Toekomst Vlissingen wordt nog omgeven door vraagtekens 3 I I I MZC'11 laat kans op koppositie liggen 8 SPORT TWEEDE KLASSE E ZATERDAG In de tweede klasse E verliest Duiveland na een dramatische slotfase met 5-0 van Dauwendaele. EP KARAKTERISTIEK KARAKTERISTIEK door Barry van der Hooft VLISSINGEN Halverwege deze week wil Karl Vergouwen duidelijk heid hebben. „Want anders is het einde verhaal", zei de trainer zon dagmiddag na het 1-1-gelijkspel te gen Best Vooruit. „Dan ga ik op zoek naar iets anders." Vergouwen leverde een tijdje gele den zijn contract voor onbepaalde tijd in bij de stichting Ondersteu ning Tosport Zeeland (OTZ), maar stond later toch open voor een langer verblijf bij VC Vlissin gen. „Omdat de mensen van OTZ dat wilden. Ze zijn er nu al bijna twee maanden een ei over aan het leggen. Ik geef ze nog een paar dagen." Afgelopen week stapte voorzitter Henk Kouman op en zoals het er nu naar uitziet, is hij niet de laat ste bij VC Vlissingen. Karl Vergou wen wil duidelijkheid, maar die lijken de besturen van de club en OTZ (nog) niet te kunnen geven. Ja, wel over het budget, werd don derdag duidelijk. Dat wordt ko mend seizoen met een procentje of zeventig teruggeschroefd. OTZ, het kindje van de nu gebrouilleer de Rob Vergouwen en Johan de Visser, houdt vrijwel zeker op te bestaan. Er moet dan een nieuwe stichting opgericht worden die er voor zorgt dat er een representa tieve eerste selectie staat. Karl Vergouwen: „Dan wordt dus voor een nieuwe aanpak gekozen. Deze club heeft nog steeds geen echt tweede elftal en nog steeds geen A-junioren. Dan moet je mensen binden met een pre miestelsel. Daar heeft iedereen een paar jaar geleden toch met zijn volle verstand voor gekozen? Maar nu lijkt het weer te verande ren. Hoe ga je mensen dan nog binden? Ik vind dat de OTZ het bestuur van de club nu een beetje laat zwemmen." Welke kant gaat het straks op? Tot het einde van dit seizoen wor den alle gemaakte afspraken nage komen. Maar wat gebeurt er daar na? Met het niveau zijn spelers te behouden of te lokken, maar voor veel voetballers spelen harde eu ro's toch ook een voorname rol. Die euro's zijn - vanwege de crisis - bij steeds minder clubs voorhan den. Terugvallen op eigen jeugd kan VC Vlissingen niet, dus moet er geshopt worden en moeten van de huidige selectie zoveel mo gelijk spelers behouden blijven. „Ik ben dus niet de enige die dui delijkheid wil", zei Vergouwen. Hij deed zijn verhaal kort nadat hij even had staan voetballen met zijn kleinzoon. Op het hoofdveld, waarop zijn ploeg zondagmiddag naliet om nadrukkelijk in de race te blijven voor het kampioen schap in de eerste klasse. Vlissingen liet twee punten lig gen en zag de concurrentie wel de volle winst pakken. De Valk versloeg TSC, nummer twee Dos- ko rekende af met Geldrop. Koplo per De Valk heeft nu acht verlies- punten minder dan VC Vlissin gen, Dosko heeft drie verliespun- ten minder dan de Walcherse ploeg. In de twee duels na de win terstop (Geldrop uit 2-1, Best Voor uit thuis) liet Vlissingen al vijf punten liggen. In de komende we ken wordt duidelijk of de forma tie van Vergouwen zich nog in de titelstrijd kan mengen. VC Vlissingen-Best Vooruit 1-1 (1-1). 3. Thijs Engels 1-0, 24. Quin- cy Gooding 1-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Made). Rode kaart (2x geel): 78. Robin Spijker boer (Best Vooruit). Gele kaart: Khalid El Hattach, Ferry Alfons, Roy van der Kaap, Jonathan Con- stancia (allen VC Vlissingen), Tom Kastelijn (Best Vooruit). Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Roy van der Kaap, Ferry Alfons, Quincy Gooding, Jurriaan Peter son; Randy de Dreu, Khalid El Hat tach, Jonathan Constancia; Lars de Voogd, Sinan Coban en Hoessein Bouzambou.. Duiveland is een door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Voor Duive- land-trainer Ko Stoutjesdijk was er na de met 5-0 verloren thuis wedstrijd tegen Dauwendaele geen enkel aanknopingspunt om ook maar ergens positief over te zijn. „Ik baal als een stekker", liet de oefenmeester dan ook los. Stout jesdijk is bezig aan zijn laat ste maanden bij Duiveland en beëindigt na dit seizoen zo goed als zeker zijn trainerscarrière, die al ruim dertig jaar duurt. Stoutjes- dijk had er veel voor overgehad om het duel met Dauwendaele uit zijn geheugen te wissen. „Ik kan niks positiefs verzinnen. Het eerste kwartier was nog gelijk waardig, maar wij verzuimden om echte kansen te creëren. Dau wendaele was gewoon scherper. En op het eind zetten wij zelf de deur open door achterin man op man te gaan spelen." Zo bleek maar weer dat zelfs een fitte spelersgroep - Duiveland had Wesley Goud, Massoud Osmanie, Robbert de Bruine en Albert Ver hoek op de bank - geen garantie biedt voor succes. Waar Duive land tijdens de ouverture van het seizoen in Middelburg nog met 5-1 won, kreeg het nu zelf het dek sel op de neus. Stoutjesdijk: „Wat wij bij hen hebben gedaan, heb ben we nu zelf meegemaakt." Het humeur van collega Marcel Lourens was stukken beter. De trainer zag zijn ploeg wél gedisci plineerd voetballen. „Zij zorgden voor twee hachelijke momenten en wij hadden voor rust al vijf Duiveland heeft drie duels op rij niet ge scoord: tegen Bruse Boys (0-0), Dinteloord (0-2) en Dauwendaele. Duiveland-Dauwendaele 0-5 (0-1). 43. Mart de Kroo 0-1, 78. Maarten van Vooren 0-2, 80. Peter van Gor- sel 0-3,82. Peter van Gorsel 0-4, 84. Mart de Kroo 0-5. Scheidsrech ter: V.M. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Marcel Zwager en Ronald Zwager (Duiveland). Aantal toe schouwers: 85. Duiveland: Léon Weeda, Marcel Zwager (80. Massoud Osmanie), Leendert-Jan IJzelenberg, René Verschoor, Wouter de Jonge, Thijs Rentier, Marcel de Bruine, Ronald Zwager, Julius Bliek (46. Wesley Goud), Dennie Ie Comte en Barry Steenpoorte (68. Robbert de Brui ne). kansen." Lourens doelde op de Oosterlandse kansen voor Julius Bliek en aanvoerder Barry Steen poorte. Daarnaast hielp Ronald Zwager een aantal mogelijkheden op een kans om zeep door de ver keerde voortzettingen te kiezen. Dauwendaele liet Duiveland uitra zen en pakte daarna geleidelijk aan het initiatief. Via Stefan Joos- se (2x) en Jelmer Pasveer waren de Middelburgers gevaarlijk en in de 43e minuut scoorde Mart de Kroo 0-1. De Kroo bevond zich na een pass van Pasveer, met Timme Kwast in zijn buurt, wel in buiten spelpositie, maar mocht doorgaan van scheidsrechter Wagenaar. Hij glipte langs Leon Weeda en schoot de 0-1 binnen. Via Pasveer - kopbal naast - had Dauwendaele Duiveland voor rust nóg meer pijn kunnen doen. Direct na de pauze leek Duive land de zaken, met een inzet van invaller Wesley Goud op de lat, beter aan te pakken. Die hoop ver vloog snel want het was daarna simpelweg over en uit met de thuisploeg. Duiveland gaf steeds meer ruimte weg en Dauwendae le profiteerde dankbaar. Lourens: „Ik had mijn wissels ook geprepa reerd op snelheid." 1\issen de 78e en 84e minuut scoorden de bezoe kers vier keer. Van ruim 45 meter schoot Maarten van Vooren op fraaie wijze de 0-2 achter de uit zijn goal gekomen doelman Leon Weeda. Vervolgens zette invaller Peter van Gorsel de doelman met een serie schijnbewegingen op het verkeerde been en scoorde hij daarna ook de 0-4. Met zijn twee de goal bepaalde Mart de Kroo de eindstand op 0-5, al had Bram de Jong daarna tot twee keer toe de 0-6 nog op zijn schoen. Na afloop had Weeda de nodige door Robin Hamelink MIDDELBURG In de derde klasse B heeft MZC'11 zaterdag met 0-0 ge lijkgespeeld bij DHV. Met het eer ste doelpuntloze gelijkspel uit zijn nog korte bestaan liet de Zierikzee- se fusieclub de kans liggen om kop loper te worden. \De club bleef op de tweede plaats met één punt achterstand op leider De Fendert, maar voelt inmiddels de hete adem in de nek van Tholense Boys dat zaterdag met 2-1 won van Noad'67. Hekken sluiter Rillandia boekte de derde seizoensoverwinning. De ploeg won met 2-0 van Yerseke. DHV-MZC'u 0-0: Een goede eer ste helft van de bezoekers, waar Martijn van Grunsven de paal raakte en Frank Kristelijn op de lat knalde. Door goede wissels aan de kant van DHV ging de thuisploeg beter spelen en was DHV beter in de tweede helft. Kansen genoeg, maar gescoord werd er niet. „Het had net zo goed 3-3 kunnen zijn, maar de bal wilde er niet in. Achteraf ben ik tevreden met een punt. Ons spel kan veel beter. We staan een punt achter op De Fen dert, dus dat is niet slecht. In de tweede periode staan wij wel drie punten los met nog twee wedstrij den te spelen. We doen vol mee voor het kampioenschap", stelde trainer Adriaan Nieuwenhuijse na afloop. Tholense Boys-Noad'67 2-1 (1-1). Lars Steijn 0-1, Joey Deurloo 1-1 (strafschop) en Laurens Bovenberg 2-1. Rillandia-Yerseke 2-0 (1-0). Arjan Koopmans 1-0 en Mehmet Dolma 2-0 (strafschop). Serooskerke-verdediger Renco Francke ligt in de weg met Gerard Vogel en Mare Bij de Vaate (rechts) in zijn buurt. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50