6 Onderwijs Dins training Gevestigde naam Stap in de tijd Busvervoer van Damme Bij een: V' Excursie Schoolreis V' Personeelsreisje Uitstapje met de vereniging Dagtocht Bruiloft o.i.d. al Personeel belangrijkste kapitaal Pakketverbreding en versterking van de concurrentiepositie vor men de grondslag voor de verhui zing van DINS Safety Training in Terneuzen en de samenwerking met NHI-Opleidingen. "We be reiden ons voor op de toekomst. Daar is het nu tijd voor", zegt di recteur Peter Kramer. Tekst: Peter Oggel TERNEUZEN - Wie onderneemt, beweegt. Dat klinkt wellicht als een cliché, maar voor directeur Peter Kra mer van het Terneuzense oplei dingsinstituut DINS Safety Training is het gezegde illustratief voor zijn ma nier van ondernemen. Kramer (50) is een realist, beseft terdege dat het eco nomische tij met een eufemisme 'mo menteel niet meezit', maar hij is afke rig van doemdenken. "Want daarmee kom je er niet." Hij heeft het druk, Peter Kramer. Re cent verhuisde hij met zijn bedrijf van de Axelsestraat naar de Industrieweg, naar de voormalige brandweerkazer ne om precies te zijn. De kazerne biedt, vanzelfsprekend met de nodige aanpassingen, alle ruimte en mogelijk heden voor praktijkgerichte en theo retische (vak)opleidingen. De inrich ting van lokalen en oefenruimtes vergt deze weken extra inzet van hem en zijn drie vrouwelijke medewer kers. Deze maand moet alles spie en span zijn. Waar voorheen ruimte werd ge huurd, is nu alles onder een dak. Dat spaart huurkosten, maar vergt ook een nauwgezette planning om de be zettingsgraad te optimaliseren. Kra mer wijst naar rechts: kijk, dat lokaal, daar is ruimte voor demonstraties be drijfshulpverlening. En daar -wijst naar links- is het computerlokaal. Die computers vertegenwoordigen een nieuw hoofdstuk in de bedrijfsvoe ring. Want: DINS is sinds december samen met NHI-opleidingen! Het is het welhaast spreekwoordelijke win-win verhaal. Dins -afkorting voor Detached Industrial Nautic Services- is van oudsher instituut voor techni sche bedrijfsopleidingen. Transport en logistiek, veiligheid, milieu, grond-, weg- en waterbouw, petro chemie. Het Terneuzense NHI -af korting voor Nederlands Handels In stituut- doet sinds de oprichting be gin jaren zestig van vorige eeuw in Peter Kramer: 'Een vestiging met alles erop en eraan.' Foto: Mark Neelemans theoretische cursussen. Administra tief, commercieel, secretarieelcom puter, office. Kramer aarzelde dan ook niet lang toen NHI hem eind vo rig jaar voor overname werd aangebo den. Toeval bestaat niet, gelooft de Oosterhouter. Na een loopbaan als lo gistiek manager bij supermarktorgani satie Schuitema (Nu Cl000) raakte hij het reorganiseren moe en staat hij sinds 2005 op eigen benen. Aanvanke lijk als zelfstandig logistiek trainer, voor DINS onder meer. In 2010 neemt hij het instituut over van stich ter Akkie Pladdet. Kramer: "Ik stond te tanken toen ik werd gebeld. Akkie. Dat hij wilde verkopen en of het iets voor mij was. Daar moet ik eens goed over nadenken, antwoordde ik. Maar het had altijd al gekriebeld een eigen bedrijf te hebben en ja, de voorwaar den waren ook gunstig." Over de overname van NHI -inclu sief personeel en freelance opleiders- heeft hij minder lang hoeven naden ken dan over DINS, zegt hij. "Een ge vestigde naam, die we uiteraard hand haven. In de regio heeft iedereen met een typediploma dat bij NHI gehaald. NHI en DINS vormen samen een prachtige combinatie. We bieden nu een totaalpakket, een vestiging met al les erop en eraan." Weliswaar stelt de Arbowet techni sche en vakgerichte scholing van werknemers verplicht, niettemin reali seert Kramer zich terdege de risico's in tijden van economische tegenslag. Voor hem aanleiding om met de for se investeringen in nieuwe huisves ting en overname een zakelijke samen werking aan te gaan met het Rotter damse SAIO Safety Training. Kramer: "De economie staat fors on der spanning. Ons werkgebied is Zee land en West-Brabant. Daar is het lang goed blijven gaan, maar ook in Zeeland vallen klappen. Kijk wat er is gebeurd met bedrijven als Zalco, Thermphos, Linex in Hulst. Dat houdt daar niet op, maar heeft ook consequenties voor toeleveranciers. Dus dat kost opleidingsinstituten ook cursussen. De concurrentie neemt toe, bedrijven gaan prijsjagen, je werk gebied moet groter om je omzet op peil te houden, het cursuspakket moet breder. Het gevolg is weer dat in onze branche steeds meer combina ties ontstaan om te overleven. DINS had een grote broer nodig. Dat is SAIO geworden omdat ik daar al con tacten had. Maar in Zeeland zijn wij geen uitzondering." Met* verhuizing en overname heeft DINS 'een stap in de tijd gezet', is Kramer overtuigd. Waarmee hij ook zeggen wil: in tijden van nood, ont staat creativiteit. "Kansen en mogelijk heden benutten. Een voorbeeld? We bieden meer specialistische cursussen op maat. Elk bedrijf is anders, maar werknemers zijn en blijven het be langrijkste bedrijfskapitaal. Dat begint met scholing. In samenwerking met het uitzendbureau voor de bouw Vak- masters doen we meer aan detache ring. In de markt bleek er veel vraag naar riggers, kraanhulpen; maar bedrij ven deinzen terug voor vast perso neel. Wij leiden die riggers nu op, via Vakmasters kunnen ze aan de slag. Precies, in mindere tijden moetje je voorbereiden op de toekomst." Hertenweg 55 Nieuwdorp Tel. 06 23594116 - Fax. 084 8356979 E-mail. mvdamme@kliksafe.nl www.busvervoervandamme.nl kunnen wij u met een touringcar vervoeren. Vraag vrijblijvend naar de mogelijkheden. Zie ook de website Wij rijden niet op zondag. l^CEURMÉR? W TOURINGCAR 9 8EDRIIF Op al onze diensten zijn de algemene vervoersvoorwaarden van KNV vervoer geldig, die gedeponeerd zijn onder num mer 08/2008 bij de griffie van de Arron dissementsrechtbank te 's-Gravenhage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86