Op vier kerkhoven verdwijnen 289 grafstenen Voetbal Experience wellicht naar Den Haag Roncalli BEVELANDEN en THOLEN 29 Marja Noordhoek directeur SMWO OPEN DAG roncou. Bijeenkomst in het Zeeuws in 't Kerkje Voorstelling door kinderen Kibeo De Vriendschap houdt dansavond Jonge vrouw neergestoken Jongerenraad Thoien vergadert Grote beurs van De Zeeuwse Delta k_ WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 Op de begraafplaats aan de Kerklaan in Heinkenszand zijn dinsdag een groot aantal grafstenen verwijderd, foto's Mechteld Jansen door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De komende maanden worden op de gemeente lijke begraafplaatsen van Borsele een groot aantal grafstenen ge ruimd. Dit gebeurt in verschillende fa sen. Eerst zijn de begraafplaatsen in 's-Heer Abtskerke, Heinkens zand (Kerklaan), Driewegen en Nieuwdorp aan de beurt. Op deze begraafplaatsen worden in totaal 289 grafmonumenten verwijderd. Vorige week is begonnen in 's-Heer Abtskerke (vijftien grafste nen). De begraafplaats aan de Kerklaan in Heinkenszand was dinsdag aan de beurt, waar 98 grafmonumenten zijn verwij derd. Driewegen (vijftig grafstenen) en Nieuwdorp (126 grafstenen) ko men binnenkort aan de beurt. Deze stenen worden verwijderd omdat de grafrechten niet zijn ver lengd. Grafrechten geven recht op een plek op een begraafplaats voor een bepaalde periode. Er zijn grafrechten voor een algemeen graf en voor een familiegraf (ook particulier graf genoemd). Grafrechten voor algemene gra ven worden over het algemeen voor tien jaar uitgegeven. De eige naar van een particilier graf be paalt wie in het graf begraven mo gen worden. Deze graven worden uitgegeven voor onbepaalde tijd of voor een bepaalde tijd van min stens tien jaar. Een particulier- of familiegraf met grafrechten voor een bepaal de tijd kan telkens met tien jaar worden verlengd. Dat kan worden gedaan binnen twee jaar voordat de termijn afloopt. Als de grafrechten niet worden verlengd, dan mag het graf wor den geruimd. In de gemeente Bor sele worden de graven waarvan de rechten niet meer zijn ver lengd, overigens niet geruimd. Al leen de grafstenen worden verwij derd. De stoffelijke resten blijven op dezelfde plek liggen. MIDDELBURG - De Haagse onderne mer Harry Suiker start een actie om het voetbalmuseum Voetbal Experience van Middelburg naar Den Haag te halen. De 74-jarige 'voetbalfan in hart en nieren' vindt dat een fantastisch mu seum, maar stelt wel vast dat het op 'de verkeerde plaats staat'. Den Haag, met zijn vele attracties als Madurodam, Vredespaleis en Mauritshuis, ontbeert volgens Sui ker een echt sportmuseum. Hij vindt Den Haag de meest logi sche keuze omdat zijn stad de plek is waar de KNVB is ontstaan. Ook is volgens hem het aantal po tentiële bezoekers 'hier veel gro- ter'. Suiker, oud-speler en mana ger van de Haagse voetbalclub ADO, gaat de komende weken 'voorzichtig de politiek en het be drijfsleven bewerken', zo zegt hij zelf. Hij weet dat het niet de beste tijd is om geld los te krijgen voor aankoop, verhuizing en inrichting van het museum. „Maar als stad moeten we deze kans grijpen." Het voetbalmuseum staat sinds november te koop omdat het te weinig publiek trekt. Drie jaar eer der werd het geopend door Guus Hiddink. Zeeland Attracties wil het museum in z'n geheel verko pen. Volgens Suiker is er nog geen contact geweest. GOES - Marja Noordhoek wordt met ingang van 1 juni directeur van Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO). Zij volgt Romy de Bruyckere-Snoeck op, die met pensioen gaat. Noordhoek is nu nog directeur van SportZeeland. Daarvoor is zij werkzaam geweest bij de gemeenten Tholen en Rei- merswaal en de Provincie Zee land. zaterdag 2 maart 11.00 - 1 5.00 uur ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek vindt zondag 17 februari weer een oecumenische bij eenkomst in het Zeeuws plaats. Het thema is 'Dröme mie lewannes'. De overden king wordt verzorgd door Ria Keijzer-Meeuwse. Ver der is er muziek van een ko perensemble. De toegang is gratis. Aanvang: 14.30 uur. GOES Kinderen van de Theater BSO van Kibeo Kinderop vang voeren maandag 18 en dinsdag 19 februari de voor stelling 'Op reis in Latijns- Amerika' op. Dat doen ze in de multifunctionele ruimte van de brede school in Ouverture. De voorstelling begint beide keren om 16.30 uur. Iedereen is welkom. GOES Dansclub De Vriendschap houdt zaterdag 16 februari een dansavond in wijkge- bouw De Spinne aan de Jo seph Lunslaan 7 in Goes. Be halve dansen kunnen bezoe kers ook deelnemen aan een bingo. Een dj zorgt voor de muziek. De entree bedraagt 5 euro. De dansavond begint om 20.00 uur. GOES Een jonge vrouw is gistera vond rond 19.30 uur in de Nieuwstraat in Goes neerge stoken met een mes. De da der ontkwam in een auto en is nog voortvluchtig. De vrouw is door omstanders geholpen en naar het zieken huis gebracht Over haar toe stand is weinig bekend, wel dat ze aanspreekbaar was. POORTVLIET De Jongerenraad Tholen (Joth) houdt donderdag 21 fe bruari een openbare verga dering in 't Ouwe Raedt- huys in Poortvliet. Er wordt onder meer gesproken over de plannen voor dit jaar. Be zoekers kunnen inspreken. Suggesties en opmerkingen zijn meer dan welkom. Aan vang: 19.30 uur. MIDDELBURG De Filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta houdt zater dag een grote beurs van post zegels, munten en oude an sichtkaarten. Het evene ment vindt plaats in Ont moetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De beurs be gint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Toegang gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57