2 Scaldina krijgt het voor de kiezen Dammers PWG spelen zich veilig Stunt van volleyballers Forza in districtsbeker: plaats in de halve finale 12 SPORT Hekkensluiter snoept punt van biljarters 3 BSD Ouwerkerk pakt punt bij herstart De handballers van Delta Sport verliezen bij Westlandia, maar tanken zelfvertrouwen voor cruciale duels. Delta Sport put moed uit score door Wim Kakebeeke rijswijk - Twintig treffers is dit seizoen een psychologische barriè re voor de handballers van Bema/ Kunstoffen Delta Sport. Eronder is vaak foute boel in de landelijk hoofdklasse D. Daarboven is een mentale opkikker. Voor de blauw- hemden uit Zierikzee tenminste wel gezien de lage klassering. Zondagmiddag tikte de teller weer eens boven de magische grens aan bij Westlandia: 33-23. „Dat scheelt deze week puin rui men", aldus een zeer goed ge mutste Rob de Vos. Geen slechte timing in de aanloop naar de kra ker van komende zondag in Zie rikzee. Gemini 2 is dan te klop pen ploeg. Kraker is misschien een beladen term voor de eerstvolgende thuis wedstrijd tegen laagvlieger Gemi ni 2. Maar de klassering van beide ploegen spreekt duidelijke taal. De positie van Delta Sport op de zierikzee - De tafeltennissers van Scaldina weten na twee wedstrij den meteen waar ze staan in de hoofdklasse. Voor het eerst in de geschiedenis van de Zierikzeese club mag het eerste team zich op dit niveau laten gelden. Vrijdaga vond werd de inhaalwedstrijd te gen Wanzl/Belcrum 2 uit Breda af gewerkt. Het debuut ging gepaard met een 8-2-nederlaag. Een dag la ter volgde een 7-3-verlies in 's-Hertogenbosch tegen Never Despair 2. Wanzl/Belcrum 2-Scaldina 8-2: middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zich zaterdag in veiligheid ge speeld. In een bloedstollende wed strijd won het team met 11-9 van HDC Ons Doel Bereikt en ver lengde daarmee het verblijf in de eerste klasse met minimaal één jaar. PWG had veel te danken aan Andres van den Berge. De Goese- naar slaagde er in de sterkste spe ler van de Haagse ploeg, Krijn Toet, in een subtiele klassieke par tij van het bord te tikken. Ook Ar- jo Kousemaker en Jacob Provoost hadden een belangrijke inbreng. Topscorer Kousemaker sloeg toe met een verborgen combinatie en de pas vijftienjarige Provoost dwong door een forcing schijf- en partijwinst af. Omdat Danny de Jager en Jos de Wild verloren bleef de wedstrijd spannend. Bij elfde plek is verre van rooskleu rig. De rivaal uit Zoetermeer doet het met een negende plek in de landelijke hoofdklasse D iets be ter. En dan is er nog een open staande rekening die vereffend moet worden. Want de perfor mance in Zoetermeer van de Zie rikzeese equipe was niet al te best. Aan die smadelijke verto ning herinneren (19-12-neder- laag) doet dan ook al pijn. Er zijn De 23 treffers van Delta Sport zijn de hoogste uitscore van dit seizoen. Eer der haalde de club dat aantal ook bij Oliveo. Opvallend genoeg had die wedstrijd dezelfde eindstand: 33-23. De mannen uit Zierikzee werden vrijwel meteen met de neus op de feiten gedrukt, want er werd al snel tegen een 5-0-achterstand aangekeken. Koen van Velthoven was er nog erg dichtbij tegen Len- nart Slaats en Tristan Benschop zorgde dat Enrico Schoen tot het gaatje moest gaan, maar beide par tijen gingen in vijf games verlo ren. Het eerste punt aan Zierikzee se zijde kwam in de zesde partij, toen Van Velthoven in vier games Peter Kooremans versloeg. Later zou ook Schoen door Van Veltho- een 9-7-voorsprong voor PWG moest Aart Walraven, in de we tenschap dat een nederlaag hoogstwaarschijnlijk nacompeti- tie zou betekenen, er goed voor gaan zitten. Ondanks een minde re positie bezweek de man uit Zoutelande niet en forceerde knap de remise. Na bijna zes uur spelen zorgde Niels Roelofsen voor het bevrijdende elfde punt. De Middelburgse damclub sloot het seizoen af met een 11-9-neder- laag tegen kampioen Samen Sterk. De nederlagen van Piet Nieuwenhuijzen, Arie Kameraat en Piet Allaart maakten het ver schil, Daaf Kasse en Wim Koppe- jan wonnen. Daaf Kasse, die zater dag zijn handen vol had aan de ta lentvolle Ali Fthalla, werd met achttien punten uit elf partijen al geheel topscorer in de eerste klas se C. videobeelden van gemaakt. „Of ik ze ga bekijken, weet ik nog niet," gromde trainer Rob de Vos. „Waar de schutters zitten is be kend, net als het gevaar." De aanloop naar de zestiende ven verslagen worden. Het bleken de enige twee punten die Scaldi na kon rapen in Breda. Never Despair 2-Scaldina 7-3: De volgende dag was in 's-Hertogen bosch Never Despair 2 de tegen stander. Het werd een snelle wed strijd met veel driegamers. In de eerste partij verloor Benschop nipt in vijf games van Stefan Lan- gemeijer en in de pot erna pikte Martijn Stouten een gamepje mee tegen Ronny Struyk. Ook in deze wedstrijd zou het eerste punt ge maakt worden door Van Veltho- kwadendamme - Het driebanden team van 3BSD Hydrozorg ver speelde in eigen huis in de vierde divisie een punt tegen hekkenslui ter 's Lands Welvaren 2: 4-4. De thuisploeg baalde stevig van het gelijke spel. Tegen de hekkenslui ters was op meer gerekend maar door een slecht optreden van Jean Louis Smulder en een keuzefout op een beslissend moment van Philip van der Male verloren bei de spelers. Van der Male leidde met 29-28 en had de kans het af te maken. Een foutieve keuze maak te dat hij miste en tegenstander Nico Peeters optimaal kon profite ren. Smulder had een offday en kwam er tegen Wim Walraven niet aan te pas. De winstpartijen kwamen van Sjaak de Visser die geen moeite had met Wim Smid en Jan Suykerbuyk die Peter Smul der kansloos liet. speelronde zal minder lastig zijn dan bij de andere duels. De presta tie van de aanval tegen Westlan dia heeft het zelfvertrouwen zon dag een flinke injectie gegeven. Zó veel dat de komende weken te ven; hij versloeg Rolf van den Ee- renbeemt in 11-8,11-9 en 11-8. Na het verloren dubbelspel pikte ook Benschop zijn eerste winstpot mee, in drie games van Ronny Struyk. Dezelfde Struyk zou ook tegen Van Velthoven in drie ga mes het bos in gaan. Een betere uitslag dan de uiteindelijke 7-3 in het voordeel van de Bosschenaren zat er niet in. Scaldina bungelt na twee wedstrijden onderin de stand van de hoofdklasse, maar beter mag niet verwacht worden van het debuterende team. door Peter van Kouteren zierikzee - De volleyballers van Forza tekenden voor een stunt, door in het bekertoernooi derdedi visionist Sarto met 3-0 (25-17, 25-15, 25-11) te verslaan. Forza schaarde zich daardoor bij de laat ste vier van het district Zuid. Forza was op volle oorlogssterkte en domineerde van het eerste tot en met het laatste fluitsignaal. De Schouwse mannenploeg was tij dens de warming-up weliswaar onder de indruk van de slag kracht van de tegenstander, maar speelde frank en vrij. Spelverdeler Valentijn Luijk corrigeerde waar nodig de niet altijd zuivere pass en bediende de aanvallers aan de buitenkanten op maat. Op mo gen Gemini 2 en Volendam stie kem op winst wordt gerekend. „Als we zorgen voor dezelfde in stelling, zit het goed," verzekerde de Middelburgse oefenmeester. Snel wordt ook de jeugdige briga de weer in bescherming geno men door de keuzeheer. „Er staan op dit moment wel vijf spelers van achttien jaar in het veld. En we spelen wel hoofdklasse met de ze gasten. Dat wordt vaak verge ten." Reden voor de positieve stem ming na afloop was het verloop van de wedstrijd. Driekwart van het duel liep Delta Sport zich het vuur uit de sloffen. Via 15-13 bij de pauze werd het vuurtje op winst langzaam gedoofd. De thuisploeg verhoogde het tempo. Eenmaal wisten de pupillen van De Vos, zonder de zieke doelman Jacco de Looff, zich terug te knok ken tot 23-20. Daarna was het snel over en uit. „Het spel was zeer acceptabel", rondde De Vos af. „Het worden spannende weken. Dan kunnen we dit soort ontwikkelingen heel goed gebruiken." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 7, Ruben Bos 4, Guido de Graaf, Tijs de Vos en Koen de Bruin 3, Tim Vlees houwer 2 en Jerry Aertssen 1 ouwerkerk - De voetballers van Ouwerkerk hervatten de competi tie zondag met een 3-3-gelijkspel op het kunstgras bij Zeeland Sport 3. De Vlissingers kenden voor rust een overwicht en kwa men driemaal tot scoren, maar treffers van Sylvain Caverlé en Barry Manni hielden de bezoe kers in de race: 3-2 halverwege. Een kwartier na rust maakte Jak- koo Brouwer gelijk (3-3), waarna de beste kansen voor Ouwerkerk waren. Ondanks een conditionele achterstand hield Ouwerkerk in de slotfase stand. menten dat de pass wel goed was, bleek de middenaanval trefzeker. Sarto was tegen het aanvallend ge weld van de Zeeuwen niet be stand. De nummer drie van de derde di visie scoorde in geen enkele set meer dan zeventien punten. Slechts in de derde set gloorde er heel even hoop in de Tilburgse ge lederen. Guilio van Lint maakte met zijn sprongservice echter een eind aan de Brabantse illusies en zette Forza weer op het juiste spoor. Komende zaterdag vervolgt Forza de reguliere competitie met een uitwedstrijd bij Mikro Elektro 2 dat op de laatste plaats staat in de promotieklasse. Forza staat op de vierde plaats. Guust Sluijs was in Rijswijk tegen Westlandia topscorer van Delta Sport met zeven treffers, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54