Plek des onheils Supervoordelig bellen, sms'en en internetten, zolang je contract loopt. 18 ZEELAND CULTUURPAVILJOEN Nu ruim €320,- extra voordeel! hollands nieuwe. zeeland in de vorige eeuw In het Zeeuwse podiumaanbod geldt De Perk in Walsoorden als een verborgen, cultureel pareltje. Tijdelijk alleen voor lezers van de PZC Extra laag tarief van 3,8 cent Inclusief 500 MB internet Voor maar per maand Een Samsung Galaxy S3 Mini Ner9ens 9oecf- Samsung Galaxy S3 Mini koperr Bekijk deze en alle overige lezersaanbiedingen op hollandsnieuwe.nl/pzc Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De Perk voelt als door René de Dreu WALSOORDEN - De Engelse sin- ger-songwriter David Philips ken de Cultuurpaviljoen De Perk al eerder dan de meeste Zeeuwse muziekliefhebbers. Hij kwam op verzoek van uitbater en program meur Lenno Spaans in 2011 voor een optreden naar het kleine hou ten gebouwtje onder aan de dijk. „Een ideale plek voor een sin ger-songwriter. Intiem en met een enthousiast publiek, dat er bo vendien iets voor over moet heb ben om hier te komen. Ie merkt aan alles dat je hier welkom bent." De Perk ligt vooral in de stille wintermaanden nietig onder de verhoogde Westerscheldedijk in een inmiddels vergeten stukje Zeeuws-Vlaanderen. Een cultu reel pareltje dat drijft op de over tuiging van het echtpaar Lenno Spaans en See van Dijck dat de juiste muziek op de juiste plek als De Engelse singer-songwriter David Philips trad gistermiddag op in Cul tuurpaviljoen De Perk in Walsoorden, foto Peter Nicolai een magneet werkt Als extra lok kertje kunnen gasten na de tradi tionele zondagmiddagconcerten aanschuiven voor een Grieks-Itali aanse maaltijd met de muzikan ten, de crew en het personeel. David Philips, inmiddels doorge drongen tot een groter publiek, kwam gistermiddag terug voor een concert naar De Perk. „Mooi om te zien dat er niets is veran derd, alsof de mensen zijn blijven De kapperszaak Baljé, gele gen aan de Paspoortstraat in Oost-Souburg, bleek een belangrijk aanknopingspunt op de raadkaart van 11 februari. Deze toont de straat in 1903. „Links voor de grote ruit staat mijn opa, dhr Basti- aan Baljé in zijn witte jas", vertelt Bep Maas uit Oost-Souburg. „Hij had daar een dames- en herenkapsalon. Toen hij overleed is de kapperszaak in ande re handen overgegaan, dat was in 1954." De zoon en dochter van me vrouw Leendertse uit Middelburg werkten in de kapperszaak mee. „Op de foto staan enkele klanten van de kapper, een verkoper van garen en band met koffer op de fiets, schilder Van Male op de plaats van de latere Bazar Kemeling (rechts, met open deuren)", vertelt J.P Deij uit Middel burg. De straat heeft volgens Kees Stevense uit Middelburg niet altijd Paspoort straat geheten. „Deze heette vroeger gewoon Dorpsstraat en later West straat. In 1909 kreeg hij zijn huidige naam, vernoemd naar burgemeester Jacob Hendrik Paspoort van Grijpsker- ke." De straat was, en is ook nu nog een bedrijvige buurt, gaat Stevense ver der. Naast de kapperszaak en bevond zich daar kruidenier Van den Bosse, Mevrouw Van Keulen met "ellegoed", bakker Deurwaarder en het vereni gingsgebouw 'Concordia'. Stevense: „Daarin was - tijdens de oorlog - een kraamkliniek ondergebracht en wer den door dokter Bloos dokterslessen gegeven. En niet te vergeten, de He- ma, die vijf vliegenvangers verkocht voor tien cent!" Het hek aan de linkerkant van de foto gaf toegang tot de woning van de hoofdonderwijzer van de Julia- naschool. De school lag schuin achter de ambtswoning, vertelt J.P. Deij. De kerk aan het Oranjeplein (toen nog Dorpsplein) was ook een herken ningspunt op de foto. De omgeving van de Paspoortstraat en het Oranje plein was in de oorlog toneel van veel Ellende, vertelt J.P. Deij. „Eerst de Franse militairen, dan Duitsers, dan or ganist Todt met vele Belgische dwang arbeiders en tenslotte strafkamp tus sen Julianaschool en Koeieput, thans Hollandiaplein genoemd." De foto is een levendige herinnering aan zijn jeugd. De winnaars van de waardebon zijn deze week: J.P. Deij, Middelburg; Bep Maas, Oost-Souburg; H.j. Schipper, Nieuw- en Sint Joosland. en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18