Groenbeheer op de schop SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Nieuwjaarsfeest Anbo ondanks succes geschrapt Jeugdleden spelen voor publiek Lampionoptocht door Apollo Coed jaar voor dorpshuizen Marja Noordhoek directeur SMWO Jongen mishandeld bij poging tot roof Crote beurs van De Zeeuwse Delta IBO werft op Schouwen-Duiveland ACTIVITEITEN OP EEN RIJ WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 DREISCHOR Muziekvereniging Crescen do uit Dreischor houdt zater dag 16 februari een voor speelmiddag voor jeugdle den. Alle jonge leden laten van zich horen. De middag eindigt met een minicon- cert van de CresKids. De voorspeelmidag wordt ge houden in het dorpshuis en begint om 15.00 uur. BROUWERSHAVEN Muziekvereniging Apollo houdt zaterdag een lampion optocht. Kinderen kunnen vanaf 19.00 uur op de Markt een gratis lampion halen. Een kwartier later begint de rondgang door de stad. Be halve Apollo doen ook Oos- terlands Fanfare en majoret tevereniging Apollonia daar aan mee. ZIERIKZEE De bezetting van de dorps huizen is het afgelopen jaar gestegen. Dat meldt de stich ting dorpshuizen. Daardoor heeft de stichting tien pro cent meer inkomsten gekre gen. De stichting beheert momenteel twaalf dorpshui zen. De Putmeet Scharendij- ke en het Jannewekken Zie- rikzee zijn afgevallen. GOES Marja Noordhoek wordt van af 1 juni directeur van Stich ting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterscheldere- gio (SMWO). Zij volgt Romy de Bruyckere-Snoeck op, die met pensioen gaat Noord hoek is nu directeur van SportZeeland. Daarvoor werkte ze bij diverse lokale overheden. THOLEN Een 13-jarige jongen is maan dag rond 13.00 uur bij de C1000 aan de Postweg in Tholen beroofd. De jongen werd door twee jongeman nen geschopt en geslagen terwijl hij op de grond lag. Een supermarktmedewer ker verhinderde dat de bela ger geld buit maaken. De jon gens wisten te ontvluchten. MIDDELBURG De Filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta houdt zater dag een grote beurs van post zegels, munten en oude an sichtkaarten. Het evene ment vindt plaats in Ont moetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De beurs be gint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Toegang gratis. ZIERIKZEE - De Katholieke Bond van Ouderen (KBO) is in Zeeland bezig met een ledenwerfactie. Die heeft op Schouwen-Duiveland tot een aanwas van zeventien leden geleid. Bedoeling van de actie was dat eik lid een nieuw werft. Maar een ander methode bleek effectie ver. in de twee regio's op Walche- ren en Zeeuws-Vlaanderen wer den door kerkparochies wervings- brieven verspreid. Dat leidde tot le- j denstijgingen van tientallen pro-| centen. Schouwen-Duiveland teltl nu 209 leden. In Zeeland zijn mo-1 tnenteel 7286 ouderen KBO-lid I Theatergroep Zierik speelt Spirit: een stuk dat zich afspeelt in een verzorgingshuis. De matinee voor leden van de ouderenbonden is za terdag 16 maart. Aanvang 14.30 uur. Van elke club kunnen 33 le den tegen een gereduceerd tarief (9 euro inclusief consumptie) in het MFC in Zierikzee terecht. De samenwerking tussen de bon den is tot stand gekomen op initia tief van KBO, die het Zeeuws Se niorenorkest naar de Brouwse kerk wilde halen en daar de ande re bonden bijhaalde. Gezamenlijk werd zo een seizoensopening geor ganiseerd. Door het grote succes heeft dat initiatief stand gehouden. Vorig jaar trad het Fanfarekorps der Ge nie op. Dit jaar komt het Senioren orkest terug naar Brouwershaven. In 2014 wordt het vijfjarig bestaan van de samenwerking gevierd met opnieuw een optreden van het Fanfarekorps der Genie. Er is nog een feestje in aantocht. Woensdag 13 maart viert KBO Schouwen-Duiveland het vijfjarig bestaan. De ouderenbond pakt flink uit met een feest tijdens de algemene ledenvergadering. Het feest wordt gehouden in de Willibrordusschool en begint om 14.30 uur. Er zijn optredens van de Zeeuwse troubadour Peter Dieleman en van het Bruinisser Visserskoor. Verder staat een gezamenlijke maaltijd op het programma. BURGH-HAAMSTEDE - De nieuw jaarsreceptie van de Regioraad An bo Schouwen-Duiveland in de Schutse in Burgh-Haamstede wordt afgeschaft. De Regioraad, een samenwerkingsverband van de vier Schouwen-Duivelandse Anbo-afdelingen, is vorige week opgeheven. Geldgebrek is de voor naamste reden om het feest te schrappen, licht voormalig voor zitter Klaas Mandemaker toe. Hoe het verder gaat met de onderlinge samenwerking is even afwachten. De organisatie van de Anbo gaat op de schop. De nieuwjaarsrecep tie bracht jaarlijks circa 170 men sen op de been. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het groenbeheer op Schouwen-Duiveland gaat op de schop. De kwaliteit van het ge meentelijk groen en de openbare ruimte moet meetbaar worden. Ook moet de burger zoveel moge lijk betrokken worden bij het be heer en het gebruik van de openba re ruimte. In 2003 werd het gemeentelijk groenkwaliteitsplan gelanceerd. Dat groenkwaliteitsplan is in de visie van het college van burge meester en wethouders verou derd. Allereerst wil het college de 'kwaliteitszones' herzien. Ook wil len B W zich niet beperken tot alleen een groenkwaliteitsplan, maar de blik verruimen tot de to tale openbare ruimte. „Dus niet al leen het groen, maar ook straat- meubilair, trottoirs en dergelij ke", legt Lennard Openneer van de afdeling openbare werken van de gemeente uit. Om een zo breed mogelijk gedragen plan te krijgen wil de gemeente met ver schillende doelgroepen om tafel. In de praktijk betekent het dat via onder meer enquêtes en inter views de mening gepeild wordt van dorpsraden, stadsraden en wijkverenigingen. Daarnaast wil de gemeente ondernemers betrek ken bij het uitwerken van de plan nen. Ook toeristen en recreanten wordt middels straatinterviews om hun mening gevraagd. De kwaliteit van openbaar groen en openbare ruimte meetbaar maken kan met behulp van een beeld kwaliteitscatalogus. Openneer: „Met behulp van onder meer fo to's kun je heel concreet laten zien wat jou als gemeente voor ogen staat." De gemeente neemt ruimschoots de tijd voor de klus. Volgende maand klinkt het startschot. Als alles goed gaat wordt het plan in het voorjaar van 2014 door de ge meenteraad vastgesteld. Met het ontwikkelen van de plannen is 40.000 euro gemoeid. steeds hechter samen De oudere van weleer is niet meer. Vanaf 50 jaar kun je je bij een ouderenbond aansluiten. „De oudere van nu is mobiel en actief', zegt Rian Duinhouwer. Henny Verkaart: „Het oubollige imago is er van af." foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland en Krantenbank Zeeland, graphic Donja Odijk Tienjarig bestaan Bejaardenbond Hei bestuur van de afdeling ANBO heeft ter gelegenheid van het tienja rig bestaan een programma opgezet om dit feit in gepaste gezelligheid met leden en genodigden te vieren. Do feestelijkheden zuilen voor het grootste deel worden verzorgd door eigen krachten. Alle afdelingen van het eiland, (dat Sdjn ör zes> hei rayoabwtuur en eni ge andere instellingen zijn uitger cligd op dinsdagmiddag 8 mei in 1 Dorpshuis aanwezig te zijn. Het bestuur, dat van .rlenin dat voorspoedige groei van afdeling voldoende aanleidin tot bijzondere aandacht aan 1 tienjarig bestaan, houdt als sluit van de feestmiddag oen veri ..achter de hand". Vandaar kan worden aan gei wordt geëindigd. Voor de zomers afdeling Nieuwerk gramma ook rond, j mei wordt de ,7. bezocht, waarvan middag van. uitzoi zei rijn. Voor tijden! Schouwen- Duiveland krijgt christelijke bond voor ouderen aSTOEE Setemwen-Uuive. 1 land krijgt haar eigen afdeling van I de Protestant» Christelijke Ouderen Bond. Zn'ii honderd mensen hebben inmiddels te kennen gegeven lid ie willen worden en daarmee lUkt de tijd voorbij, dat de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (ANBO) de enige georganiseerde ouderenbond In de streek was. Degree! van de PCOB gaat de laat ste jaren erg «nel Jaarlijks is cr ten groei met ro'n 20*'. en het aantal plaatselijke ««delingen neemt even eens roe, Kortgeleden is er In deze ro- k gin «en iedenwerfaetie: gehouden a I met Juist daarom lijkt er rug - ~kilveJ»Qi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51