Dronken bestuurder veroorzaakt ongeluk Provincie: geen mening over hoge hoteltoren Jongen (13) mishandeld bij poging tot roof 28 BEVELANDEN en THOLEN GRAFSTENEN Op de begraafplaats aan de Kerklaan in Heinkenszand zijn dinsdag 98 grafstenen geruimd. 16 DAGEN 'WILD' ZUID-AFRIKA .hechts '499,. BU DE PRUS INBEGREPEN Vlucht met Emirates AMS-Bangkok v.v. Alle tours en transfers zoals genoemd in het programma Overnachtingen in goede standaard hotels, allen met zwembad Dagelijks uitgebreidt ontbijt Nederlands sprekende reisleiding Vertrekdatum: 27 maart - definitief vertrek! BIJ DE PRUS INBEGREPEN j Vlucht Amsterdam-Johannesburg en Durban-Amsterdam met Emirates Luchthavenbelastingen/brandstofheffing Transfers en rondreis per comfortabele j touringcar volgens programma Overnachtingen in goede 3-/4* hotels I Dagelijks ontbijt Nederlands-Afrikaanssprekende reis- leiding Vertrekdatum: 3 april - definitief vertrek! 10 DAGEN RONDREIS NOORWEGEN 10 DAGEN SCHOTLAND LOCH LOMOND EN EDINBURGH I BIJ DE PRUS INBEGREPEN I Op heen- en terugreis overtocht ferry Calais - Dover I 2 overnachtingen boven Londen, com- I fortabele kamer met douche en toilet 7 overnachtingen in het Arrochar Hotel, comfortabele kamer, douche en toilet Gehele reis o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar BIJ DE PRUS INBEGREPEN Overtocht nachtboot v.v., comfortabele hut incl. smorgasbord ontbijtbuffet 7 nachten in 3* hotels tijdens de rond reis, 2-pers.kamer v.v. douche en toilet Ontbijtbuffet 3-gangendiner/buffet Genoemde ferry's (boottochten) Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet 'S-HEERENHOEK - Bij een botsing tussen een taxi en een personen auto is dinsdagochtend even na half vijf een gewonde gevallen op de kruising Heinkenszand se weg- Beeldhoeveweg, buiten 's-Heeren- hoek. Een 18-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland ver leende op de kruising geen voor rang aan een taxi, die werd be stuurd door een 41-jarige man uit Middelburg. Hierdoor ontstond de aanrijding waarbij de 41-jarige man met zijn auto tegen een boom botste en het bewustzijn verloor. Toen een passant de deur van de auto opende om eerste hulp te verlenen, kwam de be stuurder bij bewustzijn en trapte op het gaspedaal waarop de auto in de sloot belandde. Het slachtof fer is met onder meer een hoofd wond naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De 18-jarige automobilist, een be ginnend bestuurder, werd meege nomen naar het bureau in Goes waar hij een blaastest moest afleg gen. Hieruit bleek dat hij meer dan de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. Zijn rijbe wijs werd in beslag genomen. In de auto van de 18-jarige man za ten nog twee andere personen. Ze raakten niet gewond. THOLEN - De politie is op zoek naar getuigen van de mishande ling en beroving van een 13-jarige jongen in Tholen. Dat gebeurde maandag rond 13.00 uur bij de C1000 aan de Postweg. De jongen werd door twee jonge mannen geschopt en geslagen ter wijl hij op de grond lag. De da ders wilden dat hij zijn geld af stond maar zover kwam het niet, omdat een medewerker van de su permarkt naar buiten kwam. De daders namen enkel de hand schoen van de jongen mee. Ze wa ren allebei rond de 15 jaar oud en droegen een zwarte jas met bont kraag en petjes met de letters NY. Geschiedenis Heinkenszand in de container verse dorpen van de gemeente Borsele onderhouden de grafste nen. Ondanks de inzet van al de ze vrijwilligers en ondanks de commotie houdt de Borselse ge meenteraad vast aan het geno men besluit grafstenen weg te ha len waar geen grafrechten meer voor worden betaald. Uitzondering zijn de grafstenen waar al veertig jaar rechten voor zijn betaald, kindgraven en gra ven van vóór 1970. De operatie is vorige week begon nen in 's-Heer Abtskerke en dins dag was dus Heinkenszand aan de beurt. De leden van de werk groep Heinkenszand begrijpen nog steeds niet waarom de ge meenteraad zo halstarrig is. „Het is helemaal niet nodig de grafste nen te ruimen", zegt Thijs van Damme. „Er is geen ruimtegebrek op de gemeentelijke begraafplaat sen. De gemeente zegt het on rechtvaardig te vinden als stenen blijven staan waar niet meer voor is betaald. De nabestaanden die wel hebben betaald vinden dat echter helemaal niet erg. Zij zijn immers ook gebaat bij het karak ter en de historische betekenis van een kerkhof voor de plaatselij ke gemeenschap. Hier staat bij voorbeeld nog maar één steen in een voormalige rij. De rest is weg. Die kaalslag ziet er toch niet uit." De 98 stenen die weg worden ge haald, staan vrijwel allemaal bij el kaar. „Er is strakseen heel kaal stuk op de begraafplaats", aldus Jan Minnaard. Om de geschiedenis niet verloren te laten gaan, stelt de werkgroep een boek samen. Met foto's van de grafstenen en de verhalen van de verdwenen namen. door Nadia Berkelder KAMPERLAND - Het dagelijks pro vinciebestuur heeft nog geen me ning over de hoteltoren die bij de Veersegatdam in het Veerse Meer zou moeten komen. De initiatiefnemers hebben ge sprekken over het plan gevoerd met achtereenvolgens de inmid dels overleden gedeputeerde Sjoerd Heijning en gedeputeerde Ben de Reu. Beiden hebben geen standpunt ingenomen maar wel vragen gesteld: over de visie ach ter het plan, de toegevoegde waar de ervan en de economische uit voerbaarheid ervan. Dat ant woordt het college van Gedepu teerde Staten op vragen van GroenLinks. Regels die de bouw van een derge lijke toren blokkeren, zijn er niet, zegt het provinciebestuur. In het nieuwe omgevingsplan, waarin al le voorwaarden waaraan bouw plannen moeten voldoen zijn vast gelegd, is daar niets over opgeno men. Gemeenten hebben in verge lijking met vroeger ook meer vrij heid gekregen om de eigen koers uit te zetten. Pas als de vragen aan de initiatief nemers van de toren en de ge meente Noord-Beveland beant woord zijn, kan de provincie het plan beoordelen, stelt het college. Daarna zou een 'integrale belan genafweging' moeten plaatsvin den, een formulering die sugge reert dat er niet alleen naar de mo gelijke economische voordelen wordt gekeken. Groen Links-fractie voorzit ter Leen Harpe had de bui al zien hangen toen de Staten het omge vingsplan in september 2012 vast stelden, zegt hij. „Alle normen zijn losgelaten. Dat is precies de reden dat ik heb tegen gestemd. Deze toren is daar een eerste proe ve van onbekwaamheid van. Dit is een ongewenste ontwikkeling. Sterker nog: het is een exces." Gedeputeerde Staten nemen geen initiatief om het omgevingsplan alsnog aan te passen, zegt het col lege in de beantwoording aan GroenLinks, maar „indien een meerderheid van PS - bijvoor beeld via een motie - uitspreekt een bepaalde aanpassing van het omgevingsplan te willen, kunnen wij uiteraard een voorstel daartoe doen." Dat is bijna een uitnodi ging om een motie in te dienen, zegt Harpe. „Vrijdag wil ik vragen stellen in de commissie. Als die niet bevredigend beantwoord worden, dan volgt er een voorstel. Een motie dus." De initiatiefnemers willen bij de Veerse Gatdam een toren bouwen van 165 meter hoog. Het is een plan van horecaondernemer Mar co Doeleman en het Belgische bouwbedrijf Cordeel. Donderdag beslist de gemeenteraad of er 20.000 euro wordt uitgegeven aan een onderzoek naar de ruimtelij ke inpassing van de toren. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Jan Minnaard, Els Bakker en Thijs van Damme ke ken dinsdagmorgen wat mistroos tig naar een container bij de in gang van de gemeentelijke be graafplaats aan de Kerklaan. De alValbak staat voor de helft vol met grafstenen. Een deel van de Heinkenszandse geschiedenis gaat naar de puinbreker in Goes. „Kijk, daar gaat Marien Malle- koote. Hij was de geschiedenis schrijver van Heinkenszand. Op hoge leeftijd schreef hij nog boe ken", zegt Els Bakker. De grafsteen van de heer Malle- koote was zojuist uit de grond ge haald en met een heftruck in de container gezet. Samen met de monumenten van onder andere Adriana de Visser en Marinus de Bart. Namen die vanaf vandaag niet meer zichtbaar zijn op het kerkhof van Heinkenszand. „Ik had niet gedacht dat het zo ver zou komen", zegt. Els. „Ik was er tot op het laatste moment van overtuigd dat de gemeenteraad van Borsele het verstand zou ge bruiken. Dat is jammer genoeg niet gebeurd. Dit is het gevolg." Minnaard, Bakker en Van Damme zijn lid van de werkgroep Hein kenszand. Werkgroepen in de di Een deel van de Heinkenszandse geschiedenis staat in de container. Vertrekdata: 6, 20 mei 3, 17 juni enz Vertrekdata: 13, 20, 27 mei 3, 10, 17, 24 juni enz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56