ZEELAND Voorlichting Wassing trekt volk Zeeuwse gemeenten hebben geen ambtenaren die naleving van de nieuwe alcoholwet controleren. Eigenaar meldt zich almanak Goed geplande evacuatie redt levens Tassen worden gemaakt van oude reclamebanners STRAÖ MAANDAG 18 februari 2013 ZEELAND CONSUMENT Controle op alcohol ontbreekt MIDDELBURG - De Zeeuwse ge meenten hebben momenteel geen ambtenaren die bevoegd zijn om te controleren of jonge ren drank kopen en drinken. Het kan volgens burgemeester Harald Bergmann (Middelburg) nog ze ker een half jaar duren voor die ambtenaren zijn opgeleid. Vanaf januari dit jaar is de wet op de verkoop van alcohol aan jonge ren aangescherpt. Tegelijkertijd is de controle op de naleving overge gaan van het Rijk naar de gemeen ten. Tot vorig jaar controleerden medewerkers van de Voedsel en Waren Autoriteit of jongeren, ho reca en middenstand zich aan de regels hielden die gelden voor de verkoop en het bezit van alcohol. Bergmann benadrukt dat in de praktijk die controles niet veel voorstelden. „De afgelopen jaren zijn maar drie controles in Middel burg daadwerkelijk uitgevoerd." De Zeeuwse gemeenten onderzoe ken nu of ze die nieuwe taak sa men kunnen oppakken en hoe veel controleurs ze willen aanstel len. Bergmann verwacht dat er nog voor de zomer een voorstel naar de verschillende gemeentera den kan. Als het niet lukt op Zeeuwse schaal tot overeenstem ming te komen, zal Bergmann met een eigen plan naar zijn ge meenteraad komen. Hij verwacht echter dat dat Zeeuwse plan er komt omdat 'samen optrekken goedkoper en efficiënter is'. Voor deel van zo'n plan is ook dat de ge meenten dan een lijn kunnen trekken op het gebied van alco hol. Dan kan voorkomen worden dat in de ene gemeente volop ge stunt wordt met 'happy hours' en in de andere zoiets niet mag. Bergmann benadrukt dat de con trole op verkoop en drinken van alcohol nu ligt bij de jeugd zelf, ouders, horeca en middenstand. „Als ik signalen krijg dat het er gens mis gaat, kan ik ook altijd de politie vragen om op te treden." RILLAND - De eigenaar van 19 ge stolen uitlaten, die vrijdag in een auto op de A58 zijn aangetroffen, heeft zich bij de politie gemeld. De diefstal, waarvoor twee Litou wers zijn opgepakt, gebeurde bij een zaak op De Poort in Rilland. Bij beschikking van de Kantonrech ter te Terneuzen d.d. 6 februari 2013 is onder curatele gesteld mevrouw Trijntje van Hoevelaken, geboren te Rotterdam op 29 oktober 1920, wo nende te 4531 GW Terneuzen aan het Oostelijk Bolwerk no. 144 en is tot curator benoemd de heer Jan Agardus Reids Leegsma, wonende te 4537 PH Terneuzen aan de IJs- baanstraat no. 12. Tip? redactie@pzc.nl In een groep 5 van een basisschool in Vlissingen werd onlangs het the ma voortplanting besproken. Er ble ken nogal wat vragen te leven over het ontstaan van nieuw mensenle ven. Om er zo precies mogelijk ach ter te komen wat de negenjarige jon gen er inmiddels van wist, hoorde zijn moeder hem 's avonds bij het naar bed brengen uit. Stoer probeerde hij haar af te wim pelen. Nee, hij had he-le-maal niks nieuws gehoord, en ja, natuurlijk wist hij hoe baby's geboren worden. Tot zij toch wel erg gedetailleerd in ging op de conceptie, „leuw bah", riep de jongen met rode wangen. „Dat wil ik echt niet wéten hoor. Doen papa en jij dat ook? Gatver! Dat ga ik later echt nooit doen." RENESSE - Met een dikke dertig paarden was het aantal deelnemers minder groot dan in voorgaande jaren, maar bekijks trok de straö in Renesse zaterdag genoeg. Traditie getrouw ging dominee Piter Goodijk, geëscorteerd door wethouder Ad Verseput en Dick Kooman (Stichting Renes se), bij de voetwassing in zee voorop. De hele dag stond Renesse bol van de activiteiten, met onder meer ring steekwedstrijden voor jong en oud. Het enige minpunt was de val van één van de ruiters op het strand. Zij liep rugletsel op. Jacolien Kiesenberg won de prijs voor het mooist versierde paard, foto Dirk-Jan Gjeltema www.pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13