Ad van der Werf verrast zichzelf Zege voor Tim Pleijte SPORT 13 Rugbyers scoren niet: 0-0 Witte wint Gouden Ruif Ondo waant zich op schoolreisje MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 was de beginstand van de thuiswedstrijd tegen Tilburg ook de eindstand, In de eerste klasse kwam koploper Oemoemenoe sterk uit de winter stop. Middenmoter HRC 2 uit Den Haag werd eenvoudig met 39-5 aan de kant gezet, foto Willem Mieras MIDDELBURG - De rugbyers van Tovaal speelden zondag op eigen veld doelpuntloos gelijk tegen het hoger geklasseerde MMRC uit Maastricht. Dat is een zeldzame score voor rugbybegrippen. Het overkwam Tovaal in de bijna 35-jarige geschiedenis eenmaal eerder. Op 2 november 1980 door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Biljarter Ad van der Werf van BV Windenburg uit Noordgouwe is in Vlissingen on geslagen kampioen van poule noord in het bandstoten derde klasse geworden. Rinus Buijs van DOS Oosterland werd derde en Kees de Graaf van Windenburg achtste. „Toen ik vrijdag naar Vlis singen reed zat een plaats op het podium in mijn hoofd", zei de kampioen na afloop. Het werd de hoogste trede. Het uitgangspunt getuigde van zelfvertrouwen, omdat de Schou- wenaar als zesde binnenkwam. Dat het niet onterecht was, be wijst de titel. „Dit had ik niet ver wacht", zei de titularis. „Maar het liep lekker en ik stond goed te spe len. Alleen de laatste partij tegen Rinus Buijs was ik niet meer bij de les, omdat het toch al was be slist. Toch wilde ik die ook win nen en dat lukte, ook al omdat Ri nus er helemaal niks meer van maakte. Ik ben hier wel stikkeblij mee." Het hele toernooi speelde zich af rond beide Schouwse kempha nen. Buijs leidde zelfs tot de vier de ronde op basis van een beter moyenne, maar toen leed hij zijn eerste puntverlies en dat werd hem fataal. Van der Werf begon met drie punten voorsprong aan de slotronde en was dus al zeker van de zege. Hij haalde 14 punten en 1.82 gemiddeld, Buijs had 9 punten en 1.74. De andere deelne mers keken op afstand toe hoe Van der Werf en Buijs heersten. Leen Verweij van De Poedel en Kees de Graaf, clubgenoot van Van der Werf, hoorden daar ook bij. Zij werd zevende en achtste. VLISSINGEN - Dressuuramazone Claudia Witte deed zaterdag goe de zaken in de Steketee Mode Gouden Ruif competitie van de Vlissingse ruiterclub Scheldestad. De amazone uit Vrouwenpolder was in de klasse M2 met Carlette oppermachtig. Witte liep in de warmloopronde met de zwarte merrie Carlette naar 66,0 procent. Zij bleef daar mee de Middelburgse Annet Bu- teyn met de Stravinnsky-bijn bijna zes procent voor. In de her kansing stuurde Claudia Witte de ontketende Briar-dochter met 77,33 procent naar de zege. In de klasse Li eisten de amazo nes van de thuisclub een hoofdrol op. In de eerste proef greep Con- ny Vos met de Discovery-dochter Célina met 65,66 procent de zege. In de tweede proef ging de zege met 66,33 procent naar clubgeno te Lindsay Oudeman met de Cor- land-afstammeling Cocolicious. CADZAND-BAD - De naam van de winnaar stond zondagochtend in de dichte mist al bij voorbaat vast. Met ongeloof werd gekeken naar Tim Pleijte. Tot verrassing van ie dereen verscheen de loper uit Zoutelande aan de start van de derde DRV Natuurloop van dit seizoen. Over het strand en door de duinen bij Cadzand-Bad was de beste Zeeuwse crosser uiter aard heer en meester. Pleijte won met overmacht. „Ik had voor van daag een intervaltraining gepro grammeerd. Via-via had ik verno men wat voor parkoers hier lag en dat leek me een uitgelezen moge lijkheid om die intervaltraining in de praktijk te brengen" ver klaarde Pleijte zijn aanwezigheid. Pleijte werkt toe naar de Ci- ty-Pier-City. Die wedstrijd in Den Haag wordt volgende maand gehouden. GOES - In de derde klasse van de korfbalcompetitie werden afgelo pen weekeinde twee uitgestelde wedstrijden gespeeld. Ondo ver pulverde Scheldevogels in eigen huis. Stormvogels trok aan het kortste eind tegen Vios. Scheldevogels-Ondo 5-26: „Het voelde als een schoolreisje", zo vroeg moest coach Hans de Meij met zijn ploeg richting hekken sluiter Scheldevogels. Voor rust (4-16) was Ondo op dreef, maar na de pauze waren zij iets coulan- ter voor de thuisploeg. Ondo be houdt de gedeelde koppositie. Vios-Stormvogels 12-11: Met de nodige personele aanpassingen kreeg Stormvogels het zwaar te verduren. Niet geholpen door de arbiter werkte de frustratie aan Westkapelse kant de scherpte niet in de hand. Pas in de laatste tien minuten ontworstelde Storm vogels zich aan de misère. Te laat om een nederlaag af te wenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55