Nieuw verenigingsgebouw voor kerk in Oosterland TCR neemt 18 mensen van failliet bedrijf aan Eenmalige luxe setaanbieding! 16 SCHOUWEN-DUIVELAND Majoretteclub Apollonia wil groter groeien Spookrijder veroorzaakt aanrijding LtVERBAAR- Bon voor gratis brochure! nl Toe aan een betere nachtrust? Elders 149Ö,- Molenaarprijs 890,- of bel direct 0341 - 27 40 40 Vrijblijvende demo? Bezoek een winkel bij u in de buurt £p, Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarwelzijn.nl molenaar door Ton van den Nouweiand OOSTERLAND - De Gereformeerde Gemeente in Oosterland bouwt een nieuw verenigingsgebouw aan de Sint Joosdijk. Er wordt ook een parkeerterrein aangelegd. „Het bestaande verenigingsge bouw is in zodanige staat dat het niet meer verantwoord is nog geld aan onderhoud te besteden", verklaart Gijsbert Slingerland van de Gereformeerde Gemeente de noodzaak tot vervangende nieuw bouw. Het pand naast de kerk is al gesloopt. Het verenigingsge bouw achter de kerk blijft, vol gens Slingerland, overeind tot de nieuwbouw klaar is. Hij hoopt dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen zodat het aan het eind van het jaar in gebruik kan worden genomen. „Maar we wachten nog op een vergunning en ook de gemeenteleden moeten nog instemmen. Het is voor ons dus nog even afwachten." B en W van Schouwen-Duive- land willen medewerking verle nen aan het bouwplan, waarvoor het bestemmingsplan moet wor den aangepast. De inmiddels gesloopte panden 9 en 9a omschrijven B en W als 'hinderlijke bebouwing'. Bijgebou wen achter de kerk en achter de nieuwbouwlocatie mogen na de sloop niet meer opnieuw worden opgericht, staat in de voorwaar den bij de nog te verstrekken om gevingsvergunning. Met een door groen omzoomd parkeerterrein ziet alles er straks weer netjes uit aan de achterzijde, vindt het college van B en W. „Met de nieuwbouw aan de Sint Joosdijk en de herinrichting van het achterterrein wordt de leef baarheid binnen Oosterland ver door Emile Calon der versterkt", staat in een ambte lijk advies te lezen* Alle kerkelijke activiteiten van de Gereformeer de Gemeente vinden straks plaats op één locatie. Het verenigingsge bouw wordt in dezelfde stijl opge trokken als de naastgelegen kerk. Het bouwplan is voorgelegd aan de gemeentelijke welstand- en monumentencommissie en die heeft er geen bezwaar tegen. Ook het provinciebestuur en Wa terschap Scheldestromen kunnen zich vinden in de plannen van de Gereformeerde Gemeente. Het voornemen wordt nog wel voorgelegd aan de gemeenteraad. Vanwege aanpassing van het be stemmingsplan is een 'verklaring van geen bedenkingen' nodig. Oosterland telt drie geloofsge meenschappen. Behalve de Gere formeerde Kerk zijn dat de Oud Gereformeerde Kerk en de Her vormde Kerk. VLISSINGEN - Taxicentrale Renesse (TCR) heeft zaterdag achttien werk nemers van het failliete TC Beheer in Vlissingen aangenomen. Aan staande vrijdag is een tweede ron de. Directeur Cees Hage en voorzitter Marjo van Dijk van de onderne mingsraad van TCR kunnen nog niet zeggen hoeveel vacatures er dan nog zijn. Volgens hen zijn de planners van TCR momenteel vol op aan het uitrekenen hoeveel er nog nodig zijn om optimaal te kunnen werken. Een aantal van de nieuwe werkne mers ging zaterdagavond al direct aan de slag. De anderen beginnen vandaag te rijden voor hun nieu we werkgever. Vrijdagmiddag werd duidelijk dat TCR het failliete TC Beheer mocht overnemen. Meerdere be drijven uit de taxibranche waren bereid de activiteiten van TC Be heer voort te zetten, maar TCR bracht volgens curator De Waard het beste bod uit. Zaterdagochtend hield TCR, sa men met de vakbonden, een spe ciale bijeenkomst in Middelburg voor alle medewerkers van TC Be heer. Volgens Van Dijk waren daar zo'n 45 mensen op afgeko men. In eerste instantie werden ze bij gepraat over de nieuwe situatie. Daarna w^rd bekend gemaakt wel ke vacatures er waren. Direct daar op werden individuele sollicitatie gesprekken gevoerd. Aan het eind van de dag had de directie voor achttien mensen verheugend nieuws. Van Dijk benadrukt dat het overgrote deel van de nieuwe werknemers kan blijven doen wat ze ook al eerder deden. „Ne gentig procent van de nieuwe werknemers blijft dat doen wat hij of zij al deed." Ook blijven vol gens haar de mensen werken in de regio die ze al als werkgebied hadden. Veel 50-plussers hebben regelmatig slaappro blemen. Het te lang gebruiken van een matras is hier een grote oorzaak van. Zonder dat u het weet, slaapt u misschien op een bed dat licha melijke klachten veroorzaakt of versterkt. Dit veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, stramme ledematen en vermoeidheid 's mor gens bij het opstaan. Niet fit dus! Een goed bed kan uw leven veranderen. Bij een Molenaar Thuisadvies (gratis, bel 0341 - 27 40 40) brengen we de mogelijkheden in kaart om uw nachtrust te verbeteren. Hoogwaardig 1-persoons ledikant 'Windamere' Verstelbare 1-persoons 28- lats elektrische lattenbodem Hoogwaardig 1-persoons comfortschuim matras 'Adour' 490,- Naam Adres Postcode Telefoon Mevr Dhr Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17'uur. GRA,,S Roden Westeresch 8 Qjj Roosendaal Oostplein 17a GRA,IS Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30' Ca pel Ie a/d ijssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, via Boerendanserdijk) Plaats Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Niet alle producten staan in alle vestigingen. Bel 0341 - 27 40 40 E-mail wk08 M1 pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WfUlINSPROOTCKN BROUWERSHAVEN - Majorettevere niging Apollonia zoekt nieuwe le den. De club die nu 12 majorettes telt, houdt daarom een open avond op woensdag 6 maart in de gymzaal van Brouwershaven. Kin deren vanaf 5 jaar kunnen die dag vrijblijvend meedoen vanaf 18.30 uur. Apollonia is de enige majoret tevereniging op Schouwen-Duive- land. Zaterdag liepen zij met licht- batons voorop tijdens de lampion optocht in Brouwershaven. Meer info over de club en open dag bij Wilfra Deurloo: 06-53894114. www.pzc.nl/video Lampionoptocht Apollonia NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Bij een aanrijding tussen twee auto's op de afrit Arnestein van de A58 zijn zaterdagavond vier gewonden ge vallen. Beide auto's botsten in dichte mist frontaal op elkaar. De politie vermoedt dat een van de chauffeurs te veel alcohol had ge dronken en hij zou als spookrij der tegen de rijrichting in hebben gereden. Het ongeval gebeurde omstreeks 22.00 uur. Een automobilist (20) uit de gemeente Tholen, die uit de richting van Arnestein kwam, reed waarschijnlijk tegen de rij richting in. Hij botste frontaal op de auto van een vrouw (19) uit Burgh-Haamstede die uit de rich ting van de A58 kwam en in de richting van Arnestein-reed. In de auto van de vrouw zaten nog twee meisjes (14 en 15) uit Burgh-Haamstede. Alle betrokke nen zijn door de ambulance mee genomen naar het ziekenhuis in Goes. De man brak bij de aanrij ding een been en een enkel. 3 zones elektrisch verstelbaar Ideale instaphoogte Voor een betere nachtrust matras met 5 comfortzones

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46