Heerenveen: niemand is groter dan onze club Pistorius aangeslagen Wielervereniging Middelkamp is de weg naar boven weer ingeslagen 30 SPORT WK ALLROUND Schaatser van Team Van Veen wil dat er snel een hoofdsponsor komt voor zijn ploeg. HEERENVEEN - De directie van sc Heerenveen is klaar met Riemer van der Velde. De erevoorzitter heeft de Friese voetbalclub volgens de leiding bewust in een kwaad daglicht gesteld. „Voor mensen die uitsluitend als doel hebben de club af te breken, hebben wij geen sym pathie. Niemand is groter dan onze dub!", meldde de directie vrijdag in een schriftelijke verklaring. De clubleiding reageerde hiermee op het verhaal van Van der Velde (72) dat hij als scout aan de kant is geschoven. „Het is niet sc Hee renveen die Van der Velde de deur heeft gewezen; hij zelf heeft afgelopen woensdag besloten te stoppen met zijn scoutings- werkzaamheden en het 'klankbor den' met de directie", schreef het door Robert Veenstra aangevoer de bestuur. „Hij is dus niet ge loosd." Volgens de clubleiding kloppen er wel meer dingen niet in de vi sie van Van der Velde op de recen te ontwikkelingen. „Hij is erevoor zitter van sc Heerenveen. Een an dere officiële functie had en heeft Riemer van der Velde de laatste ja ren niet gehad. Hij zegt dat er angst en wantrouwen heersen op de werkvloer. Gelukkig is daar van geen sprake. Wij betreuren het dat onze erevoorzitter zich in deze bewoordingen over de club uitlaat." Volgens het bestuur is Van der Velde, die van 1983 tot 2006 de grote baas was bij de Friese club, al geruime tijd bezig sc Heeren veen met zijn „negatieve uitlatin gen" te beschadigen. „Ook richt hij zijn negatieve kritiek op de be leidsbepalers, toezichthouders, technische staf en overige mede werkers bij de club. Het is buiten gewoon triest te moeten constate ren dat onze erevoorzitter er wil lens en wetens voor kiest onze club en de mensen die daaraan da gelijks werken in een kwaad dag licht te stellen. We hebben jaren lang geprobeerd de relatie met Riemer van der Velde goed te hou den, maar hij heeft er nu zelf voor gekozen om een andere koers te varen." PRETORIA - De Zuid-Afrikaanse ge handicapte atleet Oscar Pistorius blijft in voorarrest. Dat heeft de rechter in Pretoria vrijdag bepaald. Dinsdag moet 'Blade Runner' weer voor de rechter verschijnen en dan wordt besloten of hij eventueel op borgtocht wordt vrijgelaten. Pistorius (26) werd vrijdag voor geleid en daarbij officieel be schuldigd van de moord op zijn vriendin Reeva Steenkamp. Hij zou haar hebben aangezien voor een inbreker toen hij haar don derdag in zijn woning dood schoot. De aanklagers lieten vrij dag echter weten dat ze de zes voudig paralympisch kampioen willen aanklagen voor moord, wat betekent dat hij het misdrijf vooraf zou hebben bedacht. Via zijn zaakwaarnemer ont- Onzekerheid deert Verweij door Robbert Minkhorst kende hij echter met klem dat er sprake is geweest van opzet. „Pis torius ontkent ten stelligste dat er opzet in het spel is geweest", aldus een verklaring die door zijn agent naar buiten is ge bracht. Pistorius maakte in de rechtszaal een zeer aangeslagen indruk. Hij barstte in tranen uit toen de rech ter de aanklacht tegen hem be kendmaakte. Tijdens de zitting, die veertig mi nuten duurde, zaten zijn vader, broer en zus achter hem in de zaal. Ze legden regelmatig een hand op zijn schouder om hem te steunen. Pistorius sprak zelf niet tijdens de bijeenkomst. Zijn advocaat Kenny Oldwage liet we ten dat de Zuid-Afrikaan getrau matiseerd en zeer emotioneel is door de gebeurtenissen. HAMAR - Met coach Jan van Veen wil Koen Verweij, dit weekend bij het WK allround in Hamar po diumkandidaat, naar de Olympi sche Spelen van Sotsji. „Dat was vier jaar terug ons plannetje", zegt de schaatser. Nu het vinden van een hoofdsponsor zo moei zaam gaat, is dat voor de Noord- Hollander niet meer vanzelfspre kend. „Ik ben zeker naar andere opties aan het kijken." De loyaliteit binnen team Van Veen is sterk, maar loopt tegen zijn grenzen aan. Sinds Hofmeier uit beeld verdween, bleven de schaatsers en hun coach elkaar trouw, betaalden ze trainings kampen uit eigen zak en werd die houding ook beloond. Het voor seizoen verliep (al) uiterst succes vol. Maar een nieuwe geldschieter leverde het in de kijker rijden niet op, zij het dat zich wel een cosponsor aandiende die in elk ge val voor de kosten van de rest van het schaatsjaar garant stond. Van Veen schermde vorige week in In zeil wel met de komst van een nieuwe hoofdsponsor, zo 'rond het WK', maar donderdag en vrij dag bleef het stil. „Er worden wel steeds deadlines gesteld door mijn trainer, maar ik denk niet dat het heel verstandig is", reageert Verweij daarop. „Als het om grote partijen gaat, gaat er gewoon altijd wat tijd over heen. Je moet een sponsor ook de tijd geven om het rond te maken. Ik heb ook geen olympisch goud in de broek of een reeks wereldtitels, dat ik zo even een sponsor naar me toe trek." Het knaagt wel, moet hij erken nen. Dat beïnvloedt ook de presta ties. „Ik heb er last van. Al voel ik me nu met deze cosponsor een stuk rustiger." Tegelijk weet Ver weij dat er het een en ander aan de gang is. „Maar zolang ik mijn contract nog niet onder mijn neus heb en het sporttechnische verhaal rond is, ben ik niet ge rust." Bovendien: „Ik heb al best veel teleurstellingen meege maakt." Sinds de zomer van vorig jaar haakten al diverse kandidaat-geld schieters af. Daarom ook kijkt de Koedijker om zich heen. „Ik sta niet stil. Ik wil zo goed mogelijk naar de Olympische Spelen toe werken." Ja, de ploegen van coaches Gerard Kemkers (TVM) en Jac Orie (Brand Loyalty) klin ken hem aanlokkelijk. Maar ge sprekken zijn er niet, stelt Verwe ij. Daar voelt hij zich nu ook niet vrij in. „In de loop van de volgen de weken gaat het duidelijk voor mezelf worden, wat ik ga doen. Ik wil in ieder geval niet weer een jaar onrust. Ik wil zo snel moge lijk weten waar ik aan toe ben." Sportief verloopt het seizoen voor hem ook rommelig, met een dis kwalificatie (NK afstanden), val partij (NK allround) en een been wond (NK sprint). „Het werkte al lemaal niet mee. Toch heb ik ook voor het eerst laten zien dat ik op een individuele afstand kan win nen." Verweij won de 1500 meter tij dens de wereldbekerwedstrijd in Kolomna. Dat had hij ook in In zeil gedaan als hij daar wat rusti ger was gebleven. „Als ik te druk ben met schaatsen en te graag wil, loop ik vol", ziet hij in. Daar om ook schaatst hij nu af en toe met twee handen op de rug. Met een glimlach: „Het geeft wel een voldaan gevoel als ik er in Inzeil met zo'n slechte race nog zo kort bij zit." Voor het WK in Noorwegen, al thans voor waar dat de eerste plaats betreft, maakt Verweij zich geen illusies. Maar een nieuwe lach verraadt dat de schaatser po pelt: „Het wordt eens tijd dat ie mand Sven Kramer gaat ver slaan." Gevraagd naar zijn ambi ties dit weekeinde rollen moeite loos de clichés zijn mond uit, 'al les geven', het 'maximale eruit ha len', maar dat is niet zijn echte antwoord. „Ik wil tweede wor den. Dan ben ik tevreden." Vorig jaar, in Moskou, werd hij derde. Zijn strategie wordt niet te inge wikkeld. „Op de 500 en 1500 ben ik sowieso goed genoeg om heel goede zaken voor het eindklasse ment te kunnen doen. De vijf kilo meter in de training gaat ook goed, al is het nog geen 6.10 die ik bij Kramer uit de poten zie ko men." Lastig wordt voor hem de slotafstand. Hij reed nog geen tien kilometer dit jaar. Hij aast op 'een mooie, gekke race'. „Simpel weg omdat ik niet weet hoe mijn benen reageren als ik dertien rondjes 31 moet schaatsen." Drie nieuwkomers in de eliteploeg van Middelkamp worden omzoomd door enkele jeugdleden van de wielerclub. Van links naar rechts John van de Vreede, Thomas Polak en Ramon Vleugel, foto Izaak Verkeste door Koen de Vries KRUININGEN - Goed nieuws uit het dorpshuis van Kruiningen. Daar werden vrijdagavond de renners van wielervereniging Theo Middel kamp gepresenteerd. De club is in nagenoeg alle geledingen gegroeid. Zo stonden op het podium 43 jeugdleden, allemaal in een fraaie nieuwe outfit. Dat was meer dan de meeste aanwezigen zich konden heugen. En de ploegleiders Adrie Bruinooge en Frans Reijnhoud lie ten weten over een aanmerkelijk sterkere belofte- en eliteploeg te beschikken dan vorig jaar. Dat laatste is geen luxe. Middel kamp eindigde vorig jaar in de on derste regionen van de clubcom petitie, een plaats waar de Zeeuw se wielerploeg niet thuishoort. De selectie heeft echter zo'n kwa liteitsimpuls gekregen dat Adrie Bruinooge verwacht dat Middel kamp zich in tegenstelling tot vo rig jaar gaat plaatsen voor de fina le van de clubcompetitie. „Als dat niet zou lukken, zou me dat be hoorlijk tegenvallen", gaf hij een schot voor de boeg. Thomas Polak is één van de ver sterkingen. De inwoner van Prin senbeek, zoon van oud-prof Ad Polak, komt over van wielerver eniging Schijndel. Vorig jaar was Polak-junior weinig succesvol, maar dit jaar wil hij beter preste ren. Nick Nieuwdorp zou ook van toe gevoegde waarde kunnen zijn, als hij fit is. Het talent uit Yerseke kampt al enkele jaren met een rugblessure, die hij opliep bij een val. Het gaat een stuk beter, maar helemaal pijnvrij is hij nog niet. Ook de teruggekeerde Ramon Vleugel is een versterking. Hij pro beerde het een jaar bij Willebrord Wil Vooruit, maar had het daar wel gezien. John van de Vreede is, na een lange uitstap bij de trim mers van TMZ, ook weer terug op het oude nest. Bruinooge kampt dit jaar met een luxeprobleem. „Het samenstellen van de ploeg voor de Omloop van De Braakman wordt een puzzel", verwacht hij. „Ik moet een selec tie maken uit twaalf tot dertien goede renners. Vorig jaar was dat anders. Toen moest ik af en toe op m'n knieën liggen om de renners bij elkaar te schrapen." De Om loop van De Braakman is de eer ste wedstrijd voor de clubcompeti tie, op 30 maart. Wat in vergelijking met vorig jaar bleef, is de samenwerking bij de junioren met wv Breda en De Zuidwesthoek. De betere renners van Middelkamp kunnen daar door meedoen aan sterkbezette meerdaagse wedstrijden en inter nationale koersen. Dit seizoen wordt die samenwerking uitge breid met de nieuwelingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30