Dit jaar record aan Duitsers verwacht Jan Stins Uitdaging Weer Rib Rally Westerschelde Geen hulp voor bedrijven grens ZEELAND 21 Dit jaar worden weer meer Duitse toeristen in ons land verwacht. Vooral kust en zee zijn populair. vr commentaar Kom naar onze open dag op 21 februari 2013 Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. Oude Zandweg 13 Lewedorp V.fur?naA Bieden vanaf 197.500,- k.k. ZATERDAG 16 FEBRUARI 2013 van Zeeland DOMBURG - Net aangekomen zijn ze, Tobias en Petra uit Bonn. Bij Zeevishandel Brassem aan 't Groentje in Domburg hebben ze meteen een broodje gebakken vis gescoord. Want dat krijg je in der Heimat niet op elke straathoek. Als het even kan, piept het jonge stel er tussenuit, 's Zomers bren gen ze hun vakantie graag door in Zuid-Europa. Voor een driedaagse trip is de Zeeuwse kust ideaal. „Het is niet al te ver rijden en we hebben een mooi hotel aan zee. Wat wil je nog meer." De arts en informatica-specialist hebben zo'n rustmoment af en toe nodig. Ze hebben allebei een drukke baan. Ook is het wel lek ker om de stad ontvluchten. „Even geen stress, heerlijk." Rust en ruimte, zee en strand, en vandaag zelfs een aantal uren zon. Dat zijn de sterke kanten van Zee land, zeggen ze. Ze kunnen het weten, want ze waren al vaker in Domburg. „Het is hier bijna nooit slecht weer. Ja, het heeft even tien minuten geregend. Daarna Een broodje vis krijg je niet op elke hoek in Duitsland. In Domburg wel. Dat is Tobias en Petra's favoriete vakantieoord voor een lang weekend. klaart het weer op en kun je een lange strandwandeling maken." Ook een dorp als Domburg krijgt de handen op elkaar. „Sehr gepflegt und gemütlich." Ofwel goed onderhouden en ge zellig. Net een tandje beter dan op het Duitse Waddeneiland Nor- derney, waar ze ook al eens een paar dagen uitbliezen. „Als we wat hebben aan te merken, dan is dat het prijsniveau. Het hotel is oké, maar uit eten gaan is hier een stuk duurder dan in Bonn." van Duitsers ZOUTELANDE - „Duitse mensen zijn nette gasten, net als Nederlan ders trouwens. Daar kun je goed je accommodatie aan overlaten." Dat is de ervaring van Saskia Kop pejan, mede-uitbater van Recrea- tiebedrijf Wim Koppejan in Zou- telande. Ook zij ervaart een toene mend aantal Duitse gasten. En ook zij herkent het fenomeen dat de Duitsers jaar in jaar uit terug komen, van vader op zoon. Uit de gesprekken met haar gas ten wordt duidelijk dat Duitsers vooral komen omdat het strand fijn en veilig is en makkelijk be reikbaar, voor de mooie natuur en omdat ze zich in Zoutelande thuis voelen. „Ik zeg wel eens jul lie zijn Zoutelanders en zo voelen ze dat ook. Duitsers zijn enthou siaste fietsers en daar hebben ze op Walcheren alle ruimte voor. En slecht weer bestaat voor een Duitser niet, alleen slechte kle ding, zo beschrijft ze het profiel van de Oosterburen. Omdat ze ac tief bezig zijn, hebben ze ook niet Saskia Koppejan heeft de ervaring dat Duitsers nette gasten zijn, net als Nederlanders trouwens, foto's Ruben Oreel snel het gevoel dat het ergens overvol is. Er zijn er die naar het strand gaan, anderen wandelen in het duingebied of ze gaan fietsen. Duitsers zijn wel prijsbewust en hebben een goed gevoel voor de verhouding prijs/kwaliteit. Duitsers zijn alleen niet meer zo goed te herkennen als vroeger toen ze allemaal in gele jacks en met gele laarzen liepen. Daarna liepen ze allemaal in legerjassen en nu zijn ze alleen nog te herken nen aan hun fietshelmen. MIDDELBURG - Het Nederlands bu reau voor Toerisme en Congressen verwacht dit jaar in Nederland 3,1 miljoen Duitse toeristen te kunnen ontvangen. Dat is een recordaantal. In 1955 bezochten nog 275.000 Duitsers ons land. Opmerkelijk is dat Zeeland die trend niet volgt. In 2011 telde het CBS nog 478.000 Duitse toeristen in Zeeland en vorig jaar waren dat er 466.300. Het aantal over nachtingen van Duitsers in Zee land daalde evenredig. Het Kenniscentrum Kusttoerisme verbonden aan de HZ in Vlissin- gen wilde graag meer weten over de achtergronden van die Duitse toeristen. Daarom is vorig jaar een specifiek onderzoek in Zoute lande gehouden om er achter te komen waarom Duitse toeristen zo graag naar Zoutelande trekken. Het strand en de zee blijken de be langrijkste trekpleisters. Daar naast speelt een rol dat het voor een bepaalde groep Duitsers rela tief dichtbij is. Dat verklaart waarom 71 procent van de bezoekers van Zoutelande uit Nordrhein-Westfalen komt. Voor hen is Zeeland dichterbij dan de Duitse Oostkust of Frank rijk. Als Duitsers aan Zoutelande den ken, denken ze vooral aan zon, zee en strand (27 procent). Ande re aspecten zijn ontspanning, rust en vakantie (16 procent). De acti viteiten die de Duitsers onderne men zijn zonnen op het strand (80 procent), door Zoutelande slenteren (74 procent) en zwem men in de zee (68 procent). De ondervraagde Duitsers blijken niet zo tevreden over het aanbod en de prijzen in de horeca. uurwerkmaker/ instrumentmaker VjOOR AL UW UURVilERK RESTAURATIES j ^LlD 1uratoren nïj^i ensen die vak' kunnen waarde! damplein 1, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl Als de voortekenen niet bedriegen, ko men dit jaar weer meer Duitse toeris ten naar ons land. Dat ziet er dus goed uit voor de recreatie- bedrijven. Maar of Zeeland ook zal profiteren, is nog even de vraag. Want hier daalt het aan tal Duitse gasten de laatste tijd. Dat is heel jammer. Duitsers tonen zich doorgaans aangename en trouwe gasten. Ze hebben het naar hun zin in Zeeland en ze komen steeds te rug naar de kust. De Zeeuwse toeristische sector zou deze klandizie moeten koesteren. Dat gebeurt kennelijk iets te weinig. Zeeland hoeft geen wonderen te verrichten om Duitse toeris ten te behagen. Ze komen voor al voor strand en zee, rust en ruimte. Zeeland heeft er voorlo pig ruim voldoende van. Uit ge sprekken met de gasten komt slechts één duidelijke wens naar voren: het eten mag wel iets beter en iets minder prij zig. Daar ligt een uitdaging voor de Zeeuwse horeca. TERNEUZEN - Er wordt dit jaar weer een Rib Rally op de Wester schelde gevaren. Daarvoor moet de organisatie nog wel een ver gunning krijgen en onderzoeken of de flora en fauna op en bij het water geen geweld wordt aange daan. Zaterdag 6 oktober geven de snelle jachten een demonstratie, zondag strijden de RIB-professio- nals. Het is de finale van de Bene lux Endurance Challenge. U bent welkom van 15.00 tot 21.00 uur Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl DEN HAAG - Het kabinet neemt geen beschermende maatregelen voor (loon)bedrijven in de grens streek. Die klagen dat ze sinds het afschaffen van het verlaagde ac cijnstarief voor rode diesel (per 1 januari) hogere kosten hebben dan Vlaamse bedrijven, waardoor sprake is van een concurrentiena deel. Staatssecretaris Weekers (Fi nanciën) gelooft dat niet. Tevens worden buitenlandse voertuigen gecontroleerd op type brandstof. i* p Sm Deze woning is te bezichtigen tijdens de Open Huizen op. Vrij. 22-2 15.00 tot 16.30 uur Za. 23-2 10.30 tot 12.00 uur in het buitengebied gelegen vrijstaand huis op 680 m* «gen grond! Dk vrijstaande huis met aangebouwde schuur/garage heeft een geweldige ligging met een vrij uitzicht over het tegen over geiegen akkertand. NIEUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19