Supermarkt Jumbo lonkt naar Zierikzee Habo en BTL Bruinisse maken strand schoon Aanpak van centrum blijft achter bij project Voortvarend Bruinisse Celstraffen geeist voor beroving in Goes Omwonenden maken bezwaar tegen uitbreiding van een kas aan de Kloosterweg. 22 SCHOUWEN-DUIVELAND UITBREIDING BLOEMENKAS Wij voelen ons in de kou gezet door de gemeente t door Melita Lanting ZIERIKZEE - C1000 Vastgoed voelt wel voor het vestigen van Jumbo in Zierikzee. Dat blijkt uit de inspraak reactie van het bedrijf op de detail- handelsstructuurvisie. De jumbo zou dan de vijfde super markt van Zierikzee kunnen wor den als tenminste het Gat van Nieuwerkerk niet wordt ingevuld met een Aldi en een Ciooo. Het college van burgemeester en schrijft schrijft als reactie op de in spraak dat de eventuele invulling van een vijfde supermarkt niet voorbehouden is aan één partij. Dertien bedrijven, organisaties en inwoners hebben gereageerd op de concept-detailhandelsstruc- tuurvisie. Van de tientallen op merkingen en suggesties wordt er één overgenomen in de nota. Dat is de opmerking van onderne mersvereniging Neptunus dat er een fout was gemaakt in de nota door de Hem als aanlooproute naar het centrum van Zierikzee te bestempelen. Het college is het daarmee eens en vervangt de Hem door de Schuithaven. Veel opmerkingen hebben te ma ken met de voorgestelde invulling van het Gat van Nieuwerkerk en de gevolgen voor andere super markten op het eiland. In Nieuwerkerk, pal langs de door gaande route N59, ligt al jaren een terrein braak. Ooit zou daar een hotel komen, toen had de Aldi plannen voor een supermarkt op die plek. Dat laatste plan ging niet door omdat het strijdig was met gemeentelijk beleid. Onlangs bleek dat de gemeente al in 2010 heeft besloten dat de plaat selijke C1000 en de Aldi zich sa men mochten vestigen op het ter rein langs de Rijksweg. Daartegen is nu breed verzet. Supermarkton dernemers vrezen dat hierdoor be staande winkels kopje onder gaan. Ook zou de vestiging van twee supermarkten op de zichtlo- catie verstrekkende gevolgen kun nen hebben voor de uitbreidings plannen van AH in Bruinisse. Uit alle inspraakreacties blijkt ook dat de Plus in Scharendijke al geruime tijd wil verhuizen. De winkel zit nu in de Dorpsstraat, maar dat is geen handige plek voor een supermarkt. In de con- cept-detailhandelsstructuurvisie wordt geschreven dat de vestiging buiten het centrum logisch zou zijn. Het probleem is alleen dat in de nota geen duidelijke omschrij ving is wat het centrum van Scha rendijke is. Het college vindt dat in deze situatie maatwerk nodig is. Tot nu toe is geen overeenstem ming over een nieuwe locatie. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Voor iets minder dan 300.000 euro per jaar maakt de Groencombinatie Schouwen-Duive- land de komende vijfjaar de Schou- wen-Duivelandse stranden schoon. Na een openbare aanbesteding heeft de gemeente donderdag het contract met de Groencombinatie verlengd. In deze combinatie wer ken Habo hoveniers in Renesse en de vestiging Bruinisse van groengigant BTL samen. Het con tract loopt vijf jaar, maar kan per jaar worden herzien. Volgens ves tigingsmanager Maarten Otte van BTL Bruinisse heeft zijn bedrijf Strijd om plan door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Bloemenkweker Hans van der Wekken uit Noord- gouwe wil uitbreiden met 6000 vierkante meter kas. De gemeente Schouwen-Duiveland ziet geen on overkomelijke problemen. Een aan tal bewoners van de naburige Ha- nenweg wel. De Hanenwegbewoners hebben bij brief van 13 februari bezwaar gemaakt tegen de door de ge meente Schouwen-Duiveland ver leende omgevingsvergunning. Zij maken zich met name zorgen over de landschappelijke inpas sing van de nieuwe kassen. Het gemeentebestuur doet naar het idee van de omwonenden veel te weinig om een afdoende groene buffer rond de kassen af te dwingen. „Je zou toch verwach ten dat met alle ellende over de landschappelijke inpassing bij kas sen in Sirjansiand de gemeente dit nu zou willen voorkomen", stelt woordvoerder van de omwo nenden Frank van Rotterdam in een toelichting op het door de Ha nenwegbewoners ingediende be zwaar. De gemeente ziet echter niets in de suggestie van de om wonenden om een minimaal 4,5 meter hoge groensingel aan te planten. Een dergelijk hoge haag zou veel te dominant aanwezig zijn volgens de gemeente. Die houdt vast aan een groensingel van 3,5 meter hoog en 10 meter breed. De vrees van de omwonenden voor geluidsoverlast van vracht verkeer is volgens de gemeente ongegrond. Nu komen er door gaans twee vrachtwagens per week. Uitbreiding van de kassen gaat volgens de gemeente in ieder geval in de zomer niet leiden tot 'een toename van het aantal Frank van Rotterdam, omwonende vrachtwagenbewegingen'. „Wel zullen er in het najaar en in de winter twee extra vrachtwagens per week komen voor het lossen van bloembollen", aldus de ge meente. Daar wordt aan toege voegd dat de aanrijroute gewij zigd wordt waardoor de Hanen- weg niet meer belast wordt. „Het verkeer van en naar het bedrijf zal vermoedelijk via de Kloosterweg rijden. Het verkeer afkomstig van het glastuinbouwbedrijf zal snel opgaan in het heersende verkeers beeld", probeert de gemeente de omwonenden van de Hanenweg gerust te stellen. Koelmotoren zullen volgens de ge meente evenmin overlast veroor zaken, mits rond de koelmotoren een geluidsscherm van 2,5 meter hoog wordt geplaatst. De vrees van omwonenden voor lichthinder is volgens de gemeen te onnodig. Van der Wekken is be reid hierover afspraken te maken. De omwonenden zijn vooralsnog niet gerustgesteld door de reactie van de gemeente op hun bezwa ren. Volgens hen zijn in de ver gunning weinig duidelijke afspra ken terug te vinden met betrek king tot de hoogte van de groen strook, de toezeggingen over licht hinder, vrachtverkeer en geluidso verlast. Van Rotterdam: „Wij voe len ons in de kou gezet door de ge meente." net onder de drie ton ingeschre ven en daarmee de opdracht bin nengesleept. Het is de derde keer dat Groencombinatie het werk mag uitvoeren. Vorige keer kwam daar de rechter aan te pas. Er was een lagere inschrijver, die de klus aanvankelijk werd gegund. Maar die bleek bij nader inzien niet aan de gemeentelijke criteria te vol doen. Het strandonderhoud is een flin ke klus. Niet alleen moeten de stranden 'zeer schoon' (waarde ring 4,5) blijven; het moet ook stuifzand opruimen, betonplaten leggen en afvalbakken plaatsen. Vanaf 1 maart worden de Schouw- se stranden weer onderhouden. De Hanenwegbewoners trekken een vergelijking met de kassen in de polder bij Sirjansiand. Maar die vergelijking gaat volgens bloementeler Hans van der Wekken volledig mank. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BRUINISSE - Door de economische crisis is het tot op heden niet ge lukt om verpauperde locaties in het centrum van Bruinisse te her- ontwikkelen. Dat schrijft de ge meente Schouwen-Duiveland in een voortgangsrapportage van het project Bruinisse Voortvarend. Met dit project wil de gemeente Bruinisse op een hoger plan til len, zowel voor inwoners, bedrij ven als toeristen. Voor wat betreft het doel 'vitaler centrum' zijn in 2012 weinig vorderingen geboekt. De gemeente is hiervoor vooral af hankelijk van projectontwikke laars die de panden of gronden in eigendom hebben. „Sommige on dernemers zijn nog steeds bezig met planvorming, anderen wach ten de nieuwe detailhandelsstruc- tuurvisie af', zegt verantwoorde lijk wethouder Ad Verseput. De gemeente heeft afgelopen jaar een bijdrage van zo'n vijf ton ge kregen uit een fonds voor stedelij ke vernieuwing. Het grootste deel is bestemd voor de sanering van Riekusweel IV. Ongeveer een ton is gereserveerd voor de openbare ruimte in het centrum. Wanneer dit daadwerkelijk wordt uitge voerd is nog onduidelijk. De ge meente wacht het liefst af tot 'rot te kiezen' zijn aangepakt voordat de straat wordt heringericht. Voor de andere doelen van Brui nisse Voortvarend zijn in 2012 wel resultaten geboekt. Zo zijn onder meer de heringerichte Vissersha ven en de nieuwe voetbalvelden van de Bruse Boys opgeleverd. Ook voor 2013 staan plannen op stapel die verder invulling geven aan de ambities voor Bruinisse. Concreet gaat het om Zeeuwland die begint met de eerste fase van het herstructureringsplan Oranje dok en om de bouw van nieuw bouwwijk Riekusweel en de ver plaatsing van de scouting. MIDDELBURG - Tegen Goesenaren in de leeftijd van 18, 21 en 35 jaar en een Kattendijkenaar (18) zijn op de rechtbank in Middelburg cel straffen van acht tot twaalf maan den geëist, waarvan twee tot drie maanden voorwaardelijk. Het kwartet wordt ervan verdacht op 9 november 2011 in Goes een 17-jarige jongen van een kleine veertig euro te hebben beroofd. Een 17-jarige jongen uit Kloetinge beweerde nog geld tegoed te heb ben van het slachtoffer en schakel de zijn vrienden in om hem te helpen bij het innen daarvan. Het slachtoffer werd naar een bankje bij De Veste gelokt, de vier ston den in de bosjes te wachten. Het slachtoffer kreeg een pak slaag en werd gedwongen geld te pinnen. Vervolgens namen de daders de benen. Nog dezelfde avond kon de 35-jarige worden aangehou den. Tijdens de behandeling van de zaak hadden de verdachten niet veel te vertellen. Het was de schuld van de drank, ze hadden het niet zo bedoeld en er hadden slechts twee van de vier klappen uitgedeeld. „Het gaat om een be drag van helemaal niets en zie waartoe dat allemaal leidt", hield officier van justitie Rammeloo hen voor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106