Yerseke zonder Mosseldag is 'ondenkbaar* Nieuwe adviesraad Auto vol met uitlaten Chef-kok Everse wint WK Snert en Stamppot Roricall": OPEN DAG BEVELANDEN en THOLEN 23 ronCQLL! Theaterconcert rond vuurtoren Open dag bij culinair gilde Feestcomité Doel krijgt weer geld ZATERDAG 16 FEBRUARI 2013 SINT-MAARTENSDIJK Fling brengt zaterdag 23 fe bruari het theaterconcert 'De Vuurtorenwachter' in De Haestinge in Sint-Maar tensdijk. Het programma is een mix van Ierse muziek en eigen werk met verhalen en ballades (20.15 uur). En tree: 12,50 euro. www.uitoptholen.nl HEINKENSZAND De amateurkoks van Culi nair Gilde Zeeland (CGZ) ko ken maandelijks in clubver band. Het gilde telt 170 koks in 18 kookgroepen maar er kunnen leden bij. Het CGZ houdt zaterdag 2 maart een open dag van 11.00 tot 16.00 uur bij Meulwegje 3 (indus trieterrein Noordland) in Heinkenszand. DOEL Het comité dat in Doel de Scheldewijdingsfeesten houdt, kan rekenen op 8000 euro subsidie van de ge meente Beveren. Voorwaar den zijn wel dat het comité een boekhouding kan over leggen en het feest niet ge bruikt wordt als podium om te protesteren tegen de drei gende ondergang van Doel. Drukte op de afgelopen editie van Mosseldag. Dit beeld blijft dit jaar achterwege als er niets gebeurt, foto Willem Mieras door Luc Oggel YERSEKE - In Yerseke is het niet doorgaan van Mosseldag het ge sprek van de dag. Veel mensen zijn het erover eens: Yerseke zonder Mosseldag, dat kan niet. Ook de Reimerswaalse CDA-frac- tie is 'verbijsterd' over de medede ling van de Visservereniging Yer seke dat die geen kans meer ziet om de Mosseldag te organiseren. Volgens de fractie is het 'ondenk- GOES - De gemeente Goes zoekt mensen die zitting willen nemen in een nieuwe, onafhankelijke advies raad. Die zal het college van B&W vanaf april gevraagd en ongevraagd adviseren op de beleidsterreinen zorg, welzijn, wonen en mobiliteit. De nieuwe adviesraad komt in de plaats van de Raad voor maat schappelijke ontwikkeling, de Se niorenraad Goes en het Platform voor mensen met een functiebe perking. De gemeente zoekt onge veer acht inwoners met een rele vant netwerk, die vanuit een onaf hankelijke en deskundige positie nauw betrokken willen zijn bij de ontwikkeling van beleid op de ge baar' dat de Mosseldag niet zou doorgaan, zeker nu de gemeente samen met de in november vorig jaar opgerichte Stichting Promo tie Yerseke er alles aan doet om het dorp toeristisch op de kaart te zetten en verder te ontwikkelen. Het CDA wil daarom dat burge meester en wethouders samen met de Stichting 'heel snel' het initiatief oppakken om de Mossel dag alsnog te organiseren en wel zodanig dat het evenement ook de komende jaren blijft bestaan. noemde terreinen. De selectie commissie staat onder leiding van Herman Bouma, kwartiermaker/beoogd voorzitter van de nieuwe adviesraad, die haar eigen naam zal kiezen. Bou ma was eerder voorzitter van de Seniorenraad Goes. De nieuwe ad viesraad komt voort uit de wens van het college om de gemeentelij ke adviesstructuur te vereenvoudi gen. Tot voor kort waren er zeven adviesraden; dat worden er nu vijf. Er was veel overlap tussen de drie raden die nu worden opgehe ven. Ook spelen de plannen van het kabinet om een aantal taken vanuit de AWBZ naar de gemeen ten over te hevelen een rol. Bestuurslid Huub Lacor van de Stichting zegt dat daar binnen de Stichting eerst over gesproken zal moeten worden. Voor hem kwam het besluit van de Vissersvereni- ging als 'een volslagen verrassing'. „Ik wist dat het rommelde, maar het is jammer dat het niet door gaat." Lacor heeft zelf de Mossel dag ook zo'n 25 jaar mee helpen organiseren, tot een jaar of vijf, zes geleden. Zo moeilijk is het vol gens hem niet. „Er moet geld bo ven water komen en er moeten RILLAND - De politie zoekt de rechtmatige eigenaar van negen tien auto-uitlaten. De uitlaten werden aangetroffen in de auto van twee Litouwers, gisteren om wat afspraken worden gemaakt. Maar nogmaals, als we als stich ting worden benaderd, zullen we het daar over moeten hebben. Ik zeg nu geen ja en geen nee." Inmiddels zijn op sociale media acties begonnen om de Mosseldag te behouden. Het account @Mosseldag roept Zeeuwen op om zoveel mogelijk te twitteren met de hashtag Mosseldag- MoetBlijven. Ook is er een face- bookpagina: reddemosseldagyerse- ke. 05.00 uur, bij een controle op een parkeerplaats aan de A58 bij Ril land. De mannen van 37 en 23 jaar zijn vastgezet omdat ze geen ver klaring gaven over de herkomst. COLIJNSPLAAT - Chef-kok Hans Everse heeft gisteren in Gronin gen beide titels gepakt bij het We reldkampioenschap Stamppot en Snert koken. Het is voor het eerst in de twaalf edities dat een win naar met beide titels aan de haal gaat. Het gezuiverde Oosterscheldewa- ter dat Everse in beide gerechten toepaste, heeft hem de winst be zorgd, vertelde de kok gisteren. „Dat geeft die volle smaak. Dat zeewater vond de jury wel heel cool." Everse kookte in het Alphacollege in Groningen een stamppot van rucola, gele en rode tomaat en ro de ui met Zeeuws spek en ho- ning-mosterdjus. Hij heeft geen idee wat de competitie heeft voor geschoteld. „Ik ben vooral zelf aan de bak gegaan. Ik heb niets ge proefd. Ja, wat van de erwtensoe pen. Er waren heel veel verschil lende smaken." Wat de jury er precies van vond, is in alle vreug de grotendeels aan hem voorbij gegaan, bekent Everse. Het ju ryrapport volgt nog. Dik kans dat komende edities meer deelne mers de zoutpot verruilen voor zeewater. „Ik moet weer echt wat nieuws gaan verzinnen", ver zucht de kok. Er waren 32 be roeps- en amateurkoks die meede den. De recepten van de winnen de gerechten stonden gisteren in de PZC. Daarbij mag overigens in de snert 250 gram worst en harst en niet slechts 0,25 g. Roncalli scholengemeenschap atheneum - havo - vmbo theoretische leerweg zaterdag 2 maart PI.00- 15.00 uur www.roncalli-boz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 115