RCS zakt verder weg Serooskerke doet zichzelf tekort J°ns Ambon op schot SPORT 9 MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 Frank van de Boogaard, doelman van Best Vooruit, is eerder bij de bal dan Sinan Coban. De spits kreeg na rust een uitgelezen mogelijkheid om de 2-1 op het bord te zetten maar schoot de bal naast, foto Lex de Meester Op papier heeft dit VC Vlissingen genoeg kwaliteit om mee te strij den om de titel, maar de selectie was zondag door blessures en schorsingen flink uitgedund. Tho mas Ragut (eerste van drie duels) en Tim van Hasselt (één wed strijd) keken geschorst toe, Benja min Verwest, Arjan Human, Said Bouzambou en Bas Rijkeboer wa ren door blessures niet beschik baar. De weer bijna fitte Lionel Lord zat op de tribune, Etienne Mallie liep wel warm maar is ei genlijk ook nog niet fit. Toch had Vlissingen ook zonder al die spelers van Best Vooruit moeten winnen. Na een slappe start (o-i na drie minuten door Thijs Engels) was de thuisploeg al snel de bovenliggende partij. Ver dediger Quincy Gooding tekende na 24 minuten uit een corner voor de 1-1 en vlak voor rust werd een schot van Jonathan Constan- cia uit de kruising getikt door doelman Frank van de Boogaard. In de tweede helft kregen vooral Sinan Coban en Constancia een aantal prima mogelijkheden om de winnende te maken, maar de mooiste kansen waren niet aan het Zeeuws-Vlaamse aanvalsduo besteed. De twee ï'tjes bleven daardoor gewoon tot het einde op het scorebord staan. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De vier wedstrijden in de tweede klasse E van het zon dagvoetbal waarbij Zeeuwse teams waren betrokken, leverden dit weekeinde maar één schamel punt op. Zaterdagavond leverde Aardenburg op eigen veld een knappe prestatie met een o-o-ge- lijkspel tegen Moerse Boys, tot dan de nummer twee van de rang lijst. Zondag verloor Axel thuis na een doelpuntloze eerste helft met 0-3 van WSC, dat door deze overwin ning de tweede plaats overnam. RCS speelde tegen SC 't Zand (1-2) een uur lang een prima par tij, maar zag geen kans meer de 0-2-achterstand goed te maken. Terneuzen keek bij hekkensluiter Boeimeer halverwege tegen een 3-0-achterstand aan en wist dit na rust niet te herstellen. RCS-SC 't Zand 1-2: De thuis ploeg die aantrad zonder de ge schorste Len Eversdijk, begon veel te slap aan de wedstrijd en mocht dan ook niet klagen dat er na een halfuur slechts een 0-1-achterstand op het bord stond. Met nog een kwartier te gaan tot de rust herstelde de ploeg zich, maar desondanks werd het via een uitval nog 0-2 in de 43e mi nuut. „De tweede helft heb ik ge noten van de ploeg", aldus trainer Romeo van Aarde, die zag hoe Mo- rad Bobouh al kort na de thee de spanning terugbracht in de wed strijd door 1-2 aan te tekenen. Hierna kregen de Souburgers en kele goede kansen op de gelijkma ker. Zo zag Jordy Nijland zijn kop bal over de lat gaan en kapte Ge- raldi Geerman in de slotminuut fraai zijn tegenstander uit, maar eindigde zijn inzet naast het doel. Door deze vierde opeenvolgende thuisnederlaag verloor RCS de aansluiting met de bovenste ploe gen op de ranglijst. Boeimeer-Terneuzen 3-0 (0-0). Ste ven van de Vreede 1 -0, Joey van der Rijk 2-0, Rick Dielemans 3-0. Aardenburg-Moerse Boys 0-0 (0-0). Axel-WSC 0-3 (0-0). Baris Kaya 0-1, Colin Austermann 0-2, Rob van Raven- stein 0-3. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E heeft Arnemuiden met 1-1 gelijk gespeeld tegen Zwaluwe. Seroos kerke pakte eveneens een punt te gen koploper Bruse Boys. Ook het duel tussen VCK en SSV'65 eindig de in een remise: 0-0. Arnemuiden - Zwaluwe 1-1: Ar nemuiden kende een flitsende start, want al in de vierde minuut opende Maikel Moerings uit een voorzet van Bastiaan Grootjans de score. In de eerste twintig minu ten was Moerings nogmaals ge vaarlijk, maar dat leverde geen treffer op. Zwaluwe kwam tien minuten voor rust langszij. De verdediging van Arnemuiden greep niet adequaat in en Rick An- sems tekende voor de 1-1. In de tweede helft ging het duel gelijk op, maar kreeg Arnemuiden nog twee goede mogelijkheden. De eerste ging verloren, omdat de voorzet van Michel van de Kette rij op Moerings niet zuiver was. In de slotfase bracht Zwalu- we-doelman Erik Doesburg nog redding op een inzet van Marvin Meerman. Serooskerke - Bruse Boys 1-1: „Als we ooit van de koploper had den kunnen winnen, dan was het vandaag geweest", liet Seroosker- ke-trainer John Bentschap Knook weten. Zijn ploeg zette Bruse Boys van meet af aan onder druk en de koploper had daar zichtbaar moeite mee. Via Alex Jobse en Bas Rooze werd 'Seroos' gevaar lijk, maar goals bleven uit. Via Mare Bij de Vaate, die de bal niet goed controleerde na een pass van Thomas Groeneveld, kreeg Bruse Boys na rust een grote kans. Het leverde geen treffer op, maar die viel in de 79e minuut alsnog. Uit Serooskerke-verdediger Renco Francke is ten val gebracht, foto Lex de Meester een vrije trap van Erik Duffener loste doelman Jordy Suurmond de bal, waarna Robin Meertens de 0-1 binnentikte. Vier minuten la ter maakte Serooskerke de terech te gelijkmaker. Na een prima ac tie van Gijs Zoutewelle en naïef verdedigen van Duffener, zorgde Jeroen Geerse voor de 1-1. SSV'65 - VCK 0-0: SSV'65 was niet bij machte om het verdedi gend ingestelde VCK op de pijn bank te leggen. In het eerste half uur kregen beide ploegen wat klei ne mogelijkheden. In de 38e mi nuut beging VCK-speler Pieter Hage een overtreding op Christi- aan Boon en kreeg SSV'65 een strafschop. Arjan Pijnen schoot vanaf elfmeter op de paal. Pijnen miste zo voor de eerste keer dit seizoen een penalty, want de eer dere vier benutte hij wel. Vlak voor rust kopte Julian van der Meulen namens de ploeg uit Kou- dekerke nog naast. Na rust werd SSV'65 wat sterker, maar VCK compenseerde dat met een hoop strijdlust. Via invaller Thomas Mattheijer en Richard Schouten, die op aangeven van de invaller over schoot, kreeg SSV'65 nog een aardige mogelijkheid om de over winning naar zich toe te trekken. MIDDELBURG - In de derde klasse A deed Jong Ambon prima zaken met een 5-2-overwinning op Vic- toria'03. De bezoekers kwamen voor via Nicky van Geesbergen. Na de gelijkmaker van Remco Fe- lius, was het. opnieuw Van Gees bergen die de bezoekers op voor sprong zette. De thuisploeg toon de veerkracht en kwam nog voor de rust langszij via Martin Waisa- py. Binnen enkele minuten na rust kwam Jong Ambon voor de eerste keer op voorsprong. Een voorzet vanaf de linkerkant werd door de bij de tweede paal opge stelde Robbie van Iwaarden met een fraaie volley in de verre hoek geschoten: 3-2. Björn Langeveld bracht de 4-2 op het bord, waarna het slotakkoord voor invaller Ricardo Telussa was die hiermee de eindstand op 5-2 bepaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33