0, Mare Everaard 2-0, Dennis de Nooijer 3-0. middelburg - De vier wedstrijden in de tweede klas E van het zon dagvoetbal waarbij Zeeuwse teams waren betrokken, leverden dit weekeinde maar één schamel punt op. Boeimeer-Terneuzen 3-0: Na de openingstreffer van Steven van de Vreede in de zevende minuut (1-0), verdubbelde Joey van der Rijk deze voorsprong halverwege de eerste helft: 2-0. Rick Diele- mans zorgde nog voor rust voor de 3-0 en daarmee ook meteen voor de einduitslag. Aardenburg-Moerse Boys 0-0: Tegen het einde van de wedstrijd kwamen de bezoekers met tien man te staan na een rode kaart. De Zeeuws-Vlamingen wisten hiervan echter niet te profiteren, waardoor de wedstrijd zonder doelpunten eindigde: 0-0. Axel-WSC 0-3: In de tweede helft mocht Baris Kaya de ope ningstreffer maken, na een fout van de doelman van Axel. Nadat Colin Austermann de 0-2 op het bord had gebracht, verzuimde Ste ven Visser om vanaf elfmeter de spanning weer terug in de wed strijd te brengen. Tien minuten voor het einde bepaalde Rob van Ravenstein de eindstand op 0-3. RCS-SC 't Zand 1-2: De thuis ploeg begon veel te slap aan de wedstrijd en keek daardoor in de rust tegen een 0-2 achterstand aan. Morad Bobouh bracht al kort na de thee de spanning terug in de wedstrijd door 1-2 aan te teke nen, maar RCS was niet meer bij machte om de tegenstander bij de keel te pakken en gelijk te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65