Ondernemer Naam: Functie: Bedrijf Bijzonderheden: Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Wat betekent het bedrijf voor u? Lijdt u onder de recessie? Wat betekent het voor u dat u bent gekozen tot Creatiefste Ondernemer van Zeeland? Hebt u nog een feestje ge geven toen u de prijs won? Veel reacties gekregen op uw prijs? Waar bent u het meest trots op in uw bedrijf? Kunt u het verschil uitleg- fen tussen Burgmetaal en urgequipment? Twee vestigingen ook? Een winnaar mag wat over zijn bedrijf vertellen. Ga uw gang. Is het »n Zeeuws - ondernemen laanderen? Wanneer komen we uit deze crisis? Wanneer bent u het meest in uw element? Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Nog iets vergeten? z\ I Op zaterdag 16 maart verschijnt de special watersport Piet van Burg (52) Directeur- eigenaar, samen met zijn vrouw Annet Burgmetaal BV en Burgequip- ment BV, gevestigd in Water- landkerkje en Oostburg. Er werken 27 mensen. Piet van Burg werd onlangs door de Ka mer van koophandel in Zeeland uitgeroepen tot meest creatieve ondernemer van de provincie. Tekst: Ron Gregoor Fotografie: Peter Nicolai L Ik ben lekker altijd met nieuwe dingen bezig om te beden ken en zo simpel mogelijk te realise- Ik ben begonnen als draaier/ frezer en con structie werker/ monta ge- Samen met mijn vrouw Annet ben ik destijds met het bedrijf begonnen. We proberen een boterham te verdienen op een zo leuk mogelijke manier samen met onze werknemers. De prijzen zijn slechter dan ja- Dit is voor ons en onze medewer kers een kroon op het werk. We zijn daar allemaal erg trots op. De volgende dag aten we met zijn allen erwtensoep. En daarna weer aan de slag, gewoon weer gas ge ven. Ontzettend veel, en allemaal leu ke. Wij zijn ook erg trots op de prijs. Ik zeg daar uitdrukkelijk bij dat'ik de prijs wel heb ontvangen, maar dat we hem met zijn allen verdiend hebben. Alles wat we hier bij ons bedrijf bereiken, berei ken we samen. En nu ik toch aan het woord ben, wil ik meteen ie dereen bedanken die ons de prijs heeft bezorgd en heefet gezorgd dat we hem kregen. Ik ben het meest trots op onze me dewerkers. Het is geweldig dat we met zijn allen dit niveau bereikt hebben. Waar we nu staan, dat is geweldig. Burgmetaal maakt onderdelen voor allerlei sectoren en heeft een roestvrij staal afdeling. Burgequip- ment heeft een afdeling machine bouw waar diverse stalen machines ontwikkeld en gebouwd worden voor de industrie. Al jaren zijn wij werkzaam op het Begin 2011 hebben wij onze nieu we vestiging in Oostburg geo pend. In deze nieuwe vestiging is Burgequipment ondergebracht. Sinds november 2012 is het bij Burgmetaal mogelijk om speciale vormen, prototypes of schaalmo dellen te laten printen door onze nieuwe 3D-printer. Deze prachti ge machine kan onderdelen snel en voordelig laten printen en pro duceert bovendien zeer gedetail leerd. Burgmetaal heeft een verspanings afdeling waar wij werken in de toe levering van onderdelen voor aller lei sectoren zoals infra/ voeding/ petrochemie/ yachtbouw/ landbouw/medisch. Wij hebben ook een rvs afdeling. Hierbij wer ken wij veel voor de voeding ver werkende industrie. Verder heb ben we een eigen engineering afde ling bier ontwerpen we nieuwe machines. Burgmetaal bouwt ook de Pi- ne-O-Matic. Dit is een ananas snij der. Daarvan hebben we er het af gelopenjaar 52 gebouwd We hebben een eigen buiten dienst waar wij op locatie montage en of constructie werkzaamheden uitvoeren. Verder ontwerpen en bouwen we machines voor de in dustriële cleaning. Andere activiteiten: Burgequip ment bouwt bouwt bundellifters, bundeltrekkers, machines voor in wendige reiniging, machines voor de uitwendige reiniging. En de laatste jaren ongeveer 75 machi nes, die worden wereld wijd ge bruikt voor de industriële cleaning. Ja. Ik vind het wel belangrijk dat er werk in de regio blijft. Daarom ook proberen we zoveel mogelijk onze leveranciers binnen Zeeuws Vlaanderen te kiezen. Iedere keer vind ik het weer erg jammer als er bedrijven vertrekken of moeten stoppen. Geen flauw idee. Ik zeg altijd: ge woon gas blijven geven en goed nadenken bij alles watje doet. Meer kun je toch niet doen. En dan zullen we toch ooit wel eens uit de crisis komen. Als ik bezig kan zijn met nieuwe dingen te ontwerpen. Ik doe dat dan wel altijd sa men met ons team, want het is belangrijk als je binnen een be drijf dingen samen doet. Ik hou erg veel yan wan delen. Ik heb de vierdaag se van Nijmegen gelopen. En watersport. We hebben een bootje. We vinden het heerlijk om te varen, zodra het een beetje weer wordt. Ik ben graag rond het huis be zig. Een beetje rommelen, een vuurtje stoken> Dan ben ik ook vaak bezig met mijri eenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89