Special Ruimte voor ondernemers" Verkoop Storingen .Ondernemer Ondernemend Borsele 0113-634125 Geen probleem! Winkelcentrum van Heinkenszand blijft groeien Een gevarieerd winkelaanbod, goede bereikbaarheid en persoon lijke aandacht van de winkelier zijn in veel stedelijk winkelcentra weinig meer te vinden; in kleine kernen verdwijnt het winkelaan bod in hoog tempo. In Heinkens zand blijft het winkelaanbod op vallend goed op peil. Winkeliers vereniging 'Winkelcentrum Hein kenszand' gesteund door 39 win kels en bedrijven, zette er vorig jaar dan ook opnieuw de schou ders onder met een nieuw logo, frisse promotiecampagne, nieu we website en activiteiten die de klanten naar het dorp moeten blij ven trekken. Tekst: Annet van de Ree HEINKENSZAND - Heinkenszand geldt als het 'centrumdorp' van de ge meente Borsele met een hoog voor- zieningenpeil en ca. 5.500 inwoners. Het winkelaanbod in en om de Dorpsstraat is verspreid over een lang gerekt gebied en dat maakt het soms lastig om het als 'winkelcentrum' te voelen. Toch laten de winkeliers zich hierdoor niet uit het veld slaan. De jaarlijkse Braderie in juli had een ople ving door er de 'Langste Braderie van Het centrum van Heinkenszand. Zeeland' van te maken met veel extra bezoekers. "Wij zorgen voor ver maak van de consument. Zo organise- de, PLUS in computerservice Compu-Plus, Groenedijk 35-37 4441 TH Ovezande van hard-en software, o.a. pc's, laptops, tabiets, printers etc. bij u thuis oplossen? ren wij al sinds jaar en dag de Sinter klaasintocht en sinds een aantal jaren een Winterfair. Helemaal nieuw was dit jaar de eerste editie van de Avond- markt eind augustus," vertelt secreta ris Marijke Rijk. "Naast deze grote jaarlijkse activiteiten houden we vrij wel iedere maand een extra actie zo als een stuntverkoop of voor- of na jaarsactie. Ook de Heinkenszandse klantenkaart is een prima promotie middel. Deze is ondertussen aan ca. 6.700 klanten uitgegeven. Dat werkt echt prima," benadrukt Marijke de Kok van DA Drogisterij. Persoonlijke noot "De concurrentie van de webshops neemt toe, daar kun je niet om heen. Het een kan ook niet meer zonder het andere, naast de winkel moetje ook een digitale winkel openen. Dat werkt," zo meent Wim de Roo van cadeaushop Zomaar Leuk. Wim is een relatieve nieuwkomer in de Dorpsstraat, maar de zaak, die hij sa men runt met zijn vrouw, is in korte tijd een populaire winkel geworden. "Onze klanten komen niet alleen uit de directe omgeving maar ook uit Goes. Zij vinden het prettig om dicht bij te parkeren en een persoonlijke be nadering spreekt hen aan." Volop ruimte De leegstand in het dorp blijft geluk kig beperkt, onlangs zijn er nog een nieuwe sportzaak, cupcake- winkel en fietsspeciaalzaak bijgekomen. "Maar er is hier nog voldoende ruim te voor aanvullend aanbod," meent Marijke Rijk. "Een delicatessenwin- kel ontbreekt nog." Wim vult aan: "En een zaak voor telefonie." Eén van de jongste initiatieven van de win keliers van Heinkenszand, het ophan gen van bloembakken in de Dorps straat, heeft onlangs groen licht gekre gen van de gemeente. "Een beetje kleur en fleur in de straat zal de sfeer goed doen," zo meent Marijke de Kok. Als het aan de winkeliers ligt zou de hele Dorpsstraat heringericht mogen worden. "Wij zouden meer parkeerruimte toejuichen bijvoor beeld Roel Boekholt, WD - 2 zetels Economische zaken, Algemene zaken, Financiën, Ruimtelijke ordening, Onderwijs, Sport Wat vindt u van het economische klimaat in Borsele? "Wij zijn positief over het economi sche klimaat van Borsele. Er is een goede infrastructuur en er is een posi tieve arbeidsinstelling." Wat waardeert u in de gemeente? "De gemeente Borsele denkt mee met individuele vragen van onderne mers en probeert mogelijkheden te creëren. Een minpunt is het vollopen van de bedrijventerreinen. Er is alleen nog ruimte op Noordzak III in Hein kenszand. We zijn positief over de be slissing om ruimte te geven aan een aantal bedrijven om uit te breiden en te bouwen, zodat zij hun activiteiten op dezelfde locatie kunnen voortzet ten." Welke koers vaart uw partij op economisch beleid? "De VVD zet in op het stimuleren van groei. Wij pleiten dus voor uit breiding en ontwikkeling van bedrij venterreinen, maar dan wel vraagge richt bijvoorbeeld de mogelijkheid tot wónen bij het bedrijf. Ook in de huidige malaise zijn wij voor de con- tainerterminals VCT enWCT. Dit moet ontwikkeld worden om logistie ke uitbreiding met toegevoegde waar de in de toekomst te realiseren." Roel Boekholt, VVD.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 97