Gebrek aan effectiviteit breekt Goes lelijk op GPC heeft weer wat lucht na op Boys SPORT 7 KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 Mark Schuit zet Kloetinge in de twaalfde minuut met een schot op voorsprong in de wedstrijd tegen ASWH. foto Willem Mieras door René van Stee VLISSINGEN Fraai was het aller minst wat GPC Vlissingen zaterdag middag tegen Terneuzense Boys liet zien. Toch leverde het duel dankzij een 3-2-zege de volle buit op. Daardoor houdt de Walcherse eersteklasser aansluiting bij de con currenten in de strijd tegen degra datie. Terneuzense Boys had zeker een punt verdiend, vond ook GPC-trainer Michel Leenhart. Zijn ploeg speelde voor de rust een tamme wedstrijd. „Verzorgd voetbal zat er op dit lastige veld niet in. Dan is het een kwestie van veel arbeid verrichten en gre tigheid tonen. Maar de jongens waren onherkenbaar. Merkwaar dig, want ondanks het slechte weer van de laatste maanden heb ben we een goede winterstop ach- ïk ter de rug. Na de rust hebben we de boel nog recht kunnen zetten." Leonhart maalde niet om de wij ze waarop GPC Vlissingen Ter neuzense Boys dieper in de degra- datiezorgen drukte. „Het was een lelijke overwinning, maar die tel len ook. Ik zie het een beetje als compensatie voor een lelijke ver- liespartij in onze vorige wedstrijd tegen Alblasserdam. Toen hadden we recht op veel meer", verklaar de de trainer. De weg naar lijfsbehoud is nog lang, beseft Leonhart. Zijn ploeg kan zich nauwelijks misstappen permitteren. Niettemin heeft hij veel vertrouwen in een goede af loop. Door blessures en schorsin gen miste hij onder anderen Najim Boughmari, Davy van Geersdaele, Björn Ronde, Zilvano Tuhuleruw en Daniël Jansen. Daardoor moest de trainer zater dag noodgedwongen na de rust in de achterhoede een beroep doen op de reeds afgezwaaide Jeroen van Ommen. „En dat deed hij pri ma, maar het zou prettig zijn als we eens konden spelen met de ploeg die ik in m'n hoofd heb. Als ik weer wat meer keuze heb, moet het beter gaan." GPC-Terneuzense Boys was van een matig gehalte. Het ging er sportief aan toe. Voor de rust had den de bezoekers het betere van het spel. Na een i-o-achterstand (strafschop Jesper de Vlieger na een foutieve terugspeelbal van Dennis van den Broeke, waarna Boys-doelman Dennis Rijnberg Remon de Vlieger onreglemen tair stuitte) draaide de ploeg de rollen snel om. De prima spelen de Bart van Fraeijenhove tikte raak bij de tweede paal nadat Ruud Hoogesteger de bal vanaf links kon voorzetten. Net als bij de tweede treffer van Terneuzen- door Jan Dagevos NUENEN - Goes is in de hoofdklasse van het zondagvoetbal nog altijd niet meester op alle wapens. De Be- velandse formatie mocht dan in fy siek, speltechnisch en conditioneel opzicht de gelijke zijn van oppo nent Nuenen, na negentig minuten was zondag de achtste nederlaag toch een feit: 3-0. „Zo af en toe zul je toch eens de trekker moeten overhalen", stelde trainer Gérard de Nooijer enigs zins mistroostig vast. „We zijn soms niet meedogenloos genoeg en dat is een kwaliteit die je wel nodig hebt in deze klasse." Het gebrek aan doeltreffenheid kwam misschien nog wel best tot uitdrukking in de 42e en 63e mi nuut van de wedstrijd. Goes had op die momenten het duel een wending kunnen geven, maar voor rust speelde Ray Kroon al leen voor de keeper de bal iets te ver voor zich uit en na de pauze schoot Robin de Pagter van dicht bij naast. „Het was allemaal net niet", vond De Nooijer. „En dat is eeuwig zonde tegen een ploeg als Nuenen. Als je richting veiligheid wilt, moet je dit soort wedstrij den winnen. We hebben eigenlijk bijna niets weggeven." Dat Goes uiteindelijk onder toe ziend oog van de Zeeuwse oud-in ternationals Adrie Koster en Jan Poortvliet toch ten onder ging, had niet louter met een gebrek aan effectiviteit te maken. De Be- velandse ploeg was bij vlagen ook naïef en mocht zich daarnaast be klagen over enkele dubieuze be slissingen van het arbitrale trio. Zo gaf hij Gert-Jan Tierie van Goes geel, omdat hij de leidsman er op wees dat een speler van Nue nen Thijs van den Dries in het ge zicht had gespuwd! Daarnaast stonk de openingsgoal van Nuenen-spits Mathijs Heus in de 23e minuut naar buitenspel en de penalty in de 43e minuut was ook aan discussie onderhe vig. Het begon al met een ingooi die ten onrechte niet aan Goes werd gegeven en vervolgens zette Lorenzo de Groot een correcte sli ding in. Toch zag de scheidsrech- se Boys zag de verdediging van GPC er daarbij niet goed uit. Bij de 1-2 rukte Van Fraeijenhove op over rechts. Hem werd weinig in de weg gelegd, waarna Hoogeste ger uit zijn afgemeten voorzet raak kon schieten. Ook Terneuzense Boys gaf de doelpunten veel te gemakkelijk weg. Op slag van rust knalde Me- nancio Weeda raak omdat de bal door de Boys-defensie niet goed werd weggewerkt. In de 51e mi nuut was GPC-spits Lunven Ver meer trefzeker op aangeven van Dylan Schallier over rechts. Schal- lier werd niet goed verdedigd, ter wijl Vermeer te veel ruimte kreeg. Terneuzense Boys rechtte daarna de rug, maar de onmachti ge ploeg kwam ondanks een le vensgrote kans van Marco Faassen niet meer langszij. Tot overmaat van ramp zagen de bezoekers Van Fraeijenhove in de rust (duizelig ter er een penalty in, die door Tom Jacobs feilloos werd benut. „Dat waren cruciale momenten", stelde De Nooijer. Toch moest de oefenmeester ook bekennen dat het penaltygeval te voorkomen was geweest als De Groot, die best verdienstelijk speelde, een andere keus had ge maakt. In plaats van zijn man uit te spelen op links had hij of de bal kunnen wegrammen of een medespeler kunnen aanspelen. „Dat zijn van die leermomenten", zei De Nooijer naderhand. Goes keek dus bij rust tegen een 2-0-achterstand aan. Het was een tegenslag, maar de ploeg voelde zich nog niet kansloos. De Nooijer wisselde in de 61e mi nuut de middenvelders Wouter de Craene en Gert-Jan Tierie in voor Trung Tran en Rick de Pu- ner en trapte het gaspedaal diep in. Goes speelde toen ook met meer lef en ontwikkelde veel meer druk naar voren. In die fase bleken de tekortkomingen van de thuisploeg, maar de aansluitings- treffer kwam er niet. Schoten van De Pagter, Ray Kroon en een scrimmage leverden niet het ge wenste resultaat op. In de slotfase werd het nog 3-0 toen Rick de Punder bij een terugspeelbal Mart van de Gevel van Nuenen over het hoofd zag. „We namen in bal bezit te vaak de verkeerde beslis singen", zei De Nooijer. Nuenen-Goes 3-0 (2-0). 23. Mat hijs Heus 1-0,43. Tom Jacobs 2-0 (strafschop), 86. Mart van de Ge vel 3-0. Scheidsrechter: M. Ram- persad (Rotterdam). Gele kaart: Lorenzo de Groot, Gert-Jan Tierie, Shannon Braafhart (allen Goes), Tom Jacobs (Nuenen). Aantal toe schouwers: 500. Goes: Matthew Lentink; Sherief Ta- wfik, Shannon Braafhart, Gert-Jan van Leiden, Lorenzo de Groot (76. Rob Schalkoort); Wouter de Crae ne (61Rick de Punder), Thijs van den Dries, Gert-Jan Tierie (61 Trung Tran); Ray Kroon, Robin de Pagter en Dangelo Martien. na een botsing met twee tegen standers) en de eveneens prima spelende Tim Faassen (blessure) in de tweede helft uitvallen. De treffer van Vermeer bleek uitein delijk de winnende. Na afloop kondigde trainer Eddy van der Hooft na dit seizoen zijn afscheid aan bij de Boys. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 3-2 (2-2). 11Jesper de Vlieger 1 -0 (strafschop), 17. Bart van Fraeijen hove 1-1,21. Ruud Hoogesteger 1-2,45. Menacio Weeda 2-2, 31. Lunven Vermeer 3-2. Scheidsrech ter: C. Prooi (Hellevoetsluis). Gele kaart: Wouter Vermeule (GPC), Dennis Rijnberg, Ruben de Haas (Terneuzense Boys). Aantal toe schouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63