Huizen op erfpacht door herziening onverkoopbaar Eenmalige luxe setaanbieding! X k 16 BEVELANDEN en THOLEN LtVfcRBkM*- Gaatjesboorders breken in met sleutels in slot Nieuweweg dicht om fietspad naar Wissenkerke Bon voor gratis brochure! VEERTIG JAAR HENGELSPORT Toe aan een betere nachtrust? Elders 1190,- Molenaarprijs 89Cf- V.A. of bel direct 0341 - 27 40 40 Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarwelzijn.nl molenaar if SINT-MAARTENSDIJK - Oprichter en voorzitter van de hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers, afgevaardigde naar de afdeling Zuidwest Nederland van Sportvisserij Zeeland en hoofdcontroleur bij selectiewedstrijden in Neder land. Philip Bout uit Sint Maartensdijk doet het allemaal en alles al veertig jaar. Bij de viering van het veertigjarig jubileum van de Oosterscheldevissers, zater dag in café Smerdiek, kwam de Thoolse burgemeester Wim Nuis de verraste voorzitter een lintje opspelden. Lid van de Orde van Oranje Nassau is hij voortaan, foto Leo Adriaansen door Mieke van der Jagt WILHELMINDORP - Een groot aantal inwoners van Wilhelmindorp en Wolphaartsdijk heeft nu of in de toekomst grote problemen met de verkoop van hun huis. Nog veertig tot vijftig woningen in Wilhelmina- dorp en in de Blauwe- en Rode Wijk staan nog op erfpachtgrond. Die grond is van de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder (KMDW). In de jaren negentig herzag die het erfpachtstelsel. Waar huizen kopers van voor de herziening hun erfpachtcanon, dikwijls niet meer dan een paar honderd gul den, voor 48 jaar vastlegden, geldt voor degenen die daarna kochten een herziening na twaalf jaar naar 5,5 procent van de grondwaarde. Voor sommigen betekent dat een stijging van 1.000 euro aanvangs- canon naar 6.000 euro na de her ziening. Afgezien van het feit dat banken, die toch al moeilijk geld uitlenen, helemaal geen hypotheken willen geven voor huizen die op erf pacht staan, schrikken ook de ho ge canons eventuele kopers af. In middels heeft zich een bewoners- groep gevormd die in ieder geval de grond opnieuw laat taxeren. Volgens een woordvoerder van de bewonersgroep, Glenn van Vrede- gem, heeft de polder de grond veel te hoog getaxeerd. Dat is volgens hem ook een van de redenen dat de huizenbezit ters de erfpachtgrond niet hebben gekocht. „Voor het stuk grond van ruim 600 meter waarop mijn huis staat, wilden ze 85.000 euro hebben, een ander moest 103.000 euro betalen. Dat zijn Man- nee-prijzen, niet de prijzen voor een lapje grond middenin het boe renland." De bewonersgroep heeft als zodanig nog geen over leg gevoerd met de Wilhelmina polder. „We zijn van plan de hulp van de Goese burgemeester René Verhulst in te roepen. Hij is voor zitter geworden van de Zeeuwse club die ingewikkelde regels wil toetsen." Van Vredegem verbaast zich er over dat notarissen huizenkopers niet wijzen op de herziening na twaalf jaar. „Bij mij stond niet in het contract dat de duizend euro, die ik moest betalen, een aan- vangscanon betrof. De indexering bracht het op 1.100 euro, maar tot mijn grote schrik worden het er nu 6.000." De bewonersgroep vraagt niet al leen erfpachters zich aan te slui ten, maar ook mensen die de grond van de polder hebben ge kocht „Dan kunnen we grondprij zen beter vergelijken." WÊÊmÊÊmmÊÊÊÊÊtmÊÊÊmmmÊÊiÊmmmÊÊmÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊÊmmÊÊÊÊÊÊÊmÊm 3 zones elektrisch verstelbaar Voor een betere nachtrust rit Veel 50-plussers hebben regelmatig slaappro blemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat licha melijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's mor gens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. Ideale instaphoogte matras met 5 comfortzones Hoogwaardig 1-persoons ledikant 'Windamere' Verstelbare 1-persoons 28- Hoogwaardig 1-persoons lats elektrische lattenbodem comfortschuim matras 'Adour' Mevr Dhr Naam Adres j PostcodePlaats [Telefoon E-maHwk08_Ml_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Emdhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Ooetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet laan 18 WUZIJNSPRODUCUN Bezoek een winkel bij u in de buurt Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. GRAT" Roden Westeresch 8 |jj Roosendaal Oostplein 17a GRATIS Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercufiusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondsèweg 58b Zwolle Sfadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, via Boerendanserdijk) Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Niet alle producten staan in alle vestigingen. Bel 0341 - 27 40 40 HEINKENSZAND - De politie waar schuwt tegen inbrekers die ge bruik maken van de gewoonte om sleutels aan de binnenkant in het slot te laten zitten. Op klaar lichte dag boren de inbrekers gaat jes naast het slot, waarna ze met een draadje de sleutel omdraaien. De afgelopen week kwamen de dieven bij zes woningen in Hein- kenszand op deze manier binnen. Volgens de politie is het zaak geen sleutels aan de binnenkant in het slot te laten zitten of ze op een bereikbare plaats te bewaren. Ook is het zeker dat dieven tevo ren de gewoonten van potentiële slachtoffers observeren. WISSENKERKE - Het Waterschap Scheldestromen gaat het fietspad langs de Nieuweweg tussen Wis senkerke en Kamperland vol tooien. Nu beschikken fietsers over een apart rijwielpad vanaf Kamper land tot aan de Sophiaweg rich ting Roompot. Het deel tot aan Wissenkerke wordt vanaf half april aangelegd. Voor half juli moet het pad gereed zijn. Gedurende het werk wil water schap Scheldestromen de Nieuwe weg afsluiten en het doorgaande verkeer omleiden via de Oost-Westweg en de Calvlietlaan bij Cruijckelcreke. Onduidelijk is nog of de weg al die tijd geheel is afgesloten. Het waterschap kon daar vrijdag geen opheldering over geven. Dinsdag 19 februari is er een infor matieavond in Zaal onder de To ren, van 19.30 tot 21.00 uur. Het fietspad wordt betaald door waterschap, gemeente Noord-Be veland en Provincie Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60