ontwikkeling evacuatieplannen' Wetenschapper met passie voor de Schelde Oostappen verwerft Braakman en Scheldorado ZEELAND 15 Delta present op Hiswa boatshow in Amsterdam T EVACUATIEROUTES WALCHEREN BIJ OVERSTROMING ff Carlo Heip 1945-2013 Executieverkoop N254 Domburg Aagtekerke Serooskerke Capinge Vee re Grijpskerkf Sint Laurens Meliskerke Zoutelande Middelburg Biggekerke Nieuw- e^ St.-Joosl^ni Oost-Souburg (0-2; Oostkapelle v Vrouwenpolder jWestkapelle Vluchtroutes (eenrichting) Knooppunten t Vh Uren tot het water deze lijn bereikt Vluchtbestemming Koudekerke [Sli Vlissingen Arnemuiden Ritthem infographic Rolant Quist foto ANP komt, of dat de zeewering het op verschillende plaatsen begeeft De ze verschillende scenario's kun nen gezamenlijk in de methode ingevoerd worden waardoor het resulterende evacuatieplan effec tief is voor al deze scenario's." De afdeling transport en planning van de Technische Universiteit Delft, waar Huibregtse haar pro motieonderzoek heeft verricht, beschikt over veel kennis op het gebied van evacuaties. „Zo wordt ook het gedrag onderzocht van mensen tijdens de evacuatie, dat input is voor mijn methode." Die Delftse kennis is wat haar be treft goed in te brengen in een lan delijk centrum, waar ook aan an dere aspecten aandacht wordt be steed: bestuurlijke maatregelen bijvoorbeeld en de communicatie om te bewerkstelligen dat zoveel mogelijk mensen de evacuatiead viezen opvolgen en niet op eigen houtje gaan rijden. Want al heb ik in mijn onderzoek er rekening meegehouden dat een deel van de inwoners de adviezen niet op volgt, je wilt natuurlijk bereiken dat zoveel mogelijk mensen dat wel doen." Klokgelui of sirenes hoeven bij een goed geplande evacuatie niet langer het sein voor vertrek te ge ven. Huibregtse: „Je kunt denken aan berichten die op mobiele tele foons verschijnen, waarin de aan bevolen vertrektijd en de aanbevo len route worden aangegeven. Dergelijke systemen moeten ver der worden ontwikkeld." Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst terneuzen - De Brabantse Oostap pen Groep Vakantieparken neemt het failliete vakantie-eiland De Braakman bij Hoek en het in fail lissement verkerende subtropisch zwemparadijs Scheldorado in Ter- neuzen over. Met Pasen is alles weer open. Jos Mennen, directeur Beheer en Ontwikkeling van Oostappen, bracht het nieuws rond de door start zaterdagavond naar buiten. Hij wil echter, behalve dat alles rond is, geen details kwijt over de overname. Zo wil hij niets kwijt over het overnamebedrag dat voor beide recreatieaccommoda ties is betaald. De Oostappen Groep uit het Oost-Brabantse Asten, heeft sinds 1998 een sterke groei doorge maakt. Het telt momenteel elf va kantieparken in Brabant, Lim burg, Gelderland, Flevoland en de Belgische provincies Limburg en Antwerpen. De elf parken beslaan in totaal 565 hectare met 12.700 standplaatsen en 24.500 bedden. De omzet is 42,5 miljoen euro. Doel: binnen drie jaar 15 parken en 52 miljoen euro omzet. Met de overname van vakantie-eiland De Braakman en Scheldorado zijn die doelen weer wat dichterbij ge komen. Vandaag licht Mennen, na een laatste overleg, zijn plan nen verder toe. amsterdam - Het Deltagebied is dit jaar weer met een eigen stand vertegenwoordigd op de water- sportexpo Hiswa in Amsterdam. De Hiswa, ook wel Amsterdam Boat Show genoemd, wordt ge houden van woensdag 6 tot en met zondag 10 maart. Namens het Deltagebied zijn daar vertegenwoordigers van de Oos- terschelde, de Grevelingen, Ant werpen, De Biesbosch en de ge meenten Goes, Zierikzee en Mid delburg. Verder is de jachthaven- samenwerking Seven Sisters aan wezig. Dat zijn acht jachthavens in het Deltagebied. Enkele andere Zeeuwse onderne mingen zijn met een eigen losse stand op de watersportbeurs aan wezig. De Hiswa is een beurs met onge veer 47.000 vierkante meter bruto vloeroppervlak en tegen de 300 deelnemers. De beurs wordt ge zien als het onofficiële begin van het watersportseizoen. - pi MAANDAG 18 FEBRUARI 2013 evacuatie redt levens door Ben Jansen Als schooljongen fietste hij minstens één keer in de week naar het Verdronken Land van Saeftinghe om vogels te bekijken. Als pas gepensioneerd wetenschapper gaf Carlo Heip zich opnieuw gretig aan die pas sie over. De cirkel was rond. Heip - vrijdag op 67-jarige leeftijd in zijn woonplaats Kalmthout overleden - heeft altijd een fasci natie voor de Schelde en voor het deltagebied als geheel gehad. Daar kon hij volop inhoud aan geven toen de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen hem in 1987 benoemde tot direc teur werd van het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek (Diho) in Yerseke. Daarvoor was hij als ecoloog (gespecialiseerd in meiobenthos: bodemdieren klei ner dan 1 mm) onderzoeksleider marine biologie aan de universi teit van Gent. Het Delta Instituut was opgericht om de veranderingen in de wate ren van Zuidwest-Nederland als gevolg van de Deltawerken te on derzoeken. De dammen en dijken waren op het moment dat Heip aantrad voltooid. Hij zorgde er mede voor dat zijn instituut door onderzoek overal in de wereld een internationale faam kreeg en hij begeleidde de inbedding van het Diho in een groter verband, uiteindelijk in het Nederlands In stituut voor Onderzoek der Zee. Heip heeft ruim honderdvijftig publicaties - deels met anderen - op zijn naam staan, waarvan som mige in de wetenschappelijke we reld vaak worden aangehaald. Be halve een gedreven en ambitieus wetenschapper was Heip ook een beminnelijk man. Die eigenschap kwam zeer van pas bijvoorbeeld in discussies over de Schelde. Als wetenschapper stond hij pal voor zijn opvatting dat de natuurlijke dynamiek in het estuarium met ontpolderingen moet worden ver sterkt, maar hij was zich er terde ge van bewust dat oplossingen al leen te vinden zijn in samen spraak met anderen die deze op vatting niet delen. Heip wordt woensdag in Bras- schaat begraven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15