Rabobank legt beslag op kunst ZEEUWS-VLAANDEREN Laatste loodjes carnaval Belangstelling voor project is te gering. Gemeente boekt verlies van vier miljoen euro op project. .3 zeeland Zonder paalhoofd slijt de kust veel te snel www.pzc.nl/carnaval WOENSDAG 13 februari 2013 Kop Noordstraat op lange baan door Romain van Damme en Wout Bareman TERNEUZEN - De Kop van de Noordstraat in Terneuzen wordt voorlopig niet ingevuld. De ge meente heeft besloten de stekker eruit te trekken. De belangstelling voor vestiging in het braakliggen de gebied bleek teleurstellend. Wethouder Frank van Hulle (ruimte) wijt dat vooral aan de economische crisis én het veran derend koopgedrag van de consu ment (internet). Zijn collega Co van Schaik (financiën) schatte gis teren dat de gemeente vier mil joen euro verlies lijdt op het pro ject. „Dat is inderdaad verloren geld. Mogelijk dat we in betere tij den alsnog aan de grondverkoop kunnen verdienen." De voorbereidingen voor vernieu wing van de Kop van de Noord straat begonnen al in 1998. Sinds dien kochten de gemeente en woonstichting Clavis er alle pan den aan. Clavis boekt een verlies van iets meer dan een miljoen eu ro. Voor de invulling van het verpau perde gebied ging de gemeente vier jaar geleden in zee met pro jectontwikkelaar Leyten/NL Deve lopment, de Rabobank en Clavis. Bedoeling was dat de partners ui terlijk deze maand een koop- en realisatieovereekomst zouden slui ten. Nu dat - door gebrek aan be langstelling van met name de de tailhandel en de horeca én de ha perende woonmarkt - een onhaal bare zaak blijkt, gaan de partijen uiteen. Van Hulle: „Hoewel de sa menwerking formeel voorbij is, zetten we nog geen streep door het plan dat er nog steeds ligt. Zien de ontwikkelaars in de loop van dit jaar tóch nog kansen, dan zullen we die zeker beoordelen." Hij waarschuwde dat van een al ternatieve, versnipperde aanpak geen sprake kan zijn. Daarvoor is de locatie te belangrijk. Van Hul le: „We richten ons op een goede kwalitatieve invulling en niet al leen op een snelle oplossing. Bij de invulling van de Kop is er geen herkansing; de invulling moet voor lange termijn goed zijn. Dat gaat nu niet lukken en daarom ne men we dit moeilijke besluit. Een nieuwe ontwikkeling kost nu dus meer tijd, maar dat is volgens ons de prijs die we moeten betalen vanwege de economische crisis." Burgemeester en wethouders kwamen dinsdagochtend in een extra vergadering bijeen om over de Kop te praten. Besloten werd het gebied op korte termijn te 'fat soeneren' en sober aan te kleden. Er komt vooral groen: een parkje met bomen. AARDENBURC - Op luchtige wijze werd gisteren in woon zorgcentrum Coensdike in Aardenburg het huwelijk inge zegend van Dominicus Peenbuik en Emerence Uutte- buutn. Met boerenpaarden, authentieke wagens en een stoet van mensen in boerenklederdracht kwamen ze naar de plechtigheid. Omstreeks middernacht werd carnaval in Uulehat afgesloten met het in brand steken van 'de grote Uul' op het Kaaiplein. O pagina 26/27 Moe, maar nog net zo dorstig SAS VAN CENT - De Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent heeft dins dag tachtig kunstwerken in be slag laten nemen in Haarlem. De werken zijn onder anderen van de Haagse kunstenaar Pieter van Goudzwaard, aan wie van no vember 2008 tot augustus 2009 een museum was gewijd in een voormalig bankgebouw in Sas van Gent. De Rabobank claimt nog ruim 517.000 euro tegoed te hebben van de museumeigenaren Edwin Hopster en zijn vrouw Tes sa Hopster-van Veen. Het echt paar verzette zich gisteren heftig tegen de inbeslagname. Volgens de advocaat van het echt paar, Martijn Hop, wilde de Rabo bank in 2008 het museumproject van de Hopsters maar al te graag financieren. „Ze werden met veel vertoon binnengehaald, tot via in ternet bekend raakte dat Edwin een strafblad had. Het gevolg was dat er geen kip meer kwam kij ken in het museum en het bank gebouw verkocht moest worden, waardoor al een gat van 300.000 euro ontstond." Tessa Hopster meldde in 2008 dat zij naar Sas van Gent was geko men na een bezoek aan de Emigra- tiebeurs. „Je kunt hier echt ont haasten", prees ze Zeeuws-Vlaan- deren. Het is nog niet bekend wat er met de meegenomen kunstwer ken gebeurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61