Het Witte Paard blijft steken op gelijkspel Steven Nuytinck wint NK 400 nieter horden 14 SPORT CROSSCOMPETITIE Middelburger Erwin Harmes wint met overmacht laatste wedstrijd in crosscompetitie. a^cpnpiatTHK. rd MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard hebben zichzelf afgelo pen zaterdag geen goede dienst be wezen. In de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie bleef het op een gelijkspel steken tegen het nog puntloze Amersfoort. De andere teams van de Sassenaren deden het met een overwinning in de lagere klassen een stuk beter. Amersfoort-HWP Sas van Gent 5-5: Met een benauwde 5-5 heb ben de schakers van Het Witte Paard in de eerste klasse het niet best gedaan tegen het erg laag ge klasseerde Amersfoort, dat voor de aanvang van de wedstrijd nog geen punt had verzameld. Steven Geirnaert verloor al snel kansloos aan het eerste bord, maar daar te genover stonden overwinningen van Thibaut Vandenbusche en Wouter Gryson. Hans GrofFen liet zich verrassen en werd getrak teerd op een nederlaag. Invaller Marnix van der Zalm maakte die tegenvaller ongedaan door knap te winnen van een sterker inge schaalde tegenstander. Tom Piceu maakte er nog 4-2 van, maar daar na ging het mis. Koen Leenhouts en Thibaut Maenhout verloren beiden hun partij. Toen Gunther Deleyn zijn betere stelling verlo ren zag gaan, kwam door een late overwinning van Helmut Cardon Het Witte Paard nog met de schrik vrij. De schaakvereniging uit Sas van Gent zag koploper LSG uit Leiden een punt uitlo pen. De Stukkenjagers 2 - HWP Sas van Gent 2 2-5: In de tweede klas se boekten de reserves van Het Witte Paard een overwinning op de nummer laatst. Er werd zelfs helemaal geen nederlaag geleden. Fabian Hulpia, Harry Provoost en Emile Boucquet waren het die de punten pakten. De rest van de par tijen eindigen onbeslist. Door de ze overwinning heeft het Zeeuws-Vlaamse team weer wat lucht in de strijd tegen degrada tie. Rijswijk-HWP Sas van Gent 3 2-6: In de derde klasse blijft het derde team van Het Witte Paard het goed doen. Door een goede overwinning staat men nu twee de. Al snel was duidelijk dat er ge wonnen zou worden. Bert Feys en Marc Lacrosse wonnen snel. Na een zege van Eric van de Wyn- kele kon het niet meer mis gaan, gezien de stellingen op de andere borden. Frans Snijders sleepte na een goede partij de overwinning over de streep. Goes-S. Landau Axel 2-6: Voor Goes was het in de derby een zeer pijnlijke nederlaag. Zelf ver loor het kansloos van Landau, ter wijl de mede-degradatiekandida ten Shah Mata en De Pion 2 wel punten pakten. Invaller Niels de Feijter verloor als snel van Randy van Houte en op de rest van de borden was het ook niet erg hoop gevend. Nadat Erwin Klooster man een alles of niets actie tegen Stefaan Deman zag eindigen in een nederlaag, verloor Louis Nieu- wenhuijse van Arjo Arendse. Daarmee was het eigenlijk een ge lopen koers. Joey Grochal moest berusten in remise en ook Joey van de Braak kwam niet verder dan een puntendeling, waarmee Landau de winst binnen haalde. Dat teamleider Hans Wel ten zijn remise stelling nog in verlies zag eindigen, maakte alles nog zuur der. Goes moet nu erg op haar tel len passen, terwijl Landau zich zo goed als zeker veilig gespeeld heeft. Souburg-Eindhoven 2 4-3: Het zat de Souburgers zeker niet te gen. Henrik Porte zette Souburg al snel op een i-o-voorsprong. Daarna werd het tot het einde een zeer spannende wedstrijd. Jeroen Hekhuis en Roeland Al ders verloren kansloos. Daar te genover stond alleen de goede stelling van Henrik Westerweele die de thuisploeg wat kon opleve ren. De rest van de partijen leek in remise te gaan eindigen. Wes terweele won niet, maar in de slotfase was het Ren Tiggelman die met pijn en moeite alsnog een punt pakte. Ook Collin Boelhou wer greep de winst, maar dat was maar met de hakken over de sloot. Hierdoor kregen de Soubur gers eigenlijk wat te veel, maar het was een broodnodige overwin ning om boven de degradatie- streep te blijven. Mar tij n de Kok voltooit trilogie in crosscircuit door Koen de Vries BRUINISSE - Voor de derde keer op rij won Martijn de Kok zaterdag de Zeeuwse crosscompetitie. De derde plaats die de dertigjarige in woner van Heinkenszand behaal de in de Grevelingencross was ruimschoots voldoende voor de eindzege. Bij de vrouwen was Lau- rey van den Berge uit Nieu- we-Tonge eindwinnaar. Voordat het startschot zaterdag op het fraaie parkoers aan het Gre- velingenmeer bij Bruinisse klonk, leek de strijd om de eindzege van de crosscompetitie nog spannend. Maarten Harthoorn uit Kapelle ging aan de leiding, met Laurent van Nieuwenhuijze van AV'56 uit Goes en Ruud Hoosemans van het Walcherse Dynamica in zijn kielzog. Martijn de Kok stond vijf de, de latere nummer twee David Schrier achtste. Ze stonden zo laag omdat ze aan slechts drie van de vijf wedstrijden hadden meege daan. De Grevelingencross was voor beiden hun vierde, precies genoeg om in het eindklassement opgenomen te kunnen worden. De Kok werd aan de boorden van de als een spiegel blinkende Gre- velingen derde, David Schrier werd zesde. Als een komeet scho ten ze daarmee naar boven en zorgden voor een ravage in het klassement. De Kok was meer dan tevreden over zijn derde eindzege. „De competitie was een stuk sterker dan de voorgaande keren", had hij gemerkt. Dat was ook wel aan zijn uitslagen te zien. Van de vier crossen waar hij aan meedeed, won hij er slechts één. Een keer werd hij tweede, een keer derde en een keer vierde. „Ik hoop dat het komt door de andere opzet van de competitie", keek hij te rug. „Dat zou fijn zijn, want ik zit zeifin de werkgroep die voor de vernieuwing heeft gezorgd." Of dat ook werkelijk zo is, moet uit de enquete blijken die binnen kort gehouden wordt. Feit is dat de nieuwe opzet niet voor meer deelnemers heeft gezorgd. Aan de zes crossen namen dit jaar 640 verschillende atleten deel, die voor in totaal zo'n 1350 starts zorg den. Vorig jaar telden zeven wed strijden mee voor de crosscompe titie, die vergelijkbare cijfers ople verden. Opvallend was wel dat maar een handvol atleten daadwe- kelijk aan vier van de zes wedstrij den meedeed. Het merendeel pik te maar een enkele cross mee. De Grevelingencross werd gewon nen door Erwin Harmes. De 31-ja- rige Middelburger is na zijn door een blessure mislukte Kustmara- thon bezig aan een indrukwek kende opmars. Om zijn trainings- arbeid te kunnen opvoeren heeft hij zijn krantenwijk van de PZC opgezegd. Inmiddels traint hij twee keer per dag, één keer voor dat hij naar zijn werk bij Koole Sport vertrekt en één keer 's avonds. Eerder won hij al de Fin- landcross en de Halve marathon van Cadzand en zaterdag duldde hij opnieuw niemand naast zich. Harmes nam in de wedstrijd over 8000 meter al snel een voor sprong en won met overmacht. Vlissinger Michel Schrier, eerst langdurig geveld door griep en daarna druk met de organisatie van de Indoortrail in de Zeeland hallen in Goes, liet zien op de weg terug te zijn. Halverwege ach terhaalde hij Martijn de Kok en fi nishte als tweede. Achter num mer drie De Kok besliste Goese- naar Huub van Noorden de strijd met Fouad Fertoute in zijn voor deel, en werd vierde. Bij de vrouwen heerste Laurey van den Berge-Heij uit Nieuwe Tonge in de crosscompetitie, al moest ze een enkele keer haar meerdere erkennen in een eenma lige tegenstander. Zaterdag won Van den Berge met overmacht. Astrid den Herder van AV'56 uit Goes werd tweede, voor haar clubgenote Nadine de Wilde. APELDOORN - Steven Nuytinck is zondag op de eerste plaats geëin digd tijdens het Nederlands kam pioenschap op de 400 meter hor den. De atleet van de Goese atletiekver eniging AV56 finishte in een tijd van 53,08 seconden tijdens het NK indoor in Apeldoorn. De 400 meter horden werd voor het eerst gehouden op een NK en gold als een pilot. Omdat het een test is, kon er zondag geen offi ciële Nederlandse titel verdiend worden. Nuytinck kwam ook op de 200 meter in actie. Op die af stand noteerde hij zaterdag een tijd van 22.59 seconden, goed voor de tweede plaats in zijn heat. een dag later was hij iets langzamer op deze afstand. Noah Heijnen uit Burgh-Haamste- de liep twee persoonlijke records op de 60 meter. De atleet van Del ta Sport klokte zaterdag 7,06 se conden. Op de 200 meter serie A liep hij een clubrecord: 23,03 seconden. Op de 3000 meter bij de mannen konden Neal Bouterse en Tim van den Broeke geen rol van beteke nis spelen. De twee atleten van Dynamica eindigden respectieve lijk als negende en dertiende. Er win Adan mocht niet starten om dat hij was vergeten zijn meid- kaart in te leveren, zo meldde hij zelf op twitter. Op de 60 meter horden noteerde Mariska Bun uit Hulst 9,25 secon den, waarmee ze zesde in haar heat werd. Marijke de Visser uit Aagtekerke werd op de 3000 meter zesde in een tijd van 10.15,84 minuten. Esther Platteeuw kwam in actie op de 800 meter en werd daarin zesde met een tijd van 2.19,51. Carolein van de Plasse in actie tijdens het springkampioenschap in manege De Kroo. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38