Projectontwikkelaar Bijdevaate failliet Camping de Kreekoever komt op oude sterkte na uitbreiding OUDERENBONDEN boldErman.nl Gr% 28 SCHOUWEN-DUIVELAND Historie duindorpen aan de orde tijdens high-tea Burgh-Haamstede Ouderenbonden PCOB, KBO en Anbo zoeken naar manieren om gezamenlijk een vuist te maken. 1499,- Hoe kun je als bondenberaad een vuist maken? t BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Vlucht met Emirates AMS-Bangkok v.v. Alle tours en transfers zoals genoemd in het programma Overnachtingen in goede standaard hotels, allen met zwembad Dagelijks uitgebreidt ontbijt Nederlands sprekende reisleiding Vertrekdatum: 27 maart - definitief vertrek! 16 dagen u 'wild' zuid-afrika Slecht I BU DE PRUS INBEGREPEN Vlucht Amsterdam-Johannesburg en Durban-Amsterdam met Emirates Luchthavenbelastingen/brandstofheffing Transfers en rondreis per comfortabele touringcar volgens programma Overnachtingen in goede 3-/4* hotels Dagelijks ontbijt Nederlands-Afrikaanssprekende reis leiding Vertrekdatum: 3 april - definitief vertrek! 10 dagen schotland loch lomond en edinburgh éi 10 dagen rondreis noorwegen I BU DE PRUS INBEGREPEN Op heen- en terugreis overtocht ferry Calais - Dover 2 overnachtingen boven Londen, com fortabele kamer met douche en toilet 7 overnachtingen in het Arrochar Hotel, comfortabele kamer, douche en toilet Gehele reis o.b.v. halfpension Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar N j£* BIJ DE PRIJS INBEGREPEN Overtocht nachtboot v.v., comfortabele hut incl. smorgasbord ontbijtbuffet 7 nachten in 3* hotels tijdens de rond- j reis, 2-pers.kamer v.v. douche en toilet i Ontbijtbuffet 3-gangendiner/buffet Genoemde ferry's (boottochten) Excursies met bus (excl. entreegeld) Comfortclass touringcar Goed verzorgd afscheidsbuffet Vertrekdata: 6, 20 mei 3, 17 juni enz. Vertrekdata: 13, 20, 27 mei 3, 10, 17, 24 juni enz. MM.«JSSSI (0318) 58 09 58 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl www.bolderman.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - Over Bijdevaate Hol ding, het bedrijf van projectont wikkelaar Jan Bijdevaate in Zierik zee, is dinsdagochtend het faillis sement uitgesproken. Oorzaak van het bankroet is vol gens Jan Bijdevaate „een aantal zeer slecht iopende projecten die^ ook geen toekomst meer heb-* ben." Onder die projecten is de Zierik- zeese nieuwbouwwijk Poortam bacht 2, waar nog steeds niet wordt gebouwd. Het gaat waar schijnlijk ook om enkele projec ten in het buitenland, maar daar over doet Bijdevaate geen uitlatin gen. Het faillissement raakt de onder nemer uit Schuddebeurs ook pri vé. Een persoonlijk faillissement is echter nog niet uitgesproken. Op de vraag of hij financieel aan de grond zit, antwoordt Bijde vaate: „Dat zou wel kunnen." Volgens curator mr. Jan de Mees ter uit Middelburg heeft Bijde vaate het failliet zelf aangevraagd. Er zijn twee banen mee gemoeid; die van Bijdevaate en zijn secreta resse. De Meester zei dinsdag zich nog onvoldoende ingelezen te hebben in het dossier om meer informa tie te kunnen geven. Bijdevaate hecht eraan te vermel den dat zijn onderneming niets van doen heeft met Bijdevaate Verzekeringen en Bijdevaate Ma kelaardij. Beide bedrijven zijn zelf standig sinds 2002, toen ze door Bijdevaate werden verkocht. De makelaardij is inmiddels eigen dom van Van der Slikke. burgh-haamstede - Bas Bijkerk spreekt zaterdag in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede over de geschiedenis van de duin dorpen Burgh en Haamstede. Dat gebeurt tijdens de high-tea voor senioren, georganiseerd door de dorpsraad. Bijkerk gebruikt voor zijn lezing het boek 'Terug- kieke in de historie van bijzonde re duindorpen Burgh en Haamste de'. Tijdens de bingo na afloop zijn drie exemplaren van dit boek te winnen. De high-tea duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Vervoer kan worden geregeld met een telefoontje naar P. Straijer: 0111-652577 (na 19.00 uur). Bonden werken door Esme Soesman zierikzee - De vrijheid hebben om te kiezen, staat bij alle par tijen hoog in het vaandel. Een nauwe samenwerking doet daar niets aan af. Na drie keer succes vol de schouders te hebben gezet onder een gezamenlijke seizoens opening zetten de Schouwen-Dui- velandse ouderenbonden KBO, PCOB en Anbo opnieuw een stap vooruit. Op zaterdag 16 maart speelt Thea tergroep Zierik speciaal voor de drie ouderenbonden een middag voorstelling van het stuk Spirit, dat de negende in première gaat. „De samenwerking tussen de ver schillende bonden bevalt vanaf het eerste moment goed, dus zijn we gaan kijken of we nog meer sa men kunnen doen", zegt Henny Verkaart van de KBO. Maar de tijd staat niet stil. „De vraag is nu: wat kunnen we nog meer doen naast het organiseren van uitvoeringen en dat soort din gen", schetst Lies Velthuijsen (An bo) eventuele volgende stappen. Na het ter ziele gaan van de Senio renraad in 2011 hebben KBO, PCOB en Anbo zich verenigd in een bondenberaad. „Want hoe groter je bent, hoe meer je kunt betekenen", aldus Richard Dekker van PCOB. En groot zijn ze, de re gionale ouderenclubs. De uit vier afdelingen (Westhoek, Brouwers haven, Scharendijke en Zierikzee) bestaande Anbo telt tegen de 800 leden. KBO Schouwen-Duiveland is, tijdens zijn prille vijfjarig be staan, uitgedijd tot bijna 300 le den. De PCOB heeft rond de 400 leden op de lijst staan. Een flinke - gezamenlijke - achter ban, erkennen de betrokkenen. En dus een prima bron voor belan genbehartiging richting gemeen te en andere instanties. De grote Richard Dekker wens om als bondenberaad een af gevaardigde te hebben in de WMO-adviesraad is tot op heden niet verwezenlijkt. Dekker: „We willen nu het heft in eigen han den nemen. Hoe kun je als bon denberaad een vuist maken? Daar denken we over na." Tot die tijd gaat de rest door. On danks de verschillende achter gronden hebben de drie bonden in grote lijnen dezelfde doelstel ling. „Mensen op meerdere manie ren bij elkaar krijgen", vat Rian Duinhouwer (KBO) kort en bon dig samen. Dat gebeurt - naast be langenbehartiging - vooral door het organiseren van grote en klei ne activiteiten. Ondanks de steeds steviger samenwerking op diverse fronten hechten de leden aan de instandhouding van de ver schillende bonden. Tekenend is wat dat betreft de snelle groei van de KBO, die in vijfjaar tijd groot groeide. Ook zijn sommige men sen van twee bonden lid. Eigen identiteit speelt een rol in de opzet en aanpak van (een aan tal) activiteiten, wijzen de verte genwoordigers op onder meer de vastenavond van KBO en de bij bellezing waarmee PCOB-activi- teiten steevast worden geopend. „Grootschaligheid is niet altijd be ter. Het gaat ten koste van intimi teit." Duinhouwer: „En je hebt zo meer vrijheid om te kiezen." Van links naar rechts: Lies Velthuijsen, Henny Verkaart en Rian Düinhouwer. foto Dirk-Jan Gjeltema „De camping is veertig jaar gele den begonnen door mijn schoon ouders. In die tijd waren de cara vans nog niet zo groot en luxe als tegenwoordig." De laatste jaren hebben de eigenaren al hier en daar twee oude plaatsen samenge voegd tot grote nieuwe plekken. „Daardoor hebben we nu al onge veer twintig minder plekken." Na de uitbreiding is er op de Kreekoever weer plaats voor onge veer evenveel kampeerders als voor de herstructurering: zo'n 186 vaste plekken en 33 toeristische plaatsen. Het nieuwe stuk cam ping komt ten zuiden van het hui dige bedrijf. Behalve dat er 'vrije kavels' komen waar mensen zelf een stacaravan kunnen plaatsen, komt er ook ruimte voor chalets. Het nieuwe deel wordt omzoomd door een groenstrook, waar ook een openbaar toegankelijk wan delpad langsloopt. „Zo kunnen ook mensen uit het dorp vanaf de Baalpapenweg bijvoorbeeld met de hond naar de kreek lopen." Wethouder Ad Verseput is blij met de plannen van de Kreek oever. „Dit past uitstekend in de gemeentelijke doelstelling voor kwaliteitsverbetering. Voor zo'n uitbreiding moet je als camping fysiek de ruimte hebben, in dit ge val past het perfect." door Joeri Wisse OUWERKERK - Camping de Kreek oever aan de Baalpapenweg in Ou- werkerk gaat deze zomer uitbrei den. Door een stuk landbouwgrond bij het recreatiebedrijf te trekken, worden de plaatsen op de camping gemiddeld een stuk groter. Het uitbreidingsplan komt bin nenkort officieel ter inzage. Als niemand hier bezwaar tegen maakt, kan de familie Wijnen na drie jaar van plannen maken aan de slag, vertelt Anne-Marie Wij nen, die samen met haar man en neef Erik de camping runt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50