'Leraar' Beatles overleden Gebed om kracht voor familie IN HET NIEUWS 3 I Gast steelt deel kunstcollectie van hotel Hij Gelooft in Mij geprolongeerd tot eind 2013 vragen over Het Pobelkavirus MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 HAMBURG - De Britse zanger en songwriter Tony Sheridan is zater dag op 72-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Hamburg. Sheridan wordt wel de wegberei der of leraar van de populaire Brit se popgroep The Beatles ge noemd. Hij werd in de jaren '60 begeleid door verscheidene achtergrond bands, die met hem optraden. Een van die bands werd gezien als een grote belofte in de muziek wereld: The Beat Brothers of - zo als ze later zouden heten - The Beatles. Ze brachten samen een al bum uit, dat nu gewild is bij ver zamelaars: Tony Sheridan and The Beatles. Sheridan haalde onder meer Rin- go Starr kortstondig bij de band, waarmee die voor het eerst in de samenstelling speelde zoals die la ter bekend zou worden onder de bijnaam The Fab Four. Starr bleef pas later hangen bij de band. Sheridan bracht veel tijd met de groep door en zou George Har rison en John Lennon enkele gi taartechnieken hebben geleerd. Paul McCartney noemde Sheri dan 'de leraar'. De zanger moest niets hebben van de massahyste rie die later de wereld zou wor den van The Beatles. skiërs risico's nemen vindt ook Muxel. De bediende van de berglift naast Gasthof Post wijst onderweg naar boven naar een bergtop. „Kijk, ze skïen tegen woordig overal. Waanzin. Op die plek zijn een vader en zoon naar beneden gestort." Hij schudt zijn hoofd. Het is echter ondoenlijk om het hele gebied buiten de pis tes af te zetten of af te sluiten. „Bovendien, wie houdt zich daar aan en wie controleert dat?" Lech heeft na het ongeluk van prins Friso, dat ook in Nederland skiërs meer bewust heeft ge maakt van de risico's die zijn ver bonden aan het skiën buiten de piste, wel een paar aanvullende veiligheidsmaatregelen genomen. Er zijn grote borden geplaatst bij de afdalingen waarop skiërs wor den opgeroepen rekening te hou den met de gevaren. Check your risk staat er met grote letters op. De verschillende waarschuwings codes voor lawines worden uitge legd - prins Friso en skivriend Flo- LECH - In een bomvolle parochie kerk van Lech is gisteren speciaal gebeden voor prins Friso. De ko ninklijke familie, die sinds enkele dagen in het Oostenrijkse skioord is verzameld, woonde de mis niet bij. „Ik kan begrijpen dat zijn fami lie op deze zware en treurige dag niet in de openbaarheid wil ko men, maar we voelen met hen mee", aldus pastoor Jodok Müller in zijn welkomstwoord. Het was gisteren precies een jaar geleden dat Friso bij het skiën werd over vallen door een lawine. Müller vroeg om kracht en moed voor prinses Mabel en de kinderen, en voor koningin Beatrix en de rest van de familie 'om dit zware lot te dragen'. Müller bond de kerkgan gers op het hart voorzichtig te zijn bij het skiën. rian Moosbrugger ging bij waar schuwingsfase 4 nog skiën - en de 'lawinepiepers' kunnen wor den getest. „Veiligheid heeft de hoogste prio riteit", zegt Fercher die vorig jaar december een symposium organi seerde over dat onderwerp. De plannen waren al gemaakt voor dat Friso in het ziekenhuis beland de, maar het tragische ongeval on derstreepte wel de noodzaak er van. „Maar bewustwording is slechts één aspect, skiërs moeten er ook naar handelen en ze moe ten weten hoe te handelen bij noodgevallen." Fercher weet zelf ook dat het 'vrije skiën' alleen maar wint aan populariteit. Prins Wil- lem-Alexander gaf enkele jaren geleden in een interview met het blad van Lech er ook hoog over op. Het gevoel van vrijheid moet ook Friso hebben aangesproken en de mogelijkheden rond Lech zijn legio. Maar in het nieuwe kerkgebouw van de St Nikolaus parochie herinneren een kaars en een foto van de prins echter aan wat er mis kan gaan. De foto oogt wat morbide - meestal wordt die in combinatie met een kaars al leen gebruikt wanneer iemand is overleden. Het is Lechs manier om medeleven te tonen, maar ook een beetje om aandacht te vragen. Want waarom wel voor Friso, maar bijvoorbeeld niet voor de deze week verongelukte Liech tensteinse? Vandaag krijgt Lech een media-invasie voor de fotoses sie met de Oranjes, dat is weer een moment waarop het lot van Friso aandacht krijgt. OEURNE - Een gast van een hotel aan de Vlierdenseweg in Deurne heeft zaterdagavond samen met een handlanger geprobeerd een aantal schilderijen en een beeld houwwerk uit het hotel te stelen. Een hotelmedewerker had gezien dat twee mannen bezig waren beelden die buiten het hotel staan los te rukken. Bij een geopende nooduitgang stonden twee schil derijen klaar om meegenomen te worden. De gealarmeerde politie kon in de buurt van het hotel een 36-jarige man uit Bakel oppakken. Met behulp van een politieheli- kopter werd een 31-jarige Pool op gespoord. 5 Cybercriminelen worden steeds brutaler. Computers bij bedrijven en instellingen in Nederland zijn op grote schaal besmet. Met het Pobelkavirus. door Saskia Wassenaar Wat is het Pobelkavirus? Een zogenoemd Citadelbot- net. Net als het Dorifelvirus dat in augustus 2012 computers van veel gemeenten en andere overhe den besmette. Citadel is de naam van een computerprogramma dat op een server staat en een net werk van zogenoemde zombie computers aanstuurt. Bot is het softwarebestandje waar mee de zombiecomputers zijn be smet (meestal via onveilige ver sies van wijdverbreide software als Java of Adobe). Net is de afkorting van computer netwerk, vandaar botnet. De Cita del-server maakt gebruik van een domeinnaam die begint met 'po- belka', vandaar de naam van het virus. J Wat is er zo bijzonder aan? De schaal. De Citadel-server stuurt 264.339 zombiecomputers aan, waarvan twee derde in Ne derland staat en een derde in Duitsland. Dat is heel veel en heel gericht. De botnet is van januari 2012 tot en met waarschijnlijk sep tember datzelfde jaar actief ge weest 3 Hoe werkt het virus? Het softwarebestandje nestelt zich in de internetbrowser waar mee je als computergebruiker over het net surft. Het plaatst een soort omleiding waardoor onder meer betaalopdrachten, inlogna men en wachtwoorden onge merkt worden afgevangen. Cybercriminelen maken zelf mis bruik van de gegevens of verko pen die door. Citadel is ontwik keld door programmeurs uit Rus land en de Oekraïne. Een Cita del-bouwdoos met besturing kost erica 3400 dollar. Uitbreidingen en (anonieme) ruimte op een ser ver zijn tegen een meerprijs ver krijgbaar. 4 Hoe is het virus ontdekt? Digital Investigation en Surf- Right zijn op zoek gegaan, nadat begin september 2012 via de site van de Telegraaf een virus is ver spreid. De bedrijven hebben eerst het Team High Tech Crime van politiedienst KLPD en daarna - in december - het Nederlandse Cy ber Security Center (NCSC) op de hoogte gebracht van hun be vindingen. Het NCSC heeft de informatie die zelfde maand in elk geval doorge speeld naar de internetproviders, bevestigt Xs4all, een van de groot ste providers van Nederland. Maar voor de providers geldt infor matie uit september in december alweer als achterhaald. Die zijn verwikkeld in een voortdurend kat-en-muisspel met cybercrimi nelen. 5 Heb ik het op mijn computer? Dat is te checken op de site http://check.botnet.nu van Digi tal Investigation. Op de site is on der het kopje Fix ook te vinden hoe je er vanafkan komen. AMSTERDAM - De musical Hij Ge looft in Mij is vier maanden langer te zien. De voorstelling over het leven van André Hazes staat nu tot eind december op de planken van het DeLaMar Theater in Am sterdam. Dat heeft Joop van den Ende Theaterproducties gisteren bekendgemaakt. De reden om de voorstelling te prolongeren is het succes. „Sinds de allereerste keer dat de musical in oktober voor publiek werd ge speeld, is elke zaal compleet uit verkocht geweest", aldus Van den Ende. Vorige maand werd de speelperiode al met drie maanden verlengd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3