Belasting waterschap stijgt in 2012 en 2013 Oppositie dubt of steun aan kabinet wel profijtelijk is cheap.nl dagactie 69 'Q'J 51% BINNENLAND 5 Een verstopt ingrediënt Topoverleg over woningmarkt 50* 3 dagen Belgische Kust in stijl! cheap, nl /dagactie 10900 -700 7004 'Dood Anass geen zelfmoord' SPECIAL RICE PAARDENVLEESFRAUDE Sv per /toplocatie één superactie! wo 13 februari korting Thermae Palace Hotel WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 dood paard Vleesroute Bestelroute Handelaar Findus France bestelt het vlees bij vleesverwerker Comigel in Metz. Deze benadert een handelaar in Cyprus, die op zijn beurt een Nederlandse onderaannemer inschakelt. Deze vraagt aan dochterbedrijf Tavola in Luxemburg om de diepvriesmaaltijden te leveren. J Het 'rundvlees' wordt door Tavola besteld bij leverancier Spanghero in Zuid-Frankrijk. Vanuit Nederland wordt het vlees uiteindelijk besteld in Roemenië en rechtstreeks afgeleverd bij Spanghero. r1 Vanuit Zuid-Frankrijk gaat het vlees naar Luxemburg waar het wordt verwerkt in lasagnes, gehakt-aardappelpuree en moussaka voor de Europese markt. paardenvlees op. Volgens de Gel derse paardenslager is er in Neder land steeds meer aanbod van paar den. „Iedereen wil tegenwoordig een paard. Is een kind de pony ontgroeid, dan wordt er net zo ge makkelijk een groter paard ge kocht. Tot het niet meer leuk is. Er is een overschot aan paarden en ponys. Op het laatst willen ze er op een adequate manier vanaf en komen hier. Maar een paarden biefstukje op de kaart? Dat vertel len ouders hun kind liever niet." Nederlanders eten geregeld onge merkt paard. Het staat als het goed is op de verpakking, maar etiketten worden doorgaans slecht gelezen. Paardenvlees is vaak verwerkt in snacks, zoals bit terballen en frikadellen. Nederlan ders eten per jaar zes ons paarden vlees, tegenover 20 kilo rund vlees. Ons land exporteerde vorig den haag - Waterschappen heb ben hun tarieven in 2012 niet meer verhoogd dan met het Rijk is afgesproken. Dat stelt minister Melanie Schultz van Haegen (Wa ter) in antwoord op Kamervragen van de PvdA. De tarieven zijn vol gens haar in 2012 gemiddeld met ongeveer 2 procent gestegen. Een gezin in een huurwoning betaal de in 2012 gemiddeld 2,2 procent meer aan het waterschap. Voor een gezin in een koopwoning was dat 2,3 procent. Rijk, provincies, gemeenten, waterschappen en 'drinkwaterbedrijven hebben afge sproken om de stijgende kosten voor bescherming tegen overstro mingen, heviger regenbuien en betere waterkwaliteit in de hand te houden. Eerder uitte de Vereni ging Eigen Huis (VEH) kritiek op de waterschappen vanwege de ver hoging van de tarieven. Schultz is het daarmee niet eens. Anders dan de Vereniging Eigen Huis denkt, zal de kostenbesparing niet leiden tot lagere tarieven, maar tot een minder snelle stij ging, aldus Schultz. Dit jaar stij gen de waterschapslasten tussen de 3 en 3,6 procent. In Zeeland is een tariefsverhoging van gemid deld 2,3 procent doorgevoerd. jaar evenveel paardenvlees als het importeerde: circa 6.000 ton. Gisteren bleek dat slagerijen in Groot-Brittannië plotseling veel meer paardenvlees verkopen. Het recente schandaal heeft kennelijk nieuwsgierigheid en eetlust opge wekt. De vleesspecialist Exotic Meats zag de verkoop van 'paard' sinds 15 januari vertienvoudigen rabat/amsterdam - De dood van de 13-jarige Anass Aouragh vorige week in Wassenaar was beslist geen zelfmoord. Dit heeft zijn va der, Mohamed Aouragh, bij de be grafenis van de jongen tegen het Marokkaanse persbureau MAP ge zegd. Volgens de vader zijn er afdruk ken van vingers op de hals van de jongen te zien geweest en zijn er getuigenissen die erop wijzen dat er geen sprake was van zelfmoord, meldde MAP gisteren. Een getuige heeft gezien dat drie individuen Anass meenamen kort voor hij verdween, liet de vader weten. Hij wees erop dat de familie nog steeds niets heeft vernomen over de autopsie. De politie gaat nog steeds uit van zelfmoord. ANALYSE WONINGMARKT door Laurens Kok en Michel Reijns den haag - Het voortdurende ge steggel over de huurplannen van het kabinet doet vermoeden dat VVD en PvdA zich blind hebben gestaard op de comfortabele 79 ze tels in de Tweede Kamer; alsof de nu nog ontbrekende meerderheid in de Eerste Kamer zich vanzelf zou aftekenen omdat 'verantwoor delijke oppositiepartijen' wel even zouden tekenen bij het kruis je. Met de verkiezingsprogramma's in de hand was het lijstje snel ge maakt: CDA en D66 hadden zelf een huurverhoging en corporatie- heffing voorgesteld, dus die zou den ook nu wel instemmen. Het zelfde ging op voor de invoering van een sociaal leenstelsel: steun van D66 en GroenLinks leek bin nen handbereik. Oppositiepartijen wachtten de af gelopen honderd dagen welis waar op de uitgestoken hand van het kabinet, maar nu die er einde lijk is kan die ook behoorlijk in de weg zitten. Want hoe aantrekke lijk is het als oppositiepartij om het kabinet in het zadel te hou den, medeverantwoordelijkheid te dragen voor voornamelijk impo pulaire maatregelen en de uitge stoken hand de volgende keer net zo goed naar een ander zien gaan? Het is steeds afwegen of de kans op invloed opweegt tegen de last die je op de schouders haalt. Nie mand wil een wurggreep zoals GroenLinks overkwam bij haar steun aan de politietrainingsmis- sie in Kunduz. Het CDA heeft zijn knopen ge teld: het was een nee toen WD-minister Stef Blok (Wonen) om hulp vroeg bij zijn plannen voor de woningmarkt. En gezien de felle kritiek lijkt het CDA straks ook nee te zeggen tegen de hervorming van de AWBZ. In coalitiekringen klinkt de ver wachting door dat het CDA nog wel eens vaker 'nee' zal zeggen, ook al is de partij het in de kern met maatregelen eens. „Verant woordelijkheid nemen loont niet meer", aldus een PvdA'er. Nu probeert Blok eruit te komen met D66, Christenunie en SGP, een tamelijk onwaarschijnlijke coalitie van goddelozen en god- vruchtigen. Maar ook zij hebben een wensenlijstje: niet alleen de huurmarkt, ook de maatregelen op de koopmarkt moeten be spreekbaar zijn. En zo dreigt het straks ook te gaan met het sociaal leenstelsel, versoepeling van het ontslagrecht, de fusie van provin cies en de hervorming van de AWBZ. Stuk voor stuk plannen waarvoor op voorhand onvoldoen de steun is in de Senaat en waar voor het kabinet met de pet rond moet. Anders blijft er weinig over van wat WD en PvdA in het re geerakkoord hebben afgesproken. den haag - Het kabinet is bereid het regeerakkoord op het punt van de woningmarkt flink aan te passen. Eerder gebeurde dat bij de zorgpremie. Nu zijn aanpassingen aan de plannen voor de woning markt noodzakelijk om de steun te verwerven van D66, Christen- Unie en SGP. Op die manier is ook draagvlak gegarandeerd in de Eer ste Kamer, waar regeringspartijen WD en PvdA geen meerderheid hebben. Bij de plannen voor de woningmarkt gaat het om het fors verhogen van de huren en een hef fing van 2 miljard euro voor wo ningbouwcorporaties. De opposi tiepartijen hebben hun eigen wen sen. Koortsachtig overleg ging gis teravond tot laat door. alleen vandaag boekbaar! van4JW per persoon, per arrangement 1/ 2 overnachtingen 1/ 2 x ontbijtbuffet Gratis gebruik sauna fitness t/ Aan het strand van Oostende 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl ros.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5