Nederlands tennis plots vier dubbelaars rijker Krajicek wil zich lang binden aan toernooi Toch nog individueel goud voor Hirscher 4 SPORT WORLD TENNIS TOURNAMENT Vorig jaar verloor Juan Martin Del Potro de finale in Rotterdam, nu is hij wel de beste van allemaal. Scheidsrechter in ijshockey vliegt supporter aan Del Potro zet de aanval in door Geert Langendorff rotterdam - Onverwacht kreeg het World Tennis Tournament voor het eerst in tien jaar een Neder lands gekleurde finale. Gelegen heidsduo Thiemo de Bakker en Jes se Huta Galung bereikte de eind strijd in het dubbelspel. Tegen de specialisten Nenad Zimonjic en Ro bert Lindsted kwamen ze in Ahoy net tekort (5-7 6-3 10-8). Ondanks de nederlaag overheerste blijd schap bij beiden. Ze kwamen dichtbij, kregen de ze ge binnen handbereik, maar red den het net niet. Het deerde hen weinig. „Een geweldige week, waarin we vaak het geluk aan on ze zijde hadden", vertelde De Bak ker luchtig. „In de finale lukte het niet, was het net andersom. In de supertiebreak belandde een re turn van hen precies in het hoek je, nadat de bal zijn frame raakte, lammer, maar we zijn vooral blij met hoe goed het liep." De Bakker meldde direct, dat de tenniswereld niet een nieuwe combinatie rijker is. De lage ran king van Huta Galung (286) sluit dat op voorhand uit. „We spelen daardoor niet dezelfde toer- rotterdam - Als het Richard Kraji- cek ligt, blijft hij de komende jaren directeur van het World Tennis Tournament. De voormalige topten- nisser wil zich voor twee termijnen van drie jaar aan het toernooi ver binden. Een hoog ambt bij de overkoepe lende organisatie ATP sloot hij daarmee uit. Ruim een jaar gele den kreeg Brad Drewett de func tie van directeur. Krajicek was eveneens in de race, maar kreeg niet de steun van de spelersvak bond. Roger Federer vond dat de nooien", gaf De Bakker (123) aan. Huta Galung wil wel meer gaan dubbelen, al was het maar om de kosten enigszins te drukken. „Na deze week verandert er een hoop voor mij", grijnsde hij. „Mis schien ga ik straks, net als Thie mo, naar Zuid-Amerika. Ik kom toernooien nu als dubbelaar recht streeks binnen. Dan worden de hotels betaald. In het enkelspel niet. Door mijn positie op de we reldranglijst moet ik bij ATP-toer- nooien en challengers kwalifica ties spelen. Dan moet je alles zelf regelen en afrekenen." Dat beiden Igor Sijsling en Robin Haase in de eerste ronde versloe gen, vonden ze niet meer dan een leuke bijkomstigheid. Het tweetal maakte recentelijk furore op de Australian Open door de eind strijd te bereiken. De Bakker en Huta Galung wilden geen conclu sies verbinden aan de zege op hun landgenoten met het oog op de Davis Cup. Aan de opstelling hoeft wat hen betreft niet te wor den getornd. „Je weet nu dat je naast Jean-Julien Rojer vier goede dubbelaars hebt", gaf De Bakker aan. „Je kan zodanig wisselen, dat je op de slotdag twee frisse spe lers voor de singles hebt." ex-prof de ervaring miste voor de baan en ging achter Drewett staan. Inmiddels heeft de Austra liër zich om medische redenen moeten terugtrekken. De progres sieve zenuwziekte ALS maakt werken onmogelijk. Krajicek liet weten niet van zins te zijn de vacante positie op te vullen. „Aanvankelijk vond ik het ongepast om er iets over te zeg gen", zei hij. „Vanwege de tragiek van de situatie. Maar mijn toe komstverwachtingen zien er an ders uit. Ik hoop hier nog jaren te blijven." door Geert Langendorff rotterdam - Juan Martin del Pot ro schreef zondag de veertigste editie van het World Tennis Tour nament op zijn naam. In de finale rekende hij in twee enerverende sets af met Julien Benneteau (7-6 6-3). De Fransman zorgde vrijdag voor een grote verrassing door Ro ger Federer uit te schakelen. Te gen Del Potro haalde hij eveneens een hoog niveau, al leverde het hem ditmaal weinig op. Nooit eerder troffen ze elkaar. De ze onbekendheid zorgde vooral bij Benneteau voor verwarring. Na afloop gaf hij aan, dat Del Pot ro moeilijk in te schatten valt. „Als je hem bekijkt op de televi sie, zie je een grote, logge speler", verzuchtte hij. „Op de baan krijg je een totaal andere sensatie. Je weet van tevoren dat hij hard slaat, maar als de ballen jouw kant opkomen besef je pas met hoeveel snelheid." Gemakkelijk maakte Benneteau het hem overigens niet. Del Potro leverde direct zijn service in, voor de eerste maal tijdens het toer nooi. Later in de eerste set over kwam hem dit nogmaals. De Ar gentijn, vorig jaar verliezend fina list in Rotterdam, sprak later van zenuwen, maar kon zich weinig kwalijk nemen. Benneteau, zelf ook tweemaal gebroken, begon eenvoudigweg heel sterk aan de wedstrijd. Pas in de tiebreak moest hij capituleren. Vrij van stress maakte Del Potro inzichte lijk, waarom hij zevende op de ranking staat. Als zijn spel loopt, kan hij iedere tegenstander aan het wankelen brengen. Buiten een uitstekende service beschikt hij over een jaloersmakende fore hand. Del Potro slaat die loepzui ver, vol topspin en met een enor me vaart. Als een roofdier op jacht put hij zijn opponent net zo lang uit, totdat die geen weer stand meer kan bieden. Benneteau gaf niet snel op. Ook in de tweede set vocht hij voor zijn punten. In de twintigste ga me van de wedstrijd werkte de speler liefst vier matchpoints weg. Del Potro liet zich hier niet door afleiden. Ongenaakbaar maakte hij de finale op eigen ser vice op love uit. Het laatste punt was een ace, wat hem wel kon be koren. „Ik beëindigde de partij op fantastische wijze", klonk het op getogen. Eventjes zorgde Del Potro voor consternatie. Hij vroeg vóór de slotgame een medische time-out aan. Veel om het lijf had het niet. Van de spanning knapte een ader- Julien Benneteau stond voor de achtste keer in een ATP-finale. De Fransman verloor ze allemaal. tje in zijn neus. Het bloed moest worden gestelpt met een watje, dat een van zijn begeleiders reeds had klaarliggen. Het stukje ka toen haalde hij overigens voor de prijsuitreiking weer weg. Del Pot ro wilde er duidelijk niet mee op de foto. Benneteau legde zich neer bij de overmacht van de Argentijn. Pijn deed het wel bij de 31-jarige ten nisser, die in zijn lange carrière nog geen toernooi won. Acht keer haalde hij de eindstrijd, even zo veel maal ging het mis. „In de trein terug ga ik vanavond zeker een paar biertjes achterover slaan om deze nederlaag te vergeten", grapte de nummer 39 van de we reld. „Het is vervelend, al kan ik mezelf niets kwalijk nemen. Ik deed wat ik moest doen, Juan Mar tin was gewoon te goed." Del Potro verlegde zijn gedachten alweer naar het volgende toer nooi. Woensdag komt hij als titel verdediger in de eerste ronde van het toernooi van Marseille in ac tie. Om geen punten te verspelen moet hij opnieuw winnen. Boven dien wil de bijna twee meter lan ge speler dit seizoen de strijd met de top vier aangaan. In 2009 leek hij daar al klaar voor, na zijn winst van de US Open. Door een zware polsblessure liep de aanval op de top flinke vertraging op. Vorig jaar vond Del Potro, pas 24 jaar, voorzichtig de aansluiting met Novak Djokovic, Rafael Na- dal, Andy Murray en Federer te rug. Hij won vier titels en haalde bij drie van de vier Grand Slams de kwartfinale. Zijn zege in Rot terdam gaf hem andermaal aan op de goede weg te zitten. „Dit geeft me het vertrouwen om het zonder vrees op te nemen tegen de grootste namen uit de sport." eindhoven - De ijshockeywed- strijd in de eerste divisie tussen Eindhoven High Techs en Nijme gen Devils is zaterdagavond ge staakt nadat de hoofdscheidsrech- ter een supporter aanviel. Direct na de tweede periode stormde Ju- ri de Wit met zijn schaatsen nog aan de tribune op en ging daar het gevecht aan met een fan. Na een worsteling, waarbij beide kemphanen een paar treden naar beneden vielen, haalden suppor ters ze uit elkaar. De Nijmeegse supporter heeft aangifte gedaan. Volgens getuigen zou scheidsrech ter De Wit tot zijn daad zijn geko men omdat hij werd uitgeschol den door het publiek. De betrok ken supporter ontkent met 'ernsti ge ziektes' te hebben gescholden. Wel zou hij de woorden 'skippy bal op schaatsen' in zijn mond hebben genomen. schladming - De Oostenrijkse Marcel Hirscher heeft zondag op de slotdag van de wereldkampioen schappen skiën voor eigen publiek in Schladming toch nog een indivi duele gouden medaille veroverd. De skiër, die een Nederlandse moe der heeft, was in een tijd van 1.51,03 de beste op de slalom, voor de Duitser Felix Neureuther (1.51,45) en zijn landgenoot Mario Matt (1.51,86). Hirscher won met Oostenrijk eer der de titel in de landenwedstrijd. Op de reuzenslalom behaalde hij zilver achter de Amerikaan Ted Li- gety. Hij legde in de eerste run de basis voor het goud op de slalom en wist zijn marge in de tweede run tot grote vreugde van het thuispubliek vast te houden. Hirscher was na afloop blij en op gelucht. „Het was zo'n zware strijd en er lag behoorlijk wat druk op. Het is geweldig dat het is gelukt. Ik wist dat de anderen ook snel waren, dus ik moest echt wat neerzetten." De Oostenrijkse skiër had de ster van dit WK moeten worden, maar waarschuwde vooraf al voor te hoge verwachtingen. Ligety werd uiteindelijk de man van het toernooi met drie gouden medail les op de reuzenslalom, super combinatie en super-G. De Ameri kaan, die ook geldt als specialist op de slalom, viel zondag in de eerste run uit. Neureuther was te vreden met zijn tweede plaats. „Zilver is een geweldig succes voor mij. Ik wist dat het moeilijk zou worden om Hirscher te ver slaan. Het was een geweldige strijd tussen ons, we zijn beiden tot onze limiet gegaan." Bij de vrouwen verraste zaterdag Marcel Hirscher viert zijn overwinning, terwijl nummer twee Felix Neu reuther afdruipt, foto Robert Parigger/EPA Mikaela Shiffrin door het goud op dit onderdeel te pakken. De pas zeventienjarige Amerikaanse bleef de Oostenrijkse Michaela Kirchgasser voor. De Zweedse Fri da Hansdotter eindigde als derde. „Ik kan niet geloven wat er hier met mij gebeurt", sprak de ver baasde Shiffrin na afloop. Ze won dit seizoen al drie wedstrijden in de wereldbeker. „Ik was behoor lijk moe voor de start en moest echt moeite doen om mijn con centratie te vinden. Het moet wel even tot mij doordringen wat ik hier heb gepresteerd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28