2 3 DENEMARKEN Naar de Vikingen 5 Amsterdam 400 jaar grachtengordel Italië kent mooiere steden dan Milaan en ook goedkopere. Maar de stad heeft veel te bieden voor een lang weekend weg. Ook voor een portemonnee die iets minder goed gevuld is. REIS EN VERBLIJF Milaan voor minder door Joost Brantjes Reizen De Dom (rechts) en de Galleria Vittorio Ema- nuele II (links), foto John Pavel ping van zijn hotel een prachtig café en restaurant. In de Bamboo Bar kost een es presso weliswaar 4 euro, maar de koekjes zijn huisgemaakt en het uitzicht tot aan de besneeuwde bergtoppen in de verte is subliem. Mensen kijken, was zelden leu ker dan daar. En dat kost niets. Geen stadsbezoek is compleet zonder een museum. Pal naast de Dom van Milaan biedt museum Novecento een overzicht van de Italiaanse kunst van de twintigste eeuw. Ga je op vrijdagmiddag na half vier, dan mag je gratis naar binnen. Vanaf de bo venste verdieping heb je een ongewoon uitzicht op de Dom en de Galleria Vittorio Emanuele II. In de Galleria kijk je je ogen uit. De peperdure winkelpassage is een plaatje, overdekt met enorme, glazen koe pels en op de vloer gedetailleerde mozaïe ken. De stier op een van de mozaïeken is bijzonder in trek bij toeristen. Erop rond draaien, zou geluk brengen. De Milanezen zelf zul je het echter niet zien doen. Voor een maaltijd gaan we naar restaurant Da Abele, waar de inrichting is blijven ste ken in de jaren zeventig. Alle tafels zijn be zet, want Abele geldt als de ongekroonde koning der risotto. Elke dag staan er drie op het menu, a 9 euro. We drinken een prosecco Bellussi als aperitief. Onze risot to met broccoli, zwaardvis en bottarga (ge droogde, vermalen viseitjes van de harder) is om ontroerd van te raken, zo lekker. Het is dat onze portemonnee zo leeg is, anders hadden we nog een bordje besteld. reageren? reizen@depersdienst.nl Bekijk Milaan eens per fiets: goedkoop en gemakkelijk. foto Joost Brantjes Milaan ligt hemelsbreed 800 kilometer verwijderd van Utrecht. Prijsvechter Easyjet (www.easyjet.com) vliegt drie maal per dag rechtstreeks vanaf Schiphol op Milano Malpensa. Retourprijs van af 72 euro, inclusief tax. Goedkope accommodaties, van eenvoudige kamers tot complete huizen, vind je bijvoorbeeld via AirBNB (www.airbnb.com). Filter je zoekopdracht met wat voor type accommodatie je zoekt, hoe veel je bereid bent te betalen, en wat er aanwezig moet zijn, bij voorbeeld een keuken of wifi. Overige websites: www.bikemi.com; www.museodelnovecen- to.org; www.trattoriadaabele.it;www.tourism.milan.it. Milaan KK ITALIË •Rome Milaan voor minder be gint met een goedko pe overnachting. We slapen in een loft in een zeventiende- eeuws gebouw op loopafstand van de Dom in het hart van de stad. Voor twee personen tikken we 79 euro per nacht af. Gastheer Rocco was zo aardig een fles Val- policella achter te laten en had bij aan komst goede tips. In huis was alles aanwe zig, tot een haardroger en strijkplank aan toe. Is het een stille hint om ons er aan te herinneren dat we in de stad zijn waar bel- la figura (er goed uitzien) essentieel is? Tijd om de stad te gaan bekijken. Te voet is natuurlijk de goedkoopste manier. Maar voor 6 euro heb je al een weekabonne ment op BikeMi, het fietstransportsys- teem waarmee je op talloze plekken in de stad een fiets kunt pakken en ergens an ders weer kunt achterlaten. Mand en bel aan het stuur; drie versnellingen en een slot en Milaan ligt aan je voeten. Al fietsend genieten we van openbare kunstwerken, gratis en voor niets. Bijvoor beeld op de Piazza degli Affari, waar zich de beurs van Milaan bevindt. Midden op het plein staat L.O.V.E., een opmerkelijk kunstwerk. EJit travertijn heeft kunstenaar Maurizio Cattelan een 4 meter grote hand gehakt. De duim en drie vingers zijn ver wijderd, wat overblijft is een kaarsrecht opgestoken middelvinger. Milaan staat bekend als de modestad van Italië. Om te zien hoe het modebeeld eruit ziet, volstaat een wandeling door het Qua- drilatero d'Oro, ofwel Het Gouden Vier kant, dat door de straten Via della Spiga, Via Sant'Andrea, Via Montenapoleone en Via Manzoni wordt gevormd. Hoofdletters zijn hier op zijn plaats; het vierkant moet tot de duurste winkelgebieden ter wereld behoren. Zolang je het bij etalages kijken houdt, kun je hier prima enkele uren door brengen. Grote merken zoals Dior, Prada en Gucci hebben er uitgepakt met jlagship stores. Armani heeft op de zevende verdie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65