Yerseke zonder Mosseldag is 'ondenkbaar' Veere verheugd dat hoteltoren aan Veerse Meer toch niet doorgaat WALCHEREN 25 Vlissingen wil meebeslissen over politie Paaltje omver, auto beschadigd, rijbewijs kwijt Middelburger geeft diefstal Mediamarkt toe ZATERDAG 16 FEBRUARI 2013 Drukte op de afgelopen editie van Mosseldag. Dit beeld blijft dit jaar achterwege als er niets gebeurt, foto Willem Mieras door Luc Oggel YERSEKE - In Yerseke is het niet doorgaan van Mosseldag het ge sprek van de dag. Veel mensen zijn het erover eens: Yerseke zonder Mosseldag, dat kan niet. Ook de Reimerswaalse CDA-frac- tie is Verbijsterd' over de medede ling van de Visservereniging Yer seke dat die geen kans meer ziet om de Mosseldag te organiseren. Volgens de fractie is het 'ondenk baar' dat de Mosseldag niet zou doorgaan, zeker nu de gemeente samen met de in november vorig jaar opgerichte Stichting Promo tie Yerseke er alles aan doet om het dorp toeristisch op de kaart te zetten en verder te ontwikkelen. Het CDA wil daarom dat burge meester en wethouders samen met de Stichting 'heel snel' het initiatief oppakken om de Mossel dag alsnog te organiseren en wel zodanig dat het evenement ook de komende jaren blijft bestaan. Bestuurslid Huub Lacor van de Stichting zegt dat daar binnen de Stichting eerst over gesproken zal moeten worden. Voor hem kwam het besluit van de Vissersvereni ging als 'een volslagen verrassing'. „Ik wist dat het rommelde, maar het is jammer dat het niet door gaat." Lacor heeft zelf de Mossel dag ook zo'n 25 jaar mee helpen organiseren, tot een jaar of vijf, zes geleden. Zo moeilijk is het vol gens hem niet. „Er moet geld bo ven water komen en er moeten wat afspraken worden gemaakt. Maar nogmaals, als we als stich ting worden benaderd, zullen we het daar over moeten hebben. Ik zeg nu geen ja en geen nee." Inmiddels zijn op sociale media acties begonnen om de Mosseldag te behouden. Het account @Mosseldag roept Zeeuwen op om zoveel mogelijk te twitteren met de hashtag Mosseldag- MoetBlijven. Ook is er een face- bookpagina: reddemosseldagyerse- ke. VLISSINGEN - De Vlissingse ge meenteraad vindt dat bij het op stellen van plannen voor de poli tie nadrukkelijk rekening gehou den moet worden met de bijzon dere positie van de gemeente. In een brief aan de burgemeester van Tilburg, het hoofd van de poli tieregio Zeeland/West-Brabant, wordt erop gewezen dat de crimi naliteit in Vlissingen 'zich verhou dingsgewijs helaas kan meten' met die van de grote steden. Vol gens die brief vangt Vlissingen dak- en thuislopen op alsmede verslaafden en ex-gedetineerden. 'Daarnaast heeft Vlissingen een groot aantal mensen uit Midden- en Oost-Europa en studenten die in de stad al dan niet tijdelijk ver blijven'. Vervolgens wordt gesteld dat lokaal beleid en voldoende agenten noodzakelijk zijn. Met na druk wordt gevraagd om daar in het vervolg heel goed rekening mee te houden. Ook vindt de Vlis- singse gemeenteraad dat een plan voor de inzet van de politie in de hele regio tijdig besproken moet worden met hem. MIDDELBURG - Donderdagavond kregen agenten een melding dat er in de Generaal Hakewell Smith- laan in Middelburg een automobi list een houten paal uit de grond had gereden. Toen ze daar kwa men, troffen ze een 57-jarige auto mobilist aan naast zijn zwaar be schadigde auto. De agenten lieten de man uit de gemeente Veere een blaastest en vervolgens een ademanalyse doen. Het bleek dat hij ruim drie keer de toegestane hoeveelheid al cohol per liter uitgeademde lucht in het apparaat blies. Om die re den is dan ook het rijbewijs van de man ingevorderd. Het Open baar Ministerie bepaalt of de man het rijbewijs nog terug krijgt. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De gemeente Veere is blij dat de hoteltoren van 165 me ter hoog bij de Veerse Dam er niet komt. Het complex zou op het grondgebied van Noord-Beveland verrijzen. De gemeenteraad van Noord-Be veland sprak deze week in meer derheid zijn veto uit over een on derzoek door het College van Rijksadviseurs naar de gevolgen van dat hotelplan voor de omge ving. Nu de raad dat onderzoek niet ondersteunt, is het hele plan van de baan. Wethouder René Molenaar van Veere is 'blij dat de hoteltoren er niet komt'. „Ik heb steeds gezegd: zo'n immense toren past niet bij het Veerse DNA, maar ook niet bij het DNA van Noord-Beveland of dat van de kust. Een toren van dergelijk formaat hoort in New York thuis of in Dubai. Misschien in Rotterdam, maar zeker niet hier. Hoogbouw is absoluut omge- wenst op die plek." Molenaar heeft van meet af aan gezegd dat zijn gemeente zich uit alle macht zou verzetten, moch ten de plannen doorgang vinden. Hij sloot zelfs een gang naar de rechter niet uit. „Gelukkig is dit nu van de baan. Zoiets moet je niet willen aan het Veerse Meer. Dat heeft een nega tieve uitstraling op de hele omge ving. Vanuit elke plek in de ge meente Veere zou je die toren kunnen zien. Daar zit niemand op te wachten. Bezoekers komen hier voor de rust en de natuur." Volgens Molenaar zijn bovendien eerder afspraken gemaakt over het bouwvolume en de bouw hoogte die is toegestaan bij de Veerse Dam. „Dit ging die afspra ken ver te boven. Wij willen als gemeente juist bij de Veerse Dam de natuur meer ruimte geven." Daarom wil Veere het voormalige restaurant Vrouwe in den Polder van de huidige plek weghalen en een nieuw complex toestaan aan de andere kant van de dam. Veere is ook al geruime tijd bezig met de 'upgrading' van het gebied rond jachthaven Oostwatering aan het Veerse Meer. Een studie van Impuls Zeeland naar de eco nomische mogelijkheden daar voor riep in het stadje Veere een storm van protest op omdat daar in ondermeer de bouw van vier torens met 132 appartementen, en een hotel was opgenomen. Eén to ren van twaalf, de andere van acht verdiepingen. Molenaar: „Wij hebben dit nooit serieus overwogen. We willen geen hoogbouw aan het Veerse Meer. De aanpak van Oostwate ring wordt een proces van jaren. Mocht daar al recreatieve bebou wing komen, dat is volstrekt niet duidelijk, dan mag die niet opval len in het landschap. Het moet een eenheid met de omgeving vor men. We zijn nu bezig met drie bureaus die zich buigen over de mogelijkheden in dat gebied." MIDDELBURG - Een man (34) en een vrouw (32) uit Middelburg zijn donderdagavond aangehou den in de Mediamarkt. Bij het ver laten van de winkel bleek dat de man een smartphone niet had af gerekend. Vervolgens vertelde een medewerker van de winkel dat de man, eerder die dag, moge lijk een computer had meegeno men. Tijdens het verhoor beken de hij de beide diefstallen. Hij deed afstand van de eerder gesto len computer. De telefoon had hij al teruggegeven aan de winkel. Bij het verhoor van de vrouw bleek dat zij niets met de winkel diefstal te maken had. Zij is in vrijheid gesteld, aldus de politie. De man is naar huis gestuurd met een dagvaarding op zak. Hij mag binnenkort tegenover de politie rechter plaatsnemen en zijn ver haal nogmaals vertellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23