Wijziging tarief televisie BEVELANDEN en THOLEN 17 OVER DATE Een eerste bijeenkomst voor singles van over de veertig is geslaagd Koningslinden voor alle Kapelse dorpen Concert en optocht sluiten muziekweek Rijn en Trijn spelen Onder de Toren Aantal gestolen fietsen te kijk Plan voor speelbos bijna naar de raad Vier gewonden door spookrijder Maandtarief per 1 april 2013 MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 Niet per se een partner wat die ook mag zijn." Natuurlijk moet het daarover ook wel even gaan, en Atyna geeft met een praatje de voorzet. Het komt erop neer dat er voor mensen boven de veertig die vrijgezel zijn, eigenlijk niets te doen is in Zeeland. Of be ter: er is misschien vanalles te doen maar geen dingen waar je in je eentje aan begint. Dat is dus wat Over Date wil: mensen bij el kaar brengen om samen dingen te doen en vooral ook dingen organi seren die deelnemers leuk vinden en waardoor ze andere singles kunnen ontmoeten. De groep van een kleine veertig man die gekomen is, vooral vrou wen, roept meteen suggesties. „We kunnen een stadwandeling in Gent doen", zegt de een. De an der zegt dat je rondom Haamste de ook prachtig kunt wandelen. Er komt een boottochtje langs, een kookclub, workshops en de monstraties door deskundigen. „Maar hoe krijgen we weer man nen binnen?, vraagt een van de da mes. „Vrouwen kunnen onder el kaar best plezier maken, maar meer mannen maken de sfeer toch weer anders. En lang niet ie dereen is vies van een nieuwe rela tie." Probleem is, stelt een groepje vast, dat mannen nogal verlegen zijn. „We moeten iets doen wat mannen leuk vinden, laten we gaan vissen met een boot", stelt een van de dames voor. Voorlopig wil Over Date eens per maand een onmoeting organise ren. Atyna gaat alles op alles zet ten om zoveel mogelijk email-adressen te verzamelen. „De beste manier om iedereen te breiken." Op de site: www.overda- te.nl kun je je adres kwijt. door Mieke van der Jagt Over Date hebben ze het genoemd, in het volle besef dat de link naar de term 'over de da tum' snel gelegd is. „Gewoon een geintje", zegt Bert van Leerdam, die initiatiefneemster Atyna Janse bijstaat in de organisatie. „En met een ook om aan te geven dat het niet zo bloedserieus alleen maar over daten gaat. Want het belang rijkste doel is toch om met andere vrijgezellen in je eigen leeftijdsca tegorie een leuke middag of avond te hebben." „Als daar mooie relaties ontstaan, is dat alleen maar meegenomen", vult Atyna aan. „Mensen moeten zeker niet de druk voelen dat ze per se een partner moeten vin den." Deze eerste bijeenkomst in party centrum Schoudee in Wemeldin- ge werd bewust voorafgegaan door een natuurwandeling. Bert: „Als je samen een stukje loopt, raak je makkelijker in gesprek met iedereen. Het is niet van: jou zie ik misschien wel zitten dus met jou ga ik praten. Ie reageert tijdens zo'n wandeling op de din gen die je ziet en daarover praat je dan. Later bij de koffie, een drank je en de maaltijd, heb je al over wat anders gesproken dan over de reden waarom je gekomen bent, Door vooraf te wandelen, raken mensen op een andere manier met elkaar aan de praat, dan wan neer het meteen alleen maar over daten gaat. foto Willem Mieras KAPELLE De gemeente Kapelle neemt op 27 april dit jaar een voor schotje op de troonswisse ling drie dagen later en Ko ningsdag 2014. In alle dorpen van de ge meente: Kapelle, Wemeldin- ge, Biezelinge en Schore wor den dan officieel Koningslin den geplant SINT MAARTENSDIJK Muziekvereniging Euterpe verzorgt op basisschool de Rieburch in Sint Maartens dijk een muziekweek. Die wordt vrijdag 22 februari af gesloten met een concert in De Haestinge. Iedereen die wil, kan tevoren meelopen in een lampionoptocht. Aan vang 18.45 bij De Rieburch. WISSENKERKE 't Nut Noord-Beveland houdt zaterdag 23 februari een theatermiddag voor kin deren in zaal Onder de To ren inWissenkerke. Het be kende clownsduo Rijn en Trijn brengt op geheel eigen wijze het sprookje van Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Aanvang 14 uur. HANSWEERT De politie heeft in Hans- weert een aantal fietsen aan getroffen die allemaal van diefstal afkomstig lijken. Op de website: wivw.politie.nl kunnen mensen van wie de fiets gestolen is, bekijken of er een plaatje van hun fiets bij staat. De fietsen staan op het burau in Kapelle. KAPELLE Een plan voor een speelbos bij Kapelle is op weg naar de gemeenteraad. Staatsbosbe heer liet het Calvijn College drie verschillende plannen maken, die binnenkort door de scouting worden beke ken. Daarna mag de raad kie zen. Het Wemeldingse Bos moet nog even wachten. NIEUW ST JOOSLAND Bij een frontale botsing in dichte mist tussen twee au to's op de afrit Arnestein van de A58 zijn zaterdaga vond vier gewonden geval len. De politie vermoedt dat een van de chauffeurs te veel gedronken had. Hij zou als spookrijder tegen de rij richting in hebben gereden. r Per 1 april 2013 verhoogt DELTA Kabelcomfort het maandtarief voor de levering van de radio- en televisie signalen met 0,52. Deze tariefswijziging wordt automatisch doorgevoerd op de maandelijkse factuur. De tariefswijziging vloeit voort uit toepassing van de inflatiecorrectie, wijzigingen op het gebied van doorgifte vergoedingen, wettelijke heffingen en verbeteringen in het netwerk om onze dienstverlening te optimaliseren. 17,25 (incl. BTW) www.DELTA.nl DELTA\ III i the multi-utility company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61