Habemus mamam en vrolijk kerkgezang Zö maor langst de 'n boom wegt 28 SERVICE Monnikenwerk weekenddiensten riep dan ook een massa reacties op waarbij het strooien met etiketten niet is geschuwd. Benedictus was een slecht communicerende con servatieve paus, was de gemiddel de reactie. Op het blog Monniken werk vandaag aandacht voor een ander verschijnsel: de waardering van rechtzinnig protestants Neder land voor Benedictus. Terug naar Zeeland. In de Vlissing- se Sint Jacobskerk werd donderdag enthousiast gezongen uit een selec tie van het nieuwe liedboek van acht protestantse kerken, dat in mei wordt gepresenteerd in Mon- nickendam. Inclusief twee canto- rijen proefden 250 mensen in Vlis- singen van de bundel, die de naam Liedboek Zingen en bidden in huis en kerk krijgt. De samenzang stond onder leiding van Nico Vla ming, emeritus-predikant in Kort- gene. Hij heeft zijn sporen ver diend op het gebied van kerkmu ziek en werkte mee aan de tot standkoming van het nieuwe Lied boek. Het vorige werd in 1973 ge presenteerd in Middelburg. Sinds dien zijn er veel nieuwe liederen ontstaan. Hoe de complete bundel er uit zal zien is een zorgvuldig ge koesterd geheim. Wel is duidelijk dat het een bijna vuistdik boek wordt, waarvoor is geput uit een rijke stroom aan liederen uit bin- Zang onder leiding van Nico Vlaming (op de rug gezien), foto Willem Staat nen- en buitenland. Bij de selectie speelden kwaliteit en zingbaarheid een belangrijke rol, zo vertelde Ni co Vlaming donderdag. Tenslotte: de 150 psalmen zijn gehandhaafd in deze uitgave. Op Monnikenwerk meer informatie over het Liedboek. Daar vindt u ook overzichten van kerkdiensten in de he le provincie, nieuws en agenda's van ac tiviteiten in Zeeland. Digitaal adres: www.pzc.nl/monnikenwerk Nadat ik een vraagge sprek had met Karin van den Broeke, de nieuwe synode-pre ses van de Protestant se Kerk in Nederland (PKN), intro duceerde ik haar op de redactie- vloer als 'onze nieuwe protestant se paus'. Habemus mamam, zou ook juist zijn geweest. Een paar da gen later meldde Benedictus dat hij aftreedt, dus is het in Rome wachten op habemus papam. De blijde inkomste van Van den Broeke leverde op de redactie voor al glazige gezichten op, want de herkenbaarheid van de PKN-paus en die in Rome lopen sterk uiteen. Terwijl de dominee uit Wissenker- ke rustig over straat kan zonder herkend te worden, trekt de paus zeer veel aandacht, ook van niet-katholieken. Zijn abdicatie door Willem Staat door Rinus Willemsen Da wör best wel 'n schoon plaotje, 'öör", roept 'n man die op z'n fiets verbie riejt. "Schööne voor 'n kerstkaorte ee?" Ik roepen 'm nog nao dan 'k m'n best za doen. 't Is in ielk geval op tied. Wien dienk t 'r noe al an kerstkaorten? Gêên méns toch. Ze binn'n loud en koud van de kasse. Dao stoengen ze ommerst mêêr dan 'n maond. 't Is zaoterdag, vandaoge percies 'n weeke geleejen. 't Is nog vroeg, zö rond de klokke van negene. Achter op straote blienkt 'n vloer van drup pels. En in den 'of ligt een laogje mee 'aogelstêênen. „Da docht ik wel", zeg 'k tegen m'n eigen. '„Gis- teraovund 'öörende kik d'aogelstêênen flienk tegen de ruu- ten tikken. Die binn'n dus bluuven liggen." Jao, zö was 't. Dien 'aogel was na tuurlijk op de tegels gevallen en wat gesmolten en laoter binnen die druppels opgevrozen. „Dao zou je daorom nog lelijk op onderuut gaon", schiet 't deu m'n bolle. Op de losse grond binnen d'aogelstêênen bluuven liggen en net boven de grond ligt 'r 'n laogje riem. Ook op 't gazon van de gemêênte, an d'andere kant van m'n trottoir, is alles wit van de riem. En in d'aoge. Schoon zicht, zö vanuut m'n kaomer. En dan die lucht. Blauw van boven en wat pèès en roze an d'onderkant. Toen kreeg 'k 't idee 'n foto te mao- ken. Gelukkig was de straote nie glad. Allicht niet, de gepasseerde weken was t'r volop mee zout gestrooid. De lucht buuten 't durp was 'êêlemao schööne. Vee blauwer en an d'onderkant mee van die licht pastelkleuren. En in de verte rechte witte pluumen. „De kommen zeker van de fabrie ken bie Gent en Zelzaote", dienk 'k. „Da kan 'aost nie anders. Die lig gen ommerst die kanten op. Dan moet 't wel 'êêl stille gewist ziin vannacht." En boven in de lucht binnen d'r nog net witte strepen te zien van de vliegtuugen. „Strepe- trekkers", zeien me daor als kleine joengers tegen. „Strepetrekkers, die naor Amerikao vliegen." Dat riepen m'n altied te gen mekaore. Of ze noe naor 't noorden, oosten, 't zuujen of wes ten vlogen: ze goengen altied naor Amerikao. En misschien 'aon me nog wel gliek ook. Wie za 't zeg gen? En toen kwam Kees. „Schoon pla otje ee?" riep tie. ('k Schreef't a êêder in m'n stikje). Ik knikkende maor 's en maokende m'n foto's. Ook van dien boom mee 'n wit kruus op z'n stam. „Die boom moet 'r uut voo den nieuwen wegt", riep tie nog. Jao, da begreep 'k. Alles mee 'n kruus kan vertrek ken. En van dien boom 'ènk toch *n schööne foto gemaokt joeng. Kèès- rechte staot ie d'r op. Tegen 'n blau we lucht, mee op de grond wat riem. Zö maor 'n boom naost de weg, echt 'n plaotje. Zaterdag 16 en zondag 17 februari 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112