Seinen op rood voor afvalbedrijf Boek nu uw zonvakantie naar de CARIBBEAN! MENINGEN 13 te gast cor de jonge Lezersbrieven KRAS.NL. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Banken Onrust BONAIRE ZATERDAG 16 FEBRUARI 2013 door Jaap Huisman De recente geschiedenis van energiebedrijf Delta lijkt op een spel van Shakespeare. Vo rig jaar moest topman Peter Boer- ma op last van de commissaris sen het veld ruimen. Plotseling steunden zij hem niet langer in zijn streven naar de tweede kern centrale. Exit. Eén van de leden van het executiepeloton, Rob Frohn, treedt uit de coulissen en wordt de nieuwe baas. In het Fi- nancieele Dagblad zegt hij: 'De schuld liep in een hoog tempo op, dat hadden wij ons als com missarissen niet gerealiseerd.' Ik ben nooit een fan geweest van de aanpak van Boerma, maar hij kan zich nu lastig meer verdedi gen. Ik vind dit een ongepaste trap na door iemand die medever antwoordelijk is voor het op lopen van de schulden. Het is al lemaal wat minder bloederig dan in de koningsdrama's van Shake speare, maar er zijn treffende pa rallellen. Enfin, wat nu? De pro vinciale aandeelhouders besloten om niet langer stempelkussen te zijn voor Deltabesluiten en be gonnen met het formuleren van een strategie. Delta reageerde met een document dat kort ge zegd betekende: 'De zaken laten zoals ze zijn en efficiënt en dap per voortdoen.' De aandeelhou ders willen de publieke taken (distributienetten en watervoor ziening) veilig apart zetten in overheidshanden en voor de com merciële activiteiten kijken naar partners voor samenwerking of fusie. Dit staat haaks op elkaar. Volgende week vergaderen de aandeelhouders. Zij moeten een duidelijke koers aangeven. Ze zijn dit aan de Zeeuwse burgers verplicht. Een beetje van allebei kan niet. Mij lijkt het inzetten van de belangen in het waterbed rijf en het netwerkbedrijf als on derpand voor risicovolle energie- en afvalactiviteiten, niet verant woord. Op deze besluitvorming wordt nog een extra hypotheek gelegd door de berichten dat Del ta via het belang in Indaver (afval verwerking) het afvalbedrijf Atte- ro wil overnemen. Dat lijkt een avontuur met grote risico's. De huidige overheidsaandeelhou ders (Brabant, Overijssel, Lim burg en diverse gemeenten) wil len er vanaf. Waarom eigenlijk? Het risico is te groot en ze vin den het geen overheidstaak. Dus Zeeland moet er ook niet aan be ginnen, lijkt mij. We moeten wel willen leren van fouten uit het verleden zoals met Solland. Alle seinen op rood. Eerder bekriti seerde ik de megalomane plan nen voor een groot nieuw Del ta-hoofdkantoor. Daar horen we weinig meer over. Ik put hieruit hoop dat de aandeelhouders nu wél een goede koers zullen kie zen. Als er een mooi nieuw pri vaat afvalbedrijf Indaver/Attero komt, kan kan Delta daarvan di rect afscheid nemen en de op brengsten in een nieuwe, duurza me strategie voor de publieke ta ken aanwenden. Geen commer ciële avonturen meer. Jaap Huisman is oud-commissaris van Delta NV. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Banken beleggen in kernwapenin dustrie. Banken, als energie-(geld- stroom)verdeler voor de samenle ving, investeren in vernietigende kracht: vernietigend voor onze to tale, aardse, levensenergie. Vol gens mij hebben wij met z'n allen hier iets machtigs om te verdedi gen: onze Tebensraum'. De ban ken, verweven in nagenoeg alle 'overheden' op deze aarde, moe ten wij niet zoveel macht in han den geven. Begin om geen geld meer van de banken te lenen. Leen het van elkaar! Betrouwbaar heid? Groter dan die van de ban ken! Wij samen zijn machtiger dan de machtvergarende angstha zen achter het financiële, militai re, economische overhedensys- teem. Onze eigen innerlijke (kern)energie is groter. Ad Wisse Verrijn Stuartweg 28, Goes Zware tijden voor Kamerleden, ze gaan er 2,3 procent bruto op ach teruit. Ze krijgen bruto 7300 euro per maand en gaan er per 1 janua ri 170 euro op achteruit. Daar naast houden ze wel hun persoon lijke toelage voor reis- en verblijf kosten. Je zou er medelijden mee krijgen tjonge tjonge. Zoals die mevrouw de wethouder, die krijgt 'slechts' 14.000 euro mee als wachtgeld om zeven weken te overbruggen. Nog steeds zorgen ze goed voor zichzelf. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Chogogo Resort* - Jan Thiel Baai 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: 27/3 t/m 31/10 compleet ingerichte appartementen en bungalows direct aan de Jan Thiel Baai, op 400 m van het strand beschikt o.a. over een restaurant, een zwembad met kinderbad en 2 hottubs Zie www.kras.nl/25302 Casa Marina Beach Resort* - Sosua 9 t/m 23 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: 24/2 t/m 20/10 prachtig gelegen aan een baai en op ca. 200 m van het centrum van Sosua beschikt o.a. over diverse restaurants en bars, 3 zwembaden en 2 kinderbaden, diverse sportfaciliteiten en entertainment Zie www.kras.nl/31150 The Mill Resort Suites* - Palm Beach 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: 25/2 t/m 30/10 sfeervol resort omringd door tropische tuinen en nabij The Mill Beach beschikt o.a. over een restaurant, bar, zwembad met kinderbad en een terras, spa, tennisbanen en een fitnessruimte Zie www.kras.nl/22298 Eden Beach Resort*** - Kralendijk 9 t/m 16 dagen o.b.v. logies Vertrek: 21/2 t/m 24/10 knus en kleinschalig resort aan een wit zandstrand met de populaire Spice Beach Club en op. ca. 2 km van Kralendijk beschikt o.a. over gratis WiFi, zwembad met zonneterras en een kinderbad Zie www.kras.nl/31425 Kijk voor de meest actuele prijzen op www.kras.nl waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13