Veere pakt koppositie in vierde klasse na zege op VC Vlissingen Domburg schiet weinig op met gelijkspel I I I Dauwendaele neemt revanche voor thuisnederlaag tegen Duiveland 8 SPORT EERSTE KLASSE Vlissingen komt tegen Best Vooruit niet verder dan 1 -1De toekomst van de club is in nevelen gehuld. KARAKTERISTIEK door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de vierde klasse A won Veere met 2-0 bij Vlissingen. Doordat Walcheren met 1-1 gelijk speelde bij Borssele pakt Veere de koppositite. Colijnsplaatse Boys versloeg Waarde met 3-1 en Krui- ningen zegevierde met 4-1 tegen Bevelanders. SVD verloor met 3-1 van Wolfaartsdijk en Lewedorpse Boys pakte drie punten in Wemel- dinge door met 2-1 te winnen. Vlissingen-Veere 0-2: De thuis ploeg had een veldoverwicht en creëerde enkele mogelijkheden. Toch kwamen de bezoekers op voorsprong dankzij een doelpunt van topscorer Robin de Rijke. In het tweede bedrijf werd de wed strijd beter. Wouter Koster maak te er 0-2 van. Borssele-Walcheren 1-1: Walche ren was veel aan de bal, maar kwam niet door de hechte en ster ke verdediging van Borssele. De thuisploeg was fel en liet Walche ren geen minuut met rust. Ri chard Beenhakkers opende de sco re voor Borssele. Het leek een overwinning voor de hekkenslui ter. Echter drie minuten voor tijd een foutje achterin en Bart Cher- min kopte de verdiende 1-1 op het scorebord. Colijnsplaatse Boys-Waarde 3-1 (1-1). Joeri Goulooze 1 -0, Evert van Houte 1-1 en Sander Sallet 2-1 en 3-1. Kruiningen-Bevelanders 4-1 (3-0). Jacco de Keijzer 1-0 en 3-0, Wesley Buur 2-0, Lars Heijnsdijk 4-0 en John Verswijver 4-1. SVD-Wolfaartsdijk 1-3 (1-2). Thij- men van der Baan 0-1 en 1-3 (straf schop), Dries van Staveren 0-2 en Henrik Borsselaar 1 -2. Wemeldinge-Lewedorpse Boys 1-2 (0-1). Robin Huijskens 0-1, Oscar de Koning 1-1 (eigen doelpunt) en Mar cel Rooze 1 -2. door Robin Hamalink MIDDELBURG - Kapelle boekte zater dag een belangrijke zege bij 's- Heer Arendskerke door met 2-0 te winnen. In de strijd om lijfsbehoud laat derdeklasser Kapelle vier ploe gen onder zich. Het duel tussen Apollo'69 en Domburg eindigde in 0-0. De wedstrijden Spui-DFS en De Noormannen-De Meeuwen gin gen wegens de weersomstandighe den van afgelopen week niet door. 's-Heer Arendskerke-Kapelle 0-2: Een slechte wedstrijd van bei de ploegen. Na acht minuten kwa men de bezoekers op voorsprong door een fraai afstandsschot van Marco den Deurwaarder. Op slag van rust verdubbelde Roderick van Iwaarden de stand tot 0-2. In de tweede helft kregen beide ploe gen genoeg mogelijkheden, maar gescoord werd er niet meer. De thuisploeg blijft tiende en Kapel le staat op de veilige achtste plaats. Apollo'69-Domburg 0-0: In de strijd om lijfsbehoud streden bei de ploegen voor iedere meter. Dat maakte het geen hoogstaande, maar wel een spannende wed strijd. Domburg was de betere in de eerste twintig minuten; daar na nam de thuisploeg het heft in handen. Beide ploegen kregen le gio kansen. Een echte afmaker ontbrak en dus eindigde de wed strijd in 0-0. Apollo blijft laatste en Domburg staat negende met elf punten. Veel vraagtekens bij Vlissingen door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Halverwege deze week wil Karl Vergouwen duide lijkheid hebben. „Want anders is het einde verhaal", zei de trainer zondagmiddag. „Dan ga ik op zoek naar iets anders." Vergou wen leverde een tijdje geleden zijn contract voor onbepaalde tijd bij de stichting Ondersteuning Tosport Zeeland (OTZ) al in, maar stond later toch open voor een langer verblijf bij VC Vlissin gen. „Omdat de mensen van OTZ dat wilden. Ze zijn er nu al bijna twee maanden een ei over aan het leggen. Ik geef ze nog een paar dagen." Afgelopen week stapte voorzitter Henk Kouman op en zoals het er nu naar uitziet is hij niet de laat ste bij VC Vlissingen. Karl Vergou wen wil duidelijkheid, maar die lijken de besturen van de club en OTZ (nog) niet te kunnen geven. Ja, wel over het budget, werd don derdag duidelijk. Dat wordt ko mend seizoen met een procentje of zeventig teruggeschroefd. OTZ, het kindje van de nu gebrouilleer de Rob Vergouwen en Johan de Visser, houdt vrijwel zeker op te bestaan. Er moet dan een nieuwe stichting opgericht worden die er voor zorgt dat er een representa tieve eerste selectie staat. Karl Vergouwen: „Dan wordt dus voor een nieuwe aanpak gekozen. Deze club heeft nog steeds geen echt tweede elftal en nog steeds geen A-junioren. Dan moet je mensen binden met een pre miestelsel. Daar heeft iedereen een paar jaar geleden toch met zijn volle verstand voor gekozen? VC Vlissingen-Best Vooruit 1-1 (1-1). 3. Thijs Engels 1-0, 24. Quin- cy Gooding 1-1. Scheidsrechter: P.A.W. Schippers (Made). Rode kaart (2x geel): 78. Robin Spijker boer (Best Vooruit). Gele kaart: Khalid El Hattach, Ferry Alfons, Roy van der Kaap, Jonathan Con- stancia (allen VC Vlissingen), Tom Kastelijn (Best Vooruit). Aantal toeschouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Roy van der Kaap, Ferry Alfons, Quincy Gooding, Jurriaan Peter son; Randy de Dreu, Khalid El Hat tach, Jonathan Constancia; Lars de Voogd, Sinan Coban en Hoessein Bouzambou. Bijzonderheid: voorafgaand aan het duel werd één minuut stilte in acht genomen voor de woensdag overleden Diana Luitwieler. Zij was jarenlang als vrijwilligster aan VC Vlissingen verbonden. Maar nu lijkt het weer te verande ren. Hoe ga je mensen dan nog binden? Ik vind dat de OTZ het bestuur van de club nu een beetje laat zwemmen." Welke kant gaat het straks op? Tot het einde van dit seizoen wor den alle gemaakte afspraken nage komen. Maar wat gebeurt er daar na? Met het niveau zijn spelers te behouden of te lokken, maar voor veel voetballers spelen harde eu ro's toch ook een voorname rol. Die euro's zijn - vanwege de crisis - bij steeds minder clubs voorhan den. Terugvallen op eigen jeugd kan VC Vlissingen niet, dus moet er geshopt worden en moeten van de huidige selectie zoveel mo gelijk spelers behouden blijven. „Ik ben dus niet de enige die dui delijkheid wil", zei Vergouwen. Hij deed zijn verhaal kort nadat hij even had staan voetballen met zijn kleinzoon. Op het hoofd veld, waarop zijn ploeg zondagmiddag naliet om nadrukkelijk in de race te blijven voor het kampioen schap in de eerste klasse. Vlissingen liet twee punten lig gen en zag de concurrentie wel de volle winst pakken. De Valk versloeg TSC, nummer twee Dos- ko rekende af met Geldrop. Koplo per De Valk heeft nu acht verlies- punten minder dan VC Vlissin gen, Dosko heeft drie verliespun- ten minder dan de Walcherse ploeg. In de twee duels na de win terstop (Geldrop uit 2-1, Best Voor uit thuis) liet Vlissingen al vijf punten liggen. In de komende we ken wordt duidelijk of de forma tie van Vergouwen zich nog in de titelstrijd kan mengen. De duels met BW, Jeka en Desk moeten driepunters opleveren, daarna wacht de confrontatie met De Valk. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Voor Duiveland-trai- ner Ko Stoutjesdijk was er na de met 5-0 verloren thuiswedstrijd te gen Dauwendaele geen enkel aan knopingspunt om ook maar ergens positief over te zijn. „Ik baal als een stekker", liet de oefenmeester dan ook los. Stoutjesdijk is bezig aan zijn laat ste maanden bij Duiveland en beëindigt na dit seizoen zo goed als zeker zijn trainerscarrière, die al ruim dertig jaar duurt. Stoutjes dijk had er veel voor overgehad om het duel met Dauwendaele uit zijn geheugen te wissen. „Ik kan niks positiefs verzinnen. Het eerste kwartier was nog gelijk waardig, maar wij verzuimden om echte kansen te creëren. Dau wendaele was gewoon scherper. En op het eind zetten wij zelf de deur open door achterin man op man te gaan spelen." Waar Duiveland tijdens de ouver ture van het seizoen in Middel burg nog met 5-1 won, kreeg het nu zelf het deksel op de neus. Stoutjesdijk: „Wat wij bij hen heb ben gedaan, hebben we nu zelf meegemaakt." Het humeur van collega Marcel Lourens was stuk ken beter. De trainer zag zijn ploeg wél gedisciplineerd voetbal len. „Zij zorgden voor twee hache lijke momenten en wij hadden voor rust al vijf kansen." Dauwen daele liet Duiveland uitrazen en pakte daarna geleidelijk aan het initiatief. Via Stefan Joosse (2x) en Jelmer Pasveer waren de Middel burgers gevaarlijk en in de 43e mi nuut scoorde Mart de Kroo 0-1. De Kroo bevond zich na een pass van Pasveer, met Timme Kwast in zijn buurt, wel in buitenspelposi tie, maar mocht doorgaan van scheidsrechter Wagenaar. Hij glip te langs Leon Weeda en schoot de 0-1 binnen. Direct na de pauze leek Duive land de zaken, met een inzet van invaller Wesley Goud op de lat, beter aan te pakken. Die hoop ver vloog snel want het was daarna simpelweg over en uit met de thuisploeg. Duiveland gaf steeds meer ruimte weg en Dauwendae le profiteerde dankbaar. Lourens: „Ik had mijn wissels ook geprepa reerd op snelheid." TXissen de 78e en 84e minuut scoorden de bezoe kers vier keer. Van ruim 45 meter schoot Maarten van Vooren op fraaie wijze de 0-2 achter de uit zijn goal gekomen doelman Leon Weeda. Vervolgens zette invaller Peter van Gorsel de doelman met een serie schijnbewegingen op Dauwendaele-verdediger Jaap de Kroo (links) ruimt de bal op uit het straf schopgebied. foto Dirk-Jan Gjeltema het verkeerde been en scoorde hij eindstand op 0-5, al had Bram de daarna ook de 0-4. Met zijn twee- Jong daarna tot twee keer toe de de goal bepaalde Mart de Kroo de 0-6 nog op zijn schoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32