24 ZEELAND DAGBOEK VAN SVEN VERMEULEN, LIJNRECHTER Sven Vermeulen zegt tijdens ABN Amro World Tennis Tournament in Rotterdam of de ballen in of uit zijn. De afgelopen week hield de Vlissinger een dagboek bij. 66 Bijzonder was vandaag het moment waarop Federer ging trainen. 66 Wij, de lijnrechters, hadden 23 van de 26 'challenges' gewonnen. Vrijdag 8 februari Zaterdag Zondag Maandag Ik moest met een woonp>aa burgerij *taat ffepTanfe v'lmeulen - hardlopen» reizen* ïenniè%naltnhPeUeven Sven Vermeulen Sven Vermeulen Voor het zevende jaar op rij ben ik geselecteerd als lijnrechter voor het ABN Amro World Tennis Tournament in Rotterdam. De eerste jaren was ik als enige Zeeuw aanwezig, maar dit jaar zijn we met z'n drieën. Mijn vrouw, Stephanie Vermeulen, en een goede vriendin, Yvonne Jo- ziasse uit Goes, zijn er ook bij. De selectie vindt plaats op basis van je prestaties in voorgaande inter nationale toernooien. Aangezien we ons zaterdagoch tend al om half negen moeten melden in Ahoy, worden we de dag daarvoor al in Rotterdam ver wacht, zodat iedereen op tijd en uitgeslapen kan beginnen. We ver blijven ruim een week in het luxe 'officials hotel' in het centrum van Rotterdam. Om vier uur kwamen we aan en vervolgens zijn we de stad in ge gaan om met een groep collega's te eten. In totaal zijn we met een groep van tachtig lijnrechters, van wie de helft in het hotel verblijft. Ook zijn er twintig buitenlanders die fulltime werken als lijnrech ter en zodoende ook bij dit toer nooi aanwezig zijn. De dag begon met het passen van de toernooikleding. Ieder toer nooi worden wij geheel in het nieuw gestoken. Het zal niemand verbazen dat ik thuis onder meer vijftig paar tennisschoenen heb liggen. Vervolgens kregen wij de officiële briefing van de hoofd- scheidsrechter Thomas Carlberg uit Zweden. Om 11.00 uur begon het kwalificatietoernooi en ik stond op de servicelijn ingedeeld. Vandaag kregen de Li lijnrechters (de beste twintig van Nederland) een uitnodiging om te functione ren bij het Masters toernooi in Ma drid en het ATP toernooi in Barce lona. Stephanie en ik behoren hiertoe en gaan er eens over na denken. Rond 19.00 uur waren we klaar met 'lijnen' en ik kon terugkijken op een geslaagde dag. Naast het professionele werken op de baan is er veel ontspanning naast de baan. Zaterdagavond staat in tradi tie van de Griek, waar we met de hele groep de avond mooi hebben afgesloten. Vandaag zijn vrijwel alle toppers gearriveerd en tijdens de kwalifi catiewedstrijden stonden de grote namen als Federer, Tsonga, Del Potro en Berdych te trainen. Ik kan de tennisfans adviseren om eens tijdens het kwalificatietoer nooi te komen kijken, want dan kan je deze toppers echt van dicht bij zien. We waren deze dag vroeg klaar, dus we zijn met een groep gaan sporten (rennen) in het Kralingse Bos. Vervolgens zijn we met alle lijn- en scheidsrechters gaan laser- gamen en karten en daarna uit eten geweest. Deze traditie heb ben we al een aantal jaren op de eerste zondag. Het is vooral de goede sfeer en de saamhorigheid buiten de baan die deze hobby zo leuk maken. Inter nationaal staan wij bekend om on ze sociale activiteiten buiten de baan. Natuurlijk houden we ons aan de strenge regels (zoals geen alcohol twaalf uur voor de wed strijd). Vandaag begon het hoofdtoer nooi. Ik stond wederom op de ser vicelijn ingedeeld. Op de baan staan wij met negen lijnrechters, die ieder één lijn in de gaten moe ten houden (4X een enkelspellijn, 2x een midserviceline, 2x een baseline, en 1 servicelij nrechter. De official op de servicelijn (ik) is verantwoordelijk voor de hand doeken, ballenwissels, toiletpau zes van spelers, enz. Elke baan heeft twee teams die om beurten 45 minuten op de baan staan. Wij worden elke 'shift' van 45 minu ten beoordeeld door de stoel- scheidsrechter en de persoon die het 'hawk-eye' systeem bestuurd. Alle beoordelingen samen bepa len eind deze week wie ernaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 118