Bijzondere laatste rol Willems 'Promised Land' en 'Call Girl' bij Film by the Sea CULTUUR 27 Zijn geduld werd op de proef gesteld, maar eindelijk kan zangtalent Guimar (16) zijn debuutalbum presenteren. AGENDA ZATERDAG 16 FEBRUARI 2013 door Leo Bankersen Zingen als droombaan door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Na bijna zes jaar voor bereiding heeft hij de cd in han den: Hé meissie!, zo heet het twaalf nummers tellende debuut album van Guimar uit Vlissingen. Het snoezige jongetje van enkele jaren geleden is inmiddels een zelfbewuste jongeman. Hij heeft er alles voor over om door te bre ken en zijn brood te gaan verdie nen met de muziek. Het album is daarbij een ideaal visitekaartje. „Ik denk dat ik trots mag zijn op het resultaat." Zijn deelname aan Kinderen voor Kinderen en de musical Oebele maakten zijn vocale kwaliteiten en ambities al op jonge leeftijd duidelijk. Moeder Aldy van der Weele wist in 2007 de interesse te wekken van de bekende producer en componist Emile Hartkamp, die heeft samengewerkt met aller lei bekende artiesten zoals Frans Bauer. Sindsdien komt Guimar re gelmatig in de studio van Hart kamp en diens kompaan Norus Padidar. Af en toe werden er nummers op genomen, maar die kwamen aan vankelijk niet naar buiten. Eind 2009 zei Hartkamp, in deze krant, niet te willen overhaasten, gezien de jonge leeftijd van de zanger. „Hij kan mooi zingen, ziet er goed uit en verdient dus een eer lijke kans om zich een plaatsje te verwerven in het vak." In 2010 verscheen een eerste sin gle Alles duurt maar even), in 2011 een maxisingle (Hé leuke meid) en recent de single C'est la vie. En nu album staat een nieuwe versie van Alles duurt maar even en dan hoor je het verschil. Emile en No- rus vinden mijn stem zelfs dertig tot veertig procent beter dan voor heen." Het lange wachten had ook een andere functie. Hartkamp wil jong talent niet te snel brengen, maar hen juist geleidelijk klaarsto men voor een muziekcarrière. „Ze hebben ons ook getoetst", zegt moeder Aldy. „Ze kijken bijvoor beeld naar de opvoeding, hoe hij het op school doet en hoe hij de pers te woord staat. Doordat je ge duld op de proef wordt gesteld, moet je ook laten zien dat je écht wil. Ze kijken: hoe reageren ze er op, blijven ze geduldig? Bij optre dens moet je immers ook vaak heel lang wachten." Guimar zit in de havo-examen- klas van het Scheldemond Colle ge. De school verleent volop me dewerking aan zijn zangactivitei ten. „Ik krijg af en toe verlof om te kunnen optreden, maar het is voor mij heel belangrijk dat ik mijn school goed afmaak. Na het examen wil ik naar het conserva torium in Tilburg. In april ga ik audities doen in de hoop te wor den toegelaten." Om te voorkomen dat hij iets van school moet missen, is de promo tie van het album vooral gecon centreerd in de voorjaarsvakantie. Guimar gaat onder meer langs bij tientallen radiostations. „Door het hele land", verzekert zijn moe der. „Behalve in Limburg, want daar kiest men meer voor arties ten uit eigen streek. Maar we blij- Guimar over zijn zangcarrière: „Dit is echt wat ik wil." de op. Doordat het voor een dus, zes jaar na de kennismaking met Hartkamp, een album. „Soms werd ik wel een beetje ongedul dig", zegt het nu zestienjarige ta lent over die lange periode. „Maar ze wilden eerst kijken wat mijn stem ging doen en wachten tot ik de baard in de keel kreeg. Op het ven volhouden. Ook Limburg wil len we erbij hebben." Vorig jaar zong Guimar, evenals een groot aantal coryfeeën uit het Nederlandstalig genre, tijdens het TROS Muziekfeest op de Grote Markt in Goes. Een waar hoogte punt. „Ik treed al sinds mijn tien- steeds groter publiek is, wordt het ook steeds leuker. Het is een soort droombaan. Dit is echt wat ik wil. Bij het Muziekfeest waren er acht duizend mensen! Dan voel je je in een paradijs. Toen ik van het podium afkwam, wilde ik met een weer terug." 'Hé meissie' wordt woensdag 20 maart officieel gepresenteerd in Ter Reede in Vlissingen (20.00 uur). Guimar is een van de artiesten die dinsdag 19 februari optreden bij de tv-opnamen voor Zeeland Toppers, in Het Postkantoor in Goes (19.30 uur). zie ook: www.guimar.nl BERLIJN - Het belangrijkste Neder landse moment op het Berlijnse filmfestival, dat nog tot en met morgen duurt, was de wereldpre mière van Boven is het stil van Na- nouk Leopold. De film, naar de ge lijknamige roman van Gerbrand Bakker, is vorig jaar deels in Zee land opgenomen. Boven is het stil is niet alleen be langrijk vanwege het feit dat de in december vorig jaar overleden Jeroen Willems hierin een van zijn laatste grote rollen speelt. Dit zwijgzame, sterk op de kracht van het beeld vertrouwende dra ma over een door Willems indruk wekkend neergezette boer die nooit aan een eigen leven is toege komen, is ook even gevoelig als ra dicaal in zijn aanpak. Zeker voor een boekverfilming. Vrijwel alles wat je in de meeste films aan informatie en achter grond over de personages mee krijgt, blijft hier (grotendeels) ach terwege. Nieuw voor Leopold is het vloeiende en bewegelijke ge bruik van de camera, die de perso nages op de huid zit. Dat de tamelijk extreme benade ring van Leopold uiteenlopende reacties zal opleveren, staat wel vast. Maar mooi meegenomen is alvast de lovende bespreking in het toonaangevende Amerikaanse filmvakblad Variety, dat de film 'streng' maar ook 'subtiel en krachtig' noemt en zeer te spre ken is over de acteurs. Boven is het stil beleeft zijn Neder landse première op dinsdag 9 april bij Film by the Sea in Vlissin gen en op 10 april op het FilmFes- tival Zeeuwsch-Vlaanderen in Ter- neuzen. Op dat festival vertoont Film by the Sea ook zeven andere films uit Berlijn. De mosselfilm L'amour des moules van Willemiek Kluijfhout - die vo rig jaar september in première ging bij Film by the Sea - opende onder de titel Mussels in love het onderdeel Kulinarische Kino op het festival in Berlijn. De film ont ving enthousiaste reacties. Meer agendanieuws vindt u op onze website. ZATERDAG 16 FEBRUARI Biggekerke Toneelvereniging 'Serooskerke' brengt plattelandskomedie 'Eerlijk of heerlijk', Café Juliana, 20.00 uur Ellewoutsdijk Optreden Yvonne Vonk (harp) bij de duo-tentoonstelling 'Gevoel in kleur*, Kerkje van Ellesdiek, 13.30-16.00 uur Goes Optreden Monomyth A Generation After Monsun The Majestical Mas ters of Mayhem, Podium't Beest, 20.30 uur Hoek Toneelvereniging D'Oekse Leute met blijspel 'Badman... word ik al bruin?', Dorpshuis, 20.00 uur Kruiningen Muziek- en zangavond, m.m.v. Zeeuws Mannen Ensemble en Mare Christiaanse (piano), ter gelegenheid van 60-jarige her denking van de Watersnoodramp, Johanneskerk, 19.30 uur Middelburg Akoestisch optreden singer-songwriter Hartog, De Drvkkery, 15.30 uur Champagne Charlie met muziekpro gramma 'Alive Pickin', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'In wankel even wicht', Middelburgs Theater, Minitheater, 20.30 uur (uitverkocht) Desafinado Jazz Quintet, Desafinado, 21.00 uur Nieuw- en Sint joosland Theaterconcert Maalstroom met Jo Freya, De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg ToneelvoorstellingJaontje is het niet', Toneelvereniging De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Renesse Ierse en Keltische folkmuziek door zan geres Clementine, concert 'Roest', Dorpshuis, 20.15 uur Rilland 'Coupure' door Theaterproductiehuis Zeelandia, Luctor et Emergo, 20.00 uur Serooskerke (W) Muziekvereniging EMM met concert 'Het dansende spookslot', De Zandput, 19.30 uur Terneuzen Afternoon Collection of Fine Music, De Pit, 15.00 uur Vlissingen Cabaret Emilio Guzman', Arsenaaltheater, 20.15 uur Optreden Gruppo Sportivo, De Piek, 21.00 uur Zierikzee Muziekprogramma 'Coloroso' door het Astra Trio, De Rode Kamer, Havenplein 13-15, 20.00 uur ZONDAG 17 FEBRUARI Ellewoutsdijk Oecumenische bijeenkomst. Zang: Ali ce Gaykema en Annie Zuidweg, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Manhuistuinconcert Muziekvereniging De Vliegende Hollander uit Terneuzen, Grote of Maria Magdalenakerk, 12.00-13.00 uur Muziekvereniging Euphonia opent o.l.v. Yves Wuyts haar muzikale jaar, Kerkgebouw De Hoogte, Populierenstraat 29,15.30 uur Middelburg Willem Vermandere: 'Alle gaat over', Schouwburg, 15.00 uur Optreden jazzband The Dutch All Stars, Hotel Arneville, 16.00 uur Optreden rockcoverband ROLR, 't Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Terneuzen Jazzconcert Philip Catherine '70th Birthday Tour', Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Pianorecital door Yanna Penson, werk van Mozart, Beethoven, Liszt en Rachma ninoff, 't Speelhuus (Ter Reede), 11.30 uur Optreden Hot Fuzz, Panta Rhei Walsoorden Optreden Britse gitarist David Philips, Cultuurpaviljoen De Perk, 15.00 uur. VLISSINGEN - 'Film by the Sea door het jaar' biedt maandag en dins dag de voorpremière van Call Girl. Deze thriller is gebaseerd op het waargebeurde prostitutieschan- daal dat in de jaren zeventig de Zweedse regering ten val dreigde te brengen. De film, die vanaf begin april in de Nederlandse bioscopen draait, is maandag om 20.00 uur te zien in CineCity Terneuzen en dins dag om 14.00 en 19.30 uur in Cine City Vlissingen. Morgen, om 16.15 uur vertoont Film by the Sea in CineCity Vlis singen Promised Land, de nieuwe film van Gus Van Sant (My Own Private Idaho, Good Will Hunting, Milk), met hoofdrollen van Matt Damon en Francis McDormand. Het verhaal gaat over een klein dorp dat wordt bedreigd door een groot aardgasbedrijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27