Ontwikkelingsfonds integrale kindcentra Dronken man ramt paal KALKAANSLAG? li 3 "s-Heer Abtskerke recht zijn (kreek)rug' I I I I t Kerk van Nisse weer als nieuw 22 BEVELANDEN en THOLEN MOSSELFEEST Eén van de grootse Zeeuwse evenementen dreigt kopje onder te gaan. Het rommelde al langer. Proeverijen bij GON N-Beveland »44V\ Plaats een waterontharder van: B' door Frank van Cooten HEINKENSZAND - In de gemeente Borsele wordt een ontwikkelings fonds opgericht om de oprichting van integrale kindcentra (ikc's) van de grond te krijgen. In deze geldpot zit 120.000 euro. Dit geld komt van de gemeente Borsele (vijftigduizend euro), kin deropvangorganisatie Kibeo (vijf tigduizend euro) en R&B Wonen (20.000 euro). „Dit fonds wordt gebruikt om bij voorbeeld bepaalde vormen van integrale kindcentra uit te tes ten", zegt wethouder Ad Schenk. „De kindcentra hoeven immers geen eenheidsworst te zijn." Het openbaar onderwijs en Kibeo zijn onlangs een samenwerkings verband aangegaaan. Een van de doelen is de oprich ting van integrale kindcentra voor de opvang van kinderen tus sen zeven uur 's morgens en ze ven uur 's avonds. Inmiddels is ook een samenwer kingsovereenkomst getekend tus sen Kibeo en de Stichting Katho liek Onderwijs Borsele (SKOB). Het SKOB wil ook met kindcen tra beginnen. Wethouder Schenk juicht deze ontwikkelingen toe. „Het is zeer prettig dat dit con cept ook door andere schoolbestu ren wordt gedragen. Het ontwik kelingsfonds is ook bedoeld voor alle schoolbesturen. Het fonds moet een vliegwiel zijn voor de vormgeving van de integrale kind centra." Een integraal kindcentrum, eigen lijk een doorontwikkeling van de brede school, is een vrij nieuw concept. „Er zijn geen ervaringen mee. Be paalde dingen moeten dus wor den uitgetest Noem het een proef tuin. Daar is het ontwikkelings fonds ook voor te gebruiken. De ervaringen komen ten goede aan het hele Borselse onderwijsveld." De regie over het ontwikkelings fonds is in handen van Kibeo. De gemeente Borsele is inmiddels toegetreden tot de landelijke 'kop- lopersgroep ikc'. In deze groep zit ten vijftien wethouders. „Deelgenoot zijn van deze groep is bijzonder leerzaam. Je hoort hoe andere gemeenten vorm ge ven aan de integrale kindcentra." nisse - De Mariakerk in Nisse is vrijdag na een grondige restauratie van het in terieur feestelijk heropend. Er is onder meer een nieuwe vocht- en zoutdoorla- tende pleisterlaag aangebracht en ook het koor is opgeknapt. Het dak van de kerk is in 2010 vernieuwd en nu dus ook de binnenkant. De diensten worden nu ook weer in de Mariakerk gehouden, foto Willem Mieras middelburg - Donderdagavond kregen agenten een melding dat er in de Generaal Hakewell Smith- laan in Middelburg een automobi list een paal uit de grond had gere- zuid www.water-specialist.nl of ECO bel: Peter Brouwer, Goes waterbehandeling tel. 0113-323523 Na halve eeuw dreigt einde voor Mosseldag door Luc Oggel den. Toen ze daar kwamen, trof fen ze een 57-jarige automobilist aan naast zijn zwaar beschadigde auto. De man had te veel gedron ken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Al meer dan vijftig jaar staat één dag per jaar speciaal in het teken van de mossel. In hét mos selcentrum van Europa, aan de oevers van de Oosterschelde, vie ren we dan de Mosseldag. De laat ste jaren is dat steevast op de der de zaterdag in augustus. Op deze zaterdag lopen Zeeuwen, niet-Zeeuwen en buitenlanders, warm voor dit festijn. Yerseke bruist die dag van de activiteiten, die direct of indirect in het teken staan van de mossel'. Deze wervende tekst komt van de website van de Mosseldag. Maar dit jaar gaat dat traditionele fes tijn hoogstwaarschijnlijk niet door. De organiserende Vissers vereniging maakte donderdaga vond bekend het op poten zetten van het evenement niet meer te kunnen bolwerken en het blijkt ook lastig om andere vrijwilligers te vinden. Daarmee lijkt een ein de te komen aan een traditie van meer dan een halve eeuw, die er eigenlijk ook wel een beetje zat aan te komen. De neerwaartse spiraal begon al een paar jaar geleden. Het comité Zeeland Presenteert, verantwoor delijk voor de organisatie van Mosseldag, viel uit elkaar en daar- kamperland - Biologische akker bouwer Kees Steendijk van boer derij De Korenschoof bij Stroo- dorp is gastspreker bij de jaarbij eenkomst van de Gezamenlijke Ondernemersvereniging van Noord-Beveland, woensdag 20 fe bruari bij de Five Star Farm in Kamperland. Steendijk kreeg on langs de innovatieprijs voor de biologische landbouw. De jaarbij eenkomst wordt aangekleed met proeverijen. Fré Buijze uit Kam perland is er met de producten van zijn Huisbrouwerij Zeeuws- boerenlandbieren, Mariebelle Gijs- sel-Klop met theesoorten uit Le Bonheur te Geersdijk, Geoffrey Hendrikse uit Middelburg met Franse wijn. Aanvang 19.30 uur. op besloot de Vissersvereniging de handschoen op te pakken. Sindsdien rommelde het, want de organisatie wilde een andere op zet van de Mosseldag: exclusiever, onder meer door de prijs van een bakje mossels te verhogen en min der massaal door de meer Volkse' elementen te beperken: een klei nere braderie en mogelijk geen kermis meer. Ook wilde de orga nisatie geen geld meer steken in de populaire taptoe. Die ontbrak tijdens de afgelopen editie. Eerder gooide aangescherpte vei- Met zoveel mensen moest de afgelopen ja ren de Mosseldag wor den georganiseerd. Dat lukt niet meer. ligheidseisen al roet in het eten. De Veiligheidsregio Zeeland merkte de Mosseldag in 2011 aan als een zogeheten C-evenement, een kwalificatie die ook van toe passing is op bijvoorbeeld Con cert at Sea. Daar komt een was lijst aan veiligheidsmaatregelen bij kijken en die zouden de orga nisatie van de Mosseldag 60.000 a 70.000 euro kosten. Daarop is be sloten om het Mosselrockfestival dat al twintig jaar tegelijk met Mosseldag plaatsvond, te verplaat sen naar een andere datum. Dat bleek geen succes, het muziekfes tival is inmiddels ter ziele. In het dorp reageren veel mensen geschrokken op het nieuws, maar ook wel gelaten. Toch denken sommigen dat het wel goedkomt. Maar wie dat dan moet doen, dat is de vraag. Want net als de Vis sersvereniging hebben ook de Yer- sekenaren zelf geen tijd. Het is een beetje de makke van het dorp, vindt Connie Domini- cus van de VW. „Niemand wil zijn nek uitsteken." www.pzc.nl/video Reacties uit het dorp MOSSELDAG De Mosseldag heeft de gemoede ren al vaker beziggehouden, bij voorbeeld toen werd besloten dat het gratis bakje mosselen niet lan ger gratis was. In 2008 grepen mosselkwekers de Mosseldag aan om actie te voeren toen de sector onder druk stond vanwege het geschil met natuuror ganisaties. De schepen waren toen bijvoorbeeld niet versierd. De bezoekers van de Mosseldag in Yerseke zijn zeer te spreken over het festijn. In 2011 gaven ze de dag gemiddeld een 8,2, bleek uit een belevingsonderzoek van het bureau XS2Quality in opdracht van de organisatie. Mosseldag trekt jaarlijks zo'n 45.000 bezoekers. door Frank van Cooten 'S-HEER ABTSKERKE - In dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke is dinsdag de presentatie van het toe komstprofiel "s-Heer Abtskerke recht zijn (kreek)rug'. Voor deze presentatie van de dorpsraad en de Stichting Maat schappelijke en Culturele Zorg (SMCZ) worden alle inwoners van 's-Heer Abtskerke, Sinoutsker- ke, Baarsdorp en het buitengebied uitgenodig. Met een eigen toekomstprofiel vanuit het dorp zelf, wil 's-Heer Abtskerke tegenwicht bieden aan sombere voorspellingen dat klei ne dorpen op het platteland ern stig rekening moeten houden met de gevolgen van krimp. Die gevol gen zijn daling van het aantal in woners, vergrijzing, wegtrekken van jeugd en schrale voorzienin gen. De visie richt zich op de ster ke kanten van het wonen en le ven in een klein dorp. De dorpsraad houdt deze avond samen met de Zeeuwse Vereni ging voor Kleine Kernen. Naast de inwoners zijn ook Zeeuwse be stuurders, organisaties en andere dorpsraden uitgenodigd. De presentatie in het dorpshuis begint dinsdag om 19.30.uur* j.,,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114