Johnny Hoogerland hoopt in mei zijn eerste koers te rijden. Twee weken geleden raakte hij zwaargewond. Het is bloedirritant, zegt Van Basten Succes Boom in Ronde van Haut Var Sluiter grijpt net naast titel in Kenia Jaspers overklast in halve finale Antalya DEN HAAG Heerenveen-trainer Marco van Basten stond zondag zichtbaar aangedaan voor de camera van Eredivisie Live. Zijn ploeg verloor vrij onge lukkig van ADO Den Haag (2-1). „Ik ben hier echt door geraakt", zei de voormalig topspits. „De situatie begint echt precair voor ons te wor den." Heerenveen staat nu nog maar één punt voor op Roda JC, dat zestiende staat. Van Basten: „Het is heel ver velend, bloedirritant." DRAG UIG NAN Lars Boom heeft zondag de tweede etappe van de Ron de van de Haut Var op zijn naam geschreven. De wiel renner van Blanco was na een rit over 207 kilometer rondom Draguignan de sterkste van een kopgroep. Boom klopte in de sprint de Fransman Arthur Vichot (tweede) en Daniel Oss uit Italië (derde). De eindzege was voor Vichot, die zater dag derde was geworden. NAIROBI Tim Sluiter is er niet in ge slaagd de titel te pakken in het Kenya Open, onderdeel van de Europese Challenge Tour. De 23-jarige Nederland se golfer sloot in Nairobi af met een ronde-van zeventig slagen (totaal 273). De Span jaard Jordi Garcia had er één minder nodig. Dat was pre cies genoeg om alleen eerste te worden (272) en een play-off met Sluiter te voor komen. ANTALYA Dick Jaspers heeft zondag een onverwachte nederlaag moeten incasseren in de hal ve finale van het wereldbe kertoernooi driebanden in Antalya. De Brabander ver loor met 40-23 van de Frans man Jérémy Bury. Bury had maar twaalf beurten nodig, met een imponerend gemid delde van 3,333 per beurt. Jas pers kwam niet verder dan 1,916. In de finale verloor Bu ry van Torbjörn Blomdahl: 29-40 in 22 beurten. Wonderbaarlijk herstel door Koen de Vries AMSTELVEEN - Johnny Hoogerland herstelt razendsnel van de zware verwondingen die hij veertien da gen geleden in Benidorm (Span je) opliep bij een botsing met een auto. De wielrenner van Vacanso- leil DCM werd zondag uit het Am- stelveense Amstelland ziekenhuis ontslagen en gaat verder revalide ren in zijn woonplaats Lange- weegje. Over een maand hoopt hij op z'n fiets te stappen voor een eerste training, zes weken la ter wil hij zijn eerste wedstrijd weer rijden. Hoogerland, monter gezeten ach ter een tafeltje in de kantine van het Amstelland-ziekenhuis, som de ze zondagmorgen zonder emo tie op: de Ruta del Sol, de Strade Bianche, de Tirreno Adriatico, Mi- laan-Sanremo, Gent-Wevelgem, de Ronde van Vlaanderen, de Am- stel Gold Race, Luik-Bastenaken- Luik en de Ronde van Italië. Alle maal koersen die hij moet missen omdat een automobilist bij het af slaan niet goed uitkeek en de Zeeuwse wielrenner overhoop reed. Toen hij in het ziekenhuis van Villajoyosa lag en de schade werd geïnventariseerd, was het wel even anders met die emoties. Vijf gebroken ribben, een aantal beschadigde ruggenwervels, een gescheurde lever en een gekneus de long. Zou dat allemaal nog wel goed komen? „Ik heb even gedacht dat het hele maal voorbij was", vertelde Hoo gerland zondag. „Ik zag het even niet meer zitten. Maar dat was snel voorbij toen de dokters me vertelden dat alles goed zou ko men." Hoogerland noemde zon dag zelfs voorzichtig al de naam van de koers waarin hij zijn ren tree hoopt te maken: Rund um den Finanzplatz, op 1 mei in en om Frankfurt. Het zou betekenen dat zelfs de Tour nog in beeld kan komen. „In principe zou dat kun nen", hield hij een slag om de arm. Feit is dat het herstel van de wiel renner ongekend snel verloopt. „Johnny kwam dinsdag als een wrak binnen", had de behande lend geneesheer, orthopeed en traumatoloog Bas Pijnenburg ge zien. Hij behandelde Hoogerland ook nadat hij tijdens de Tour van 2011 het prikkeldraad werd ingere den. „Dat kwam natuurlijk ook door die zware vliegreis uit Span je. Zaterdag mocht hij voor het eerst zijn kamer uit en toen heeft hij meteen een flinke wandeling gemaakt in Amstelveen. En nu heeft hij nauwelijks nog pijnstil lers nodig. Topsporters als Johnny herstellen heel snel. Het enige dat hij moet doen als hij thuis is, is veel bewegen, gezond leven en herstellen. Als hij dat doet, is er geen blijvende schade." Waar Pijnenburg banger voor is, is dat zijn patiënt blijvende men tale schade opgelopen heeft. Hoo gerland gaf aan dat hij verwacht dat hij zonder complexen weer op de fiets zal stappen. „Al zal het misschien wel meespelen dat ik nu twee keer buiten mijn schuld zo maar van m'n fiets gereden ben." Pijnenburg: „Ik denk dat de men tale klap nog moet komen. Nu zorgt onze fysio Michelle Bouter voor mentale begeleiding maar ik verwacht dat nog de hulp van een gespecialiseerde kracht moet wor den ingeroepen." Hoogerland denkt aan heel ande re dingen. Hij verwacht binnen de kortste keren weer mee te kun nen doen met zijn collega's. „Ik ben op 7 december begonnen met mijn voorbereiding op het sei zoen. Binnen twee weken had ik al een hoog niveau. Ik kan me niet voorstellen dat ik straks op nul moet beginnen. Het seizoen is voor mij nog niet voorbij." Johnny Hoogerland vertelt zijn verhaal aan de aanwezige media in het Amstelland ziekenhuis. Rechts van hem orthopeed en traumatoloog Bas Pijnenburg. foto Catrinus van der Veen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25