daarmee een risico cheap.nl dagactie Kliniek voor gevaarlijke tbc 50% 99 Timmermans: relatie Indonesië verbeteren cheap.nl /dagactie 10900-700 7004 BINNENLAND 5 Minicruise Newcastle incl. 2 x diner! BN'ERS OP DE HUISHOUDBEURS 50Plus blijft ook bij De Hond groeien Publieke Omroep wil meer vrouwen op tv 2,8 miljoen kijkers Tilburgse winkels voor finale Voice Kids toch op zondag open Kort geding leden tegen hun eigen bond Agent gewond bij schietpartij op A50 Met een nieuwe, linksere koers kan de partij aanval len van met name de SP ver wachten per /toplocatie één superactie! ma 18 februari korting MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 HAREN De Huishoudbeurs in de Amster dam RAI is zaterdag geopend door de mannen van LA the Voices. De beurs - die al sinds 1955 wordt gehouden - duurt nog tot en met zondag 24 februari. Naast LA the Voices treedt dit jaar een heel scala aan BN'ers op gedu rende het evenement. Zo maken Dean Saunders, Danny de Munk en Angela Groothuizen woensdag hun opwachting. Andere artiesten die het publiek vermaken met muziek zijn Glennis Grace, de 3J'S, Jody Bernal, Jan Kei zer Anny Schilder, Weslèy Klein, Django Wagner, Vinzzent, Pearl Jo- zefzoon en Yes-R. Het Universitair Medisch Cen trum Groningen neemt in maart de vernieuwe tbc-kli- niek in Haren in gebruik. In het bijzondere centrum, het enige in zijn soort in Neder land, kunnen meer patiënten met een resistente of besmette lijke vorm van tuberculose op een betere manier worden op gevangen. Want de aandoening wordt steeds hardnekkiger ën het gevaar van besmetting gro ter. Wereldwijd maakt de ziek te jaarlijks 2 miljoen slachtof fers, vooral in ontwikkelings landen. In het Westen leek de ziekte decennia lang uitgeban nen. Tbc was met de gangbare antibiotica te behandelen, maar deskundigen waarschu wen al jaren voor resistentere vormen die een permanent ge vaar voor de volksgezondheid zijn. In Nederland zijn er jaar lijks 1000 tbc-besmettingen. DEN HAAG HILVERSUM HILVERSUM TILBURG Ruim 2,8 miljoen televisiekij kers hebben vrijdagavond naar de finale van The Voice Kids ge keken. Daarmee was de talen tenshow van RTL 4 het best be keken programma van de vrij dag. Laura uit het team van coach Marco Borsato eindigde als eerste. Het was de tweede reeks, vorig jaar keken iets min der mensen naar de eindstrijd. Tientallen winkels in Tilburg hebben gisteren hun deuren ge opend, hoewel de rechter on langs de onbeperkte koopzon dagen in de stad verbood. Veel ondernemers zeggen ge woon iedere zondag open te gaan, zolang de gemeente geen nieuwe regels stelt. Consumen ten wisten het centrum zon dagmiddag goed te vinden. MAASTRICHT HATTEMERBROEK 38 leden van de AbvaKabo FNV spannen vandaag in Maastricht een kort geding aan tegen hun eigen vakbond. De bonden wei geren akkoord te gaan met een nieuwe dienstroosterregeling en sociaal plan voor de brand weer in Zuid-Limburg. En dat terwijl 62 procent van de leden van de AbvaKabo FNV daar mee wel akkoord ging. Een agent is zaterdagmorgen vroeg ernstig gewond geraakt bij een schietpartij op de A50 bij knooppunt Hattemerbroek. Dat gebeurde bij het inrekenen van een 37-jarige automobilist uit Wolvega die stoptekens van de politie had genegeerd. De politieman is naar het zieken huis gebracht. Hij is niet levens gevaarlijk gewond. vrouwenuit j e 50PLUS blijft ook groeien in de peiling van Maurice de Hond. Als er nu verkiezingen zouden zijn, zou de partij zestien zetels krijgen, drie meer dan in de peiling een week eerder. In de peiling van TNS NIPO groeide de partij enkele dagen eerder tot de tweede partij met zelfs 24 zetels. In werkelijkheid heeft 50PIUS twee zetels. Er moeten meer vrouwen op te levisie. Daarvoor pleit bestuurs lid Shula Rijxman van de Ne derlandse Publieke Omroep. Op dit moment is 'slechts' 38 procent van de sprekers op tv vrouw. Bij nieuws- en opinie programma's is dit zelfs 'maar' 33 procent. Rijxman: „Dat is te laag, we willen een afspiege ling zijn van de samenleving." de jaren '90 voor zelfreflectie. Pas na de hoogtij-jaren van Jan Peter Balkenende kreeg de kritiek weer klank dat het debat over de koers was verstomd en het ontbrak aan eigentijdse ideeën. Het CDA koos er - gedwongen door verkiezingsnederlagen - ver volgens voor om, ondanks de rege ringscoalitie met de WD, voor malig minister Aart Jan de Geus een nieuwe koers te laten schrij ven: het radicale midden. De bij behorende opvattingen - zoals het aanpakken van de hypotheek renteaftrek - brachten de CDA- top in verlegenheid. Maar het rap port-De Geus werd vooral gekoes terd als bindmiddel voor een ern- stig verdeelde partij. Bovendien volgden onverwacht snel verkie zingen, waardoor tegenstanders nauwelijks gebruik konden ma ken van mogelijke inconsistenties tussen de idealen van het papier en de politiek van alledag. PvdA'ers kunnen dat soort aanval len de komende tijd wel verwach ten. SP-leider Emile Roemer was er dit weekeinde als de kippen bij. Hoezo een linksere koers bij de PvdA?, vroeg hij zich hardop af. „Gaan ze dan stoppen met dit rechtse beleid?" Trap niet in die val, hield PvdA- leider Diederik Samsom zijn par tijgenoten zaterdag voor. Volgens hem gaan de idealen uit het PvdA-rapport veel verder dan het regeerakkoord en dienen ze nu - in de samenwerking met de WD - als leidraad om doelen op lange re termijn te verwezenlijken. Samsom bezwoer dan ook zich niet ongemakkelijk te voelen met de publicatie. DEN HAAG - Vorig jaar stemde Frans Timmermans als Kamerlid nog tegen de levering van tanks aan Indonesië. Als minister van Buitenlandse Zaken gaat hij deze week proberen de plooien in de relatie glad te strijken. „Ik ga daar benadrukken dat wij een goede re latie willen." Het feit dat de Twee de Kamer, inclusief Timmermans en de PvdA, zich keerde tegen de levering van de tachtig Leopard- tanks is volgens de bewindsman 'niet belastend' geweest voor de relatie. Maar Indonesische parle mentariërs lieten destijds weten dat het wel degelijk steekt dat het wordt gezien als een land dat de mensenrechten schendt. Het kabinet is bang de boot te missen in de oud-kolonie. Econo misch groeit het land als kool en andere westerse landen sturen ho ge gezagsdragers langs in Jakarta. alleen vandaag boekbaar! van49fT per persoon, per arrangement t/ 2 overnachtingen incl. ontbijt 2 x diner- en dessertbuffet Binnenhut met douche toilet Bustransfer naar Newcastle v.v. SB DFDS Seaways Cruiseferry 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5