Hand van Verhoene wordt zichtbaar Wim Scherpenisse ziet het somber in 6 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAG Bevelandse formatie behoudt tegen ASWH ongeslagen status. Na een enerverend duel wordt het 1 -1 Smerdiek nadert koplopers slechts met een punt KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Rudy Boogert VEEN De spelers moesten best wennen aan zijn aanpak, weet Ken ny Verhoene. Een training van min der dan anderhalf uur is volgens hem bijvoorbeeld geen training. Maar na tweeënhalve maand ziet de trainer langzamerhand de con touren van 'zijn' Hoek ontstaan. Na de comfortabele 3-0-overwinning zaterdag bij Achilles Veen heeft Hoek zelfs de top vier in het vizier. Met vier zeges in vijf duels be leeft Verhoene een voortvarende start bij Hoek. Alleen de derby te gen Kloetinge ging verloren (o-i). Maar uit de fouten die toen ge maakt werden, probeert de Belg ook weer lering te trekken. Hij rust voorlopig niet op zijn lauwe ren. „We groeien als groep naar el kaar toe", constateert hij. „Maar het loopt nog lang niet altijd zo als ik wil." De tweede helft van za terdag was daarvan een voor beeld. In Veen voelde Hoek voor de pau ze geen centje pijn en nam in die periode een 2-o-voorsprong. Na rust raakte Hoek een beetje in de war van het opportunisme en en thousiasme van Achilles Veen. „We speelden toen te onrustig", vond Verhoene. „We stonden on der druk, maar het was 'steriele' druk." Dat klopte. Achter het eni ge gevaar van Achilles Veen kreeg Hoek-keeper Jordi de Jonghe een handje. In de eerste helft zorgde Hoek vooral over de rechterkant, waar de kaart Guillaume Clinckemail- lie werd uitgespeeld, voor gevaar. Beide doelpunten voor rust kwa men niet toevallig uit die hoek. Na een halfuurtje loste Clincke- maillie een voorzet die bij de tweede paal voor de voeten van Thomas van Renterghem kwam. Diens schot annex voorzet werd ingetikt door Jorrit d'Haeseleer: o-i. Zijn negende van het seizoen. In blessuretijd van de eerste helft liep Fabian Wilson zich slim vrij achter de defensie van Achilles Veen, Reguillo Vandepitte zag dat en Wilsons voorzet werd bij de tweede paal ingekopt door Kyle Doesburg. In die onrustige twee de helft had Hoek in rustige doen de score tot 'Nivo Spartaanse' pro porties kunnen laten oplopen. Achilles Veen mocht echter lang een sprankje hoop houden. In de slotfase gooiden Verhoenes wissels de wedstrijd echter op slot. Opnieuw. Voor de vijfde keer in vijf wedstrijden scoorde immers een invaller voor Hoek. Ditmaal rondde Alain van Mieg- hem een heet pass je van een ande re invaller, Tim de Meersman, koelbloedig af. „Ik heb een luxe probleem dat ik zulke spelers op de bank heb. Het zorgt in de slot fase van wedstrijden wel voor een enorm surplus." En zo lang de trainer winnende keuzes maakt, hebben bankzitters - voor het eerst onder Verhoene was ook Raymond Wolff dat - weinig reden tot morren. „Ik leg de spelers ook duidelijk uit waar om ik bepaalde keuzes maak." Ver hoene heeft zijn lijn ingezet in het 'project Hoek', zoals hij het noemt. „Per wedstrijd leg ik ac centen, maar de speelstijl is duide lijk en herkenbaar. Spelers mogen daarin eigen keuzes maken, maar die moeten wel rendabel zijn." Met twaalf op vijftien, zoals ze in België, is de start van Verhoene in Hoek best rendabel. Achilles Veen-Hoek 0-3 (0-2). 27. Jorrit d'Haeseleer 0-1,45+3. Kyle Doesburg 0-2, 85. Alain van Mieg- hem 0-3. Scheidsrechter: P.N. van de Burg (Voorburg). Gele kaart: Ferdie Verhoofstad (Achilles Veen). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Giovanni Sie- reveld, Thomas van den Houten; Sebastian Hermans (82. Tim de Meersman), Reguillo Vandepitte; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit d'Haeseleer, Thomas van Renterg hem (88. Urvin van Hekelen); Kyle Doesburg (76. Alain van Mieg- hem). Kijk voor een video van het doel punt van Kyle Doesburg op www.pzc.nl/sport Kloetinge baas in eigen huis door Jan Dagevos door Robin Hamelink MIDDELBURG - Zowel Smerdiek als Oostkapelle ging zaterdag in de hoofdklasse van het vrouwenvoet bal onderuit. Oostkapelle verloor in het Friese Driesum met 2-0 van Viod en Smerdiek ging in Sassen- heim met 4-1 ten onder tegen Ter Leede 2. Viod-Oostkapelle 2-0: Oostka pelle speelde een goede wed strijd. De ploeg van trainster Irma de Witte toonde veel inzet, goed veldspel en had de wil om te win nen. Na vier minuten werd het echter 1-0 uit een makkelijk gege ven strafschop. Oostkapelle domi neerde hierna bij vlagen de wed strijd. Grote struikelblok was dat de kansen niet werden omgezet in doelpunten. De paal en de lat werden geraakt. Oostkapelle ging risico's nemen en Viod profiteer de van de geboden ruimte en maakte 2-0. „Met het veldspel was niets mis, maar daar krijg je geen punten voor. De goals moeten een keer vallen. Als de vrouwen zo blijven voetballen, zie ik ons zeker nog voldoende punten ha len", zei De Witte. Ter Leede 2-Smerdiek 4-1: Een wedstrijd om snel te vergeten vol gens trainer Wim Scherpenisse. Colinda van der Steen kreeg na een minuut de kans op 0-1, maar faalde. Aan de andere kant was het na slap ingrijpen wel raak. An- gelique Hage kopte de bal snoei hard in de kruising en zo werd het 1-1. Een kwartier voor tijd kwam Ter Leede 2 op 2-1 en was het verzet van Smerdiek gebro ken. „Het was heel slecht zater dag. Ik zie het somber in", zei Scherpenisse. kloetinge - Het Wesselopark blijft voor de tegenstanders van Kloetinge dit voetbalseizoen een onneembare veste. Ook titelkandi daat ASWH beet zaterdag zijn tan den stuk. De Zuid-Hollandse for matie kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel en liep ook nog in personele zin averij op. De broer tjes Michael en Alex van Domme len zagen rood. De laatste keer dat een opponent in competitieverband nog eens met een overwinning uit Kloetin ge vertrok was RWH. De equipe uit Ridderkerk won op 5 mei 2012, op de voorlaatste speeldag vorig seizoen, met 2-1. Sindsdien was geen enkele ploeg meer bij mach te de drie punten mee te nemen. Zaterdag bleef Kloetinge in de ze vende thuiswedstrijd van dit sei zoen andermaal ongeslagen. Te gen ASWH, de nummer twee van de ranglijst, werd na een opwin dende wedstrijd een 1-1-gelijkspel afgedwongen. „In eigen huis zijn we altijd tot iets meer in staat", zei verdediger Maarten van Rose- velt. „Dan spelen we minder ang stig en stralen we kracht uit, meer dan in uitwedstrijden." Het was zaterdag niet louter lef en passie dat de Bevelandse hoofd klasser kenmerkte. Voor de pauze was Kloetinge ook in voetballend opzicht een lust voor het oog. Snelle combinaties, prachtige middelburg - In de vierde klasse B werd zaterdag slechts één van de drie geplande inhaalduels afge werkt. In Sint Maartensdijk kwa men Smerdiek en SPS niet tot sco ren. Smerdiek was op eigen veld de meest voetballende ploeg, ter wijl SPS er op de counter een aan tal keren gevaarlijk uitkwam. Smerdiek verzuimde om gebruik te maken van de ruimte aan de zij kanten en kwam nauwelijks tot kansen. SPS was voor rust via Leo nard Quist een keer gevaarlijk. Na rust verscheen Martin Quist al leen voor Smerdiek-doelman Alex Stoutjesdijk, maar verzuim de te scoren. Eduard de Rijke schoot daarna namens Smerdiek in een verder weinig verheffende tweede helft nog naast. Smerdiek staat nu drie verliespunten achter op de koplopers Halsteren en Ko gelvangers. SPS staat zevende. crossballen, duelkracht en techni sche hoogstandjes deden het pu bliek smullen. „Het strijdplan klopte", stelde Van Rosevelt. „We zetten vroeg druk en waren zelf aan de bal ook sterk." ASWH, met gevestigde namen als Mels van Driel, Ferry van Lare, Mi chael en Alex van Dommelen in de gelederen, ging mee in het moordende tempo en zo ontspon zich een intrigerend duel. „Ik heb genoten", zei Kloetinge-trainer Diederik Hiensch later. Zijn ploeg kwam in de twaalfde minuut op voorsprong, na een prachtige aanval. Mats Willemse verzond een prachtige crossbal tot bij de mee opgekomen Björn Quartel. Die tikte de bal meteen opzij naar Mark Schuit. De aanval ler dribbelde naar binnen en haal de uit. ASWH-doelman Jordi van de Corput was kansloos, ook al omdat het schot nog enigszins van richting werd veranderd. Toen op slag van rust Alex van Dommelen na een grondduel na trapte, kwam ASWH met tien man te staan. Het was reden voor de Zuid-Hollanders om na rust nog een tandje bij te schakelen. En tien spelers van ASWH deden elf spelers van Kloetinge soms naar adem happen. „De eerste helft had veel kracht gekost", oor deelde Van Rosevelt. Uit een ingooi, waarbij de defen sie mistastte, kwam de Zuid-Hol landse formatie in de 66e minuut zelfs langszij. Ferry van Lare ver schalkte van dichtbij doelman Ja- co van der Schee: 1-1. Zes minuten voor het einde leek Kloetinge toch nog zijn slag te kunnen slaan toen ASWH met ne gen man kwam te staan. Alex van Dommelen kon vertrekken nadat hij ietwat doldriest op de keeper was door gelopen. „We hinkten iets te veel op twee gedachten", vond Van Rosevelt. Consolideren of vol op de aanval, Slechts één keer zorgde Schuit nog voor ge vaar met een pegel van afstand. „Vooraf teken je voor een gelijk spel, achterafhad er misschien nog wel iets meer ingezeten", zei Van Rosevelt. „Daarom sta ik hier toch met een enigszins zuur ge voel." Kloetinge-ASWH 1-1 (1-0). 12. Mark Schuit 1-0, 66. Ferry van La re 1 -1Scheidsrechter: C. J. L. P. Berben ('s-Gravenmoer). Rode kaart: 45. Alexander van Domme len, 84. Michael van Dommelen (beiden ASWH). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge), Marco de Borst, Ebu Öztürk (allen ASWH). Aantal toeschouwers: 650. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Maarten van Rosevelt; Aart Veldhof (87. Timo Jansen), Mats Willemse, Daan Esser; Mark Schuit, Tom Blomaard en Bart De- prez (87. Sjors Lankhaar). Lunven Vermeer scoort namens GPC Vlissingen. Boys-doelman Dennis Rijnberg slaagt er niet in om redding te brengen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58