Dammers PWC spelen zich veilig Ondo walst over Scheldevogels heen Rugbyers Tovaal en MMRC zorgen voor een zeldzame score: 0-0 12 SPORT ZONDAG DERDE KLASSE Zeelandia Middelburg moet genoegen nemen met 2-2-gelijkspel tegen HW'24. KARAKTERISTIEK Koploper morst punten MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben zich zaterdag in veiligheid gespeeld. In een bloedstollende wedstrijd won het team met 11-9 van HDC Ons Doel Bereikt en verlengde daarmee het verblijf in de eerste klasse met minimaal één jaar. PWG had veel te danken aan Andres van den Berge. De Goese- naar slaagde er in de sterkste spe ler van de Haagse ploeg, Krijn Toet, in een subtiele klassieke par tij van het bord te tikken. Ook Ar- jo Kousemaker en Jacob Provoost hadden een belangrijke inbreng. Topscorer Kousemaker sloeg toe met een verborgen combinatie en de pas 15-jarige Provoost dwong door een forcing schijf- en partij winst af. Omdat Danny de Jager en Jos de Wild verloren bleef de wedstrijd spannend. Bij een 9-7 voorsprong voor PWG moest Aart Walraven, in de wetenschap dat een nederlaag hoogstwaar schijnlijk nacompetitie zou bete kenen, er goed voor gaan zitten. door JaapJan Ritsema GOES - In de derde klasse van de korfbalcompetitie werden twee uit gestelde wedstrijden gespeeld. On- do verpulverde Scheldevogels in ei gen huis. Stormvogels trok aan het kortste eind tegen Vios. Scheldevogels-Ondo 5-26: „Het voelde als een schoolreisje", zo vroeg moest coach Hans de Meij met zijn ploeg richting hekken sluiter Scheldevogels. Dat er tWee punten gepakt gingen worden stond op voorhand vast, de vraag was alleen hoe hoog de uitslag uit zou vallen. Voor rust (4-16) was Ondo op dreef, maar na de pauze waren zij iets coulanter voor de thuisploeg. Door deze klinkende Ondanks een mindere positie be zweek de man uit Zoutelande niet en forceerde hij knap de remi se. Na bijna zes uur spelen zorgde Niels Roelofsen voor het bevrij dende elfde punt. De Middelburgse damclub sloot het seizoen af met een 11-9 neder laag tegen kampioen Samen Sterk. De Middelburgers kwamen eerst op achterstand door een combinatieve nederlaag van Piet Nieuwenhuijzen, maar toen Wim Koppejan een sterk gespeelde par tij winnend afsloot was de stand weer gelijk. Daarna nam de ploeg uit Hazerswoude afstand. Eerst verloor Arie Kammeraat door een eindspelfout en toen ook Piet Alla- art zich gewonnen moest geven stond het 11-7. Evert Wiskerke gaf de eindstand door een overwin ning in een gecompliceerde partij een iets draaglijker aanzien. Daaf Kasse, die zaterdag zijn handen vol had aan de talentvolle Ali Ft- halla, werd met achttien punten uit elf partijen algeheel topscorer in de eerste klasse C. overwinning behoudt Ondo de ge deelde koppositie. Scores Ondo: Ronald Wisse 6, Anne- mieke Toerse 5, Jeroen Mesu en Rob bie Mesu 4, Lennard van Eennennaam en Nikie Geervliet 2, Dennis Witte, Corinne Geschiere en Lianne Lorier 1 Vios-Stormvogels 12-11: Met de nodige personele aanpassingen kreeg Stormvogels het zwaar te verduren. Niet bepaald geholpen door de arbiter, werkte de frustra tie aan Westkapelse kant de scherpte niet in de hand. Pas in de laatste tien minuten ontwors telde Stormvogels zich aan de mi sère. Te laat om een nederlaag af te wenden. Scores Stormvogels: Niek Peene 4, Arjen Schoe 3, Kris Gabrielse 2, Franc- ky Koole en Wilco Schoe 1 door Jack Begijn HULST - HW'24 en Zeelandia Mid delburg hebben geen voordeel be haald uit het inhaalduel in de der de klasse A van het zondagvoet bal. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel. De Middelburgers konden bij winst in de strijd om het kam pioenschap vijf punten afstand ne men van de nummer twee, Rood Wit W. Bij HW'24 lagen de be langen precies aan de andere kant van de streep. De Hulstenaren hadden de punten hard nodig om van de onderste plekken weg te komen. De trainers van beide clubs be rustten na afloop echter in het ge lijkspel. „Misschien had er meer voor ons ingebeten", keek trainer Luc Audenaerdt van HW'24 te rug op de Zeeuwse derby, „maar aan de andere kant is het geen slecht resultaat tegen de koploper. Het is voor ons de opmaat naar een goede reeks." Audenaerdt bereikte deze week overeenstemming met HW'24 om zijn contract te verlengen. Vol gend jaar staat hij zonder Honnie Claessens, die nu assistent-trai ner is, aan zijn zijde. „De groep gaf aan verder te willen met één trainer." Zijn collega Ruud Pennings van Zeelandia Middelburg gaf toe dat hij voor meer naar Hulst was afge reisd. „Dat ben je aan je stand ver plicht. Vandaag hadden we vijf punten los kunnen komen. Nu zijn we blijven steken op drie." De Middelburgers staken de hand voor het gelijke spel in eigen boe zem, maar wezen ook naar het slechte speelveld, dat meer weg had van een knollentuin dan een voetbalveld. „We hebben een aan tal maanden alleen op kunstgras getraind. Het verschil is dan wel erg groot. Langs de andere kant hebben we in de eerste helft geen uitgespeelde kansen gehad. Pas na de rust kregen we meer controle over de het middenveld. Gezien de wedstrijdverhouding is dit daarom een terechte uitslag", vond Pennings. Bij HW'24 was er veel beleving. Op de inzet viel niets aan te mer ken. Het vertoonde spel was daar entegen niet om over naar huis te schrijven, maar dat gold ook voor Zeelandia Middelburg. Veel pas ses kwamen niet aan, sprongen van de voet van een medespeler HW'24-Zeelandia Middelburg 2-2 (1-1). 8. Jari Vyaene 1-0, 38. Joost de Kubber 1-1, 65. Michal Szcza- winski 2-1, 78. Niels Luteijn 2-2. Scheidsrechter: R. Bussem (Dor drecht). Gele kaarten: Job Inghels (HW'24), Salim Ben Sellam (Zee landia Middelburg). Aantal toe schouwers: 350. of verdwenen hoog in de bomen langs het veld. Vooral de bezoe kers hadden moeite met de om standigheden en het gebrek aan wedstrijdritme. De thuisploeg was als enige af en toe dreigend. Al na acht minuten spelen resul teerde dat in de openingstreffer. Jari Vyaene ging door op inzet, zocht alleen voor doel de goede hoek uit en rondde fraai af: 1-0. De Walcherse bezoekers panikeer- den niet, maar waren alleen ge vaarlijk bij hoekschoppen. Daar uit maakte verdediger Joost de Kubber de gelijkmaker. Vanuit het niets schoot hij een afvallen de bal hard in de kruising. Daar voor werd een kopbal van Job Ing hels van HW'24 van de doelijn gehaald. Na de rust veranderde er niet veel. De thuisploeg gaf nauwe lijks kansen weg en kwam na ruim een uur spelen op voor sprong. Michal Szczawinski, na een langdurige blessure weer fit, werd op maat bediend door Colin van Goethem. De Pool aarzelde niet en schoot de bal op fraaie wij ze achter de Middelburgse goalie. Een sensatie leek in de lucht te hangen, maar na aarzelend ingrij pen van Joost van Damme kwa men de gasten met nog tien minu ten te spelen andermaal langszij. Invaller Niels Luteijn was trefze ker en liet doelman Tim Siersema geen schijn van kans. „Op dat mo ment moesten we kiezen voor sta biliteit of opportunisme. We be sloten te blijven spelen in de orga nisatie om zo kansen te creëren", legde Pennings uit. Die kwamen er niet. HW'24 claimde in de slot fase nog een strafschop, nadat Vyaene onderuit werd geschopt. Scheidsrechter Bussem zag het echter anders. door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe kwamen op eigen veld sterk uit de winterstop. Middenmo ter HRC 2 uit Den Haag werd een voudig met 39-5 aan de kant ge zet. Bij rust leidden de Middelbur gers al met 29-0. Tovaal nam het op sportpark Het Schenge in Goes op tegen het hoger geklasseerde MMRC uit Maastricht. Het duel ein digde zoals het begon in 0-0. Een unieke uitslag voor rugbybegrip- pen. Oemoemenoe was in de beginfa se oppermachtig. De Middelbur gers hebben een straatlengte voor sprong in de eerste klasse en kwa men al in de vijfde minuut via een schop van Laurent Legrand aan de leiding. Amper vijf minten later vergroot te Quinten van Dijk de voor sprong tot 8-0. De thuisclub was niet te houden en via tries van Joey Luitwieler en Yedney Ameri ca en twee conversions van Lau rent Legrand liep Oemoemenoe vlot uit naar 22-0. Vlak voor rust zorgde een zware enkelblessure van Alvaro Souisa voor een lange onderbreking van de wedstrijd. Deniël van der Waal en Laurent Legrand voerden de voorsprong vlak voor rust nog wel op tot 29-0, maar de lange on derbreking en het uitvallen van Souisa werkte verlammend op de thuisclub. Yedney America zorgde na rust met een van zijn befaamde rus hes nog wel voor 34-0, maar ver volgens kreeg ook HRC 2 vijf pun ten op het bord. In de slotfase be paalde Devin Schutte de eind stand op 39-5. Tovaal moet het in de driekwart- lijn al lange tijd stellen zonder een aantal vaste krachten en te gen MMRC konden de Goesena- ren ondanks een sterke openings fase niet tot scoren komen. Een penalty-kick van Jan-Joost Wiebrens zeilde net langs de ver keerde kant van de paal en tien minuten voor rust misten de Lim burgers eenzelfde mogelijkheid. Matthijs van der Werf en Maghiel Hanse waren beiden dicht bij een try, maar ook na rust werd er niet gescoord. Zodoende kwam er een zeldzame 0-0 als eindstand op het score bord. Dat overkwam Tovaal in de bijna 35-jarige geschiedenis slechts een maal eerder. Op 2 november 1980 was de beginstand van de thuis wedstrijd tegen Tilburg ook de eindstand. Quinten van Dijk van Oemoemenoe breekt door de verdediging van HRC. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36