Tholense Boys nadert na winst de koploper tot op drie punten SSV65 laat punten liggen in achtervolging Borssele pakt punt tegen koploper i 8 SPORT EERSTE KLASSE Vlissingen komt tegen Best Vooruit niet verder dan 1 -1De toekomst van de club is in nevelen gehuld. KARAKTERISTIEK door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal versloeg Tholense Boys Noad'67 met 2-1 en Rillandia won met 2-0 van Yerseke. MZC'11 speelde doelpuntloos ge lijk tegen DHV en staat nu een punt achter koploper De Fendert, Tholense Boys volgt op drie. Tholense Boys-Noad'67 2-1: Een spannende wedstrijd waar de be zoekers op voorsprong kwamen. Lars Steijn profiteerde optimaal van een fout bij Tholense Boys, 0-1. Twee minuten later mocht Joey Deurloo vanaf elf meter aan leggen na een handsbal: 1-1. In het tweede bedrijf kreeg de thuis ploeg de overhand en was het wachten op de 2-1. Die viel, dank zij een treffer van Laurens Boven berg. Tholense Boys kreeg genoeg kansen op 3-1. Noad'67 zette nog flink aan, maar het bleef bij 2-1. Rillandia-Yerseke 2-0: De thuis ploeg speelde een goede pot en kwam in de eerste helft op voor sprong door een doelpunt van Ar jan Koopmans. Domper voor de thuisploeg was de op het oog zwa re knieblessure bij Laurent Roe land. Een aandringend Yerseke probeerde de gelijkmaker te force ren. Verder dan een schot op de lat kwamen de bezoekers niet. In de blessuretijd bepaalde Mehmet Dolma de eindstand op 2-0 door een strafschop te verzilveren. DHV-MZC'11 0-0: De bezoekers speelden een goede eerste helft, waar Martijn van Grunsven de paal raakte en Frank Kristelijn op de lat knalde. Door goed uitgeval len wissels aan de kant van DHV ging de thuisploeg beter spelen en was DHV beter in de tweede helft. Kansen waren er genoeg, maar gescoord werd er niet. Schot Een speler van Noad'67 (rechts) gaat er met de bal vandoor in het duel met Tholense Boys. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SSV65 verzuimde zaterdag te profiteren van het gelij ke spel (1-1) tussen koploper Bru- se Boys en Serooskerke. Op eigen veld bleef de tweedeklasser tegen VCK, mede door een gemiste straf schop, op 0-0 steken. Klundert klopte Dinteloord met 4-1 en pas seerde SSV'65 op de ranglijst. SSV65-VCK 0-0: De ploeg van trainer Marco Groeneveld was niet bij machte om het verdedi gend ingestelde VCK op de pijn bank te leggen. In het eerste half uur kregen beide ploegen wat klei ne mogelijkheden. In de 38e mi nuut beging VCK-speler Pieter Hage een overtreding op Christi- aan Boon en kreeg SSV'65 een strafschop. Arjan Pijnen schoot vanaf elf meter op de paal. Pijnen miste voor de eerste keer dit sei zoen een penalty; de eerdere vier benutte hij wel. Vlak voor rust kopte Julian van der Meulen na mens de ploeg uit Koudekerke nog naast. Na rust werd SSV'65 wat sterker, maar compenseerde VCK dat met een hoop strijdlust. Via invaller Thomas Mattheijer en Richard Schouten, die op aan geven van de invaller over schoot, kreeg SSV'65 nog een aardige mo gelijkheid om de overwinning naar zich toe te trekken. Arnemuiden - Zwaluwe 1-1 (1-1). Maikel Moerings 1-0, Rick Ansems 1-1. Serooskerke - Bruse Boys 1-1 (0-0). Robin Meertens 0-1, Jeroen Geerse 1-1. Duiveland - Dauwendaele 0-5 (0-1). Mart de Kroo 0-1 en 0-5, Maarten van Vooren 0-2, Peter van Gorsel 0-3 en 0-4. Veel vraagtekens bij Vlissingen door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Halverwege deze week wil Karl Vergouwen duide lijkheid hebben. „Want anders is het einde verhaal", zei de trainer zondagmiddag. „Dan ga ik op zoek naar iets anders." Vergou wen leverde een tijdje geleden zijn contract voor onbepaalde tijd bij de stichting Ondersteuning Tosport Zeeland (OTZ) al in, maar stond later toch open voor een langer verblijf bij VC Vlissin gen. „Omdat de mensen van OTZ dat wilden. Ze zijn er nu al bijna twee maanden een ei over aan het leggen. Ik geef ze nog een paar dagen." Afgelopen week stapte voorzitter Henk Kouman op en zoals het er nu naar uitziet is hij niet de laat ste bij VC Vlissingen. Karl Vergou wen wil duidelijkheid, maar die lijken de besturen van de club en OTZ (nog) niet te kunnen geven. Ja, wel over het budget, werd don derdag duidelijk. Dat wordt ko mend seizoen met een procentje of zeventig teruggeschroefd. OTZ, het kindje van de nu gebrouilleer de Rob Vergouwen en Johan de Visser, houdt vrijwel zeker op te bestaan. Er moet dan een nieuwe stichting opgericht worden die er voor zorgt dat er een representa tieve eerste selectie staat. Karl Vergouwen: „Dan wordt dus voor een nieuwe aanpak gekozen. Deze club heeft nog steeds geen echt tweede elftal en nog steeds geen A-junioren. Dan moet je mensen binden met een pre miestelsel. Daar heeft iedereen een paar jaar geleden toch met zijn volle verstand voor gekozen? VC Vlissingen-Best Vooruit 1-1 (1-1). 3. Thijs Engels 1-0, 24. Quin- cy Gooding 1-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Made). Rode kaart (2x geel): 78. Robin Spijker boer (Best Vooruit). Gele kaart: Khalid El Hattach, Ferry Alfons, Roy van der Kaap, Jonathan Con- stancia (allen VC Vlissingen), Tom Kastelijn (Best Vooruit). Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Roy van der Kaap, Ferry Alfons, Quincy Gooding, Jurriaan Peter son; Randy de Dreu, Khalid El Hat tach, Jonathan Constancia; Lars de Voogd, Sinan Coban en Hoessein Bouzambou. Bijzonderheid: voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen voor de woensdag overleden Diana Luitwieler. Zij was jarenlang als vrijwilligster aan VC Vlissingen verbonden. Maar nu lijkt het weer te verande ren. Hoe ga je mensen dan nog binden? Ik vind dat de OTZ het bestuur van de club nu een beetje laat zwemmen." Welke kant gaat het straks op? Tot het einde van dit seizoen wor den alle gemaakte afspraken nage komen. Maar wat gebeurt er daar na? Met het niveau zijn spelers te behouden of te lokken, maar voor veel voetballers spelen harde eu ro's toch ook een voorname rol. Die euro's zijn - vanwege de crisis - bij steeds minder clubs voorhan den. Terugvallen op eigen jeugd kan VC Vlissingen niet, dus moet er geshopt worden en moeten van de huidige selectie zoveel mo gelijk spelers behouden blijven. „Ik ben dus niet de enige die dui delijkheid wil", zei Vergouwen. Hij deed zijn verhaal kort nadat hij even had staan voetballen met zijn kleinzoon. Op het hoofd veld, waarop zijn ploeg zondagmiddag naliet om nadrukkelijk in de race te blijven voor het kampioen schap in de eerste klasse. Vlissingen liet twee punten lig gen en zag de concurrentie wel de volle winst pakken. De Valk versloeg TSC, nummer twee Dos- ko rekende af met Geldrop. Koplo per De Valk heeft nu acht verlies- punten minder dan VC Vlissin gen, Dosko heeft drie verliespun- ten minder dan de Walcherse ploeg. In de twee duels na de win terstop (Geldrop uit 2-1, Best Voor uit thuis) liet Vlissingen al vijf punten liggen. In de komende we ken wordt duidelijk of de forma tie van Vergouwen zich nog in de titelstrijd kan mengen. De duels met BW, Jeka en Desk moeten driepunters opleveren, daarna wacht de confrontatie met De Valk. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Borssele zorgde za terdag voor een stunt door gelijk te spelen tegen koploper Walche ren. Borssele capituleerde pas drie minuten voor tijd. Daardoor loste Veere Walcheren af als koploper van de vierde klasse. Colijnsplaatse Boys versloeg Waarde met 3-1 en Kruiningen zegevierde met 4-1 te gen Bevelanders. SVD verloor met 3-1 van Wolfaartsdijk en Lewedorp- se Boys pakte drie punten in We- meldinge: 2-1. Borssele-Walcheren 1-1: Walche ren was veel aan de bal, maar kwam niet door de hechte en ster ke verdediging van Borssele. De thuisploeg was fel en liet Walche ren geen minuut met rust. Ri chard Beenhakkers opende de sco re voor Borssele. Het leek op een overwinning voor de hekkenslui ter uit te draaien, maar drie minu ten voor tijd stuntelde de Beve- landse verdediging en Bart Cher- min kopte de 1-1 op het scorebord. Door het gelijkspel pakte Borssele het tweede punt van deze compe titie. Colijnsplaatse Boys-Waarde 3-1: 'Colijn' kende een goede start en kwam op voorsprong door een treffer van Joeri Goulooze. Uit een klutsmoment zorgde Evert van Houte voor 1-1. Twee treffers van Sander Sallet trokken de sco re naar 3-1. Waarde kreeg nog gro te kansen, maar het bleef bij 3-1. Kruiningen-Bevelanders 4-1: Een aanvallend Kruiningen werd na twee minuten al beloond door een kopdoelpunt van Jacco de Ke- ijzer. Na drie assists van Mathijs van Liere werd het 2-0, 3-0 en 4-0, door treffers van Wesley Buur (volley), Jacco de Keijzer (een gelukje via de rug) en Lars Heijnsdijk (kopbal). De eer van Bevelanders werd uiteindelijk ge red door John Verswijver. SVD-Wolfaartsdijk 1-3: Wolf aartsdijk was beter en na vijf mi nuten schoot Thijmen van der Baan zijn ploeg al op 0-1. Met een prachtig afstandsschot zorgde Dries van Staveren voor 0-2. Uit een vrije trap verkleinde Henrik Borsselaar de stand tot 1-2. Span nend werd het niet, want op nieuw Van der Baan mikte vanaf elf meter de 1-3-eindstand op het bord. Wemeldinge-Lewedorpse Boys 1-2: Binnen de minuut kreeg Niels Kole voor de thuisploeg al een kans op 1-0, die hij niet verzil verde. Met een heerlijke lob bracht Robin Huijskens Lewe- dorpse Boys naar 0-1. Oscar de Ko ning bracht de spanning terug in de wedstrijd door zijn eigen doel man te verschalken. Met een lob bracht Marcel Rooze de bezoekers weer op voorsprong. Wemeldinge was niet meer bij machte om die klap boven te komen. Vlissingen-Veere 0-2 (0-1). Robin de Rijke 0-1, Wouter Koster 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64