Wijziging tarief televisie SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Als eerste in Nederland heeft de golfclub in Bruinisse het certificaat Committed to Talent binnengesleept. Nederland heeft: MENINGEN EN FEITEN MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 377.000 golfers 9 Waaronder circa 16000 jeugdspelers (toten met 21 jaar). De NGF (Nederlandse Golf Federatie) wil in twee jaar doorgroeien naar 20.000 spelers. 9 Begin 1999 waren er nog maar 4500 jeugdspelers. 9 De NGF heeft rond de 250 leden, waarvan circa 200 stuks clubs zijn die op een vaste baan spelen of zelf eigenaar zijn van een club. Tachtig van die 200 clubs volgen het programma 'Committed to Jeugd' van de NGF. Veertig van deze clubs zijn gecertifi ceerd, onder hen Grevelingenhout en De Goese Golf. Landelijk zijn er vier clubs die het Committed to Talentprogramma volgen. Nog maar één van hen, Golfclub Grevelingenhout, is gecertificeerd. 9 Ook Capelle aan den IJssel zit in het Committed to Talent traject. De twee clubs spelen regelmatig tegen elkaar. Infographic Felix Binicewicz door Esme Soesman BRUINISSE - De vooroordelen over golfen zijn legio, weet Menno Huijbregts uit Kamperland (15) maar al te goed. „Maar als het een oude-mannensport was, zou ik het niet spelen." Bij golfclub Gre velingenhout in Bruinisse is de jeugd in ieder geval verzekerd van een dynamisch kloppend hart. De club heeft, na twee jaar hard wer ken, als eerste in Nederland het certificaat Committed to Talent bin nengesleept. Daaraan ging het traject Commit ted to Jeugd vooraf. Dat beoogt zo veel mogelijk jeugd enthousiast te maken voor de sport door een goed lesprogramma en aantrekke lijke activiteiten te bieden. Ofwel: „De lolfactor maximaliseren", al dus voorzitter Ron van Seeters van de jeugdcommissie van Greve lingenhout. Committed to Talent gaat een forse stap verder met het streven jeugd talenten ('kinderen met een minimale handicap, die gedreven zijn') optimale ontwik kelingsmogelijkheden te bieden. Dat vergt nogal wat, schetst Van Seeters het proces. Om in aanmer king te komen voor het certificaat heeft de Bruse club onder meer al zes trainingscoaches opgeleid. Vier zijn nog met de opleiding be zig. Tekenend is dat op dit mo ment slechts drie andere clubs in Nederland in de race zijn om het talentencertificaat. Hoewel er in middels rond de 16.000 jeugdspe lers zijn ('en we willen binnen twee jaar naar 20.000 groeien', zegt Ramón van Wingerden van de Nederlandse Golf Federatie) is de kans klein dat andere clubs massaal volgen. „Ik schat in dat je een aantal re gio's krijgt, waarin één of twee golfclubs die functie gaan vervul len", blikt Van Seeters vooruit. Jeugdman Ramón van Wingerden van de Nederlandse Golf Federatie (NGF) noemt golf een ideale fami- liesport, omdat de sport door alle leeftijden is te bedrijven. In alle sa menstellingen: „Je kunt het met een groep vrienden doen maar ook in je eentje." Meer pluspunten van de sport: Voor de Bruse golfclub is de pio niersprestatie een leuke opsteker, juist in het jaar dat Grevelingen hout haar vijfentwintigjarig be staan viert. „Jeugd is je aanwas, maar het past ook bij de kwaliteit die hier wordt nagestreefd", wijst Van Seeters onder meer op de ver nieuwing van banen op het ruim 52 hectare grote terrein nabij het Grevelingenmeer. Voor Menno die sinds vier jaar golft, is het 'beter kunnen wor- „De golfbanen zijn prachtig gele gen, midden in de natuur." En dan is er nog het fascinerende spel zelf: „Betoverend als je tegen zo'n balletje slaat dat zonder weer stand wegvliegt." Maar vergis je niet. Een beetje gol fer loopt tijdens een spelletje golf algauw kilometers weg. den' een van de meest aantrekke lijke kanten van de sport. Wie er aan begint moet eerst een golf- vaardigheidsbewijs (GVB) halen, waarna je met een handicap van 45 begint. In het afbouwen van die handicap zit de kick, licht Menno toe. „Het is de enige sport waar je een getal hebt die je door goed te spelen naar beneden kunt krijgen. Dat is het leuke." Wie op o zit is een pro. Menno zelf heeft inmiddels een handicap van 5,3. Golfclub Grevelingenhout telt rond de 650 leden, waaronder 60 jeugdleden. De op 1 juli 1988 opgerichte golf club beschikt over een 18-holes wedstrijdbaan en een 9-holes par-3 baan. Sinds 1996 zijn baan en opstallen in handen van de club zelf. Grevelingenhout loopt voorop Per 1 april 2013 verhoogt DELTA Kabelcomfort het maandtarief voor de levering van de radio- en televisie signalen met 0,52. Deze tariefswijziging wordt automatisch doorgevoerd op de maandelijkse factuur. De tariefswijziging vloeit voort uit toepassing van de inflatiecorrectie, wijzigingen op het gebied van doorgifte vergoedingen, wettelijke heffingen en verbeteringen in het netwerk om onze dienstverlening te optimaliseren. Jong talent warmt op tijdens de training zondag op golfclub Grevelingenhout in Bruinisse foto Dirk-Jan Gjeltema DELTA\ 11 li the multi-utility company Maandtarief per 1 april 2013 17,25 (incl. BTW) Ontstaansgeschiedenis Oprichting eerste golfclub in Nederland; de Haagse club. Luchtfoto Crevelingenhout Vijf clubs in Nederland hebben samen een golfcomité opgericht, die is later uitgegroeid tot de NGF. Start aanleg golfbaan Grevelingen hout bij Bruinisse. Volgend jaar bestaat de NGF 100 jaar. De Bruse club bestaat in 2013 25 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47