Real-United duel vol sentimenten 66 Het rolstoeltennis is haar veel dank verschuldigd voor haar kwaliteit en professionaliteit 66 Ik heb het niet vaak, maar nu ben ik het ermee eens dat iemand op het hoogtepunt stopt 66 Esther is een grote inspiratiebron. Ze heeft zo'n grote drive en geeft alles om te winnen. 66 Ik wil haar danken voor alle mooie jaren en denk dat we nog veel van haar zullen horen. SPORT 39 Keshi blijft toch bondscoach Nigeria Spaanse ex-renners ontkennen doping Toivonen snel terug bij PSV Europees duel Ajax geleid door Bulgaar Sagan grijpt macht in Ronde van Oman WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 LAGOS Een dag nadat hij bekend had gemaakt te stoppen als bondscoach van Nigeria, heeft Stephen Keshi zijn ont slag alweer ingetrokken. De coach van de winnaar van de Afrika Cup wilde niet doorgaan omdat hij over hoop lag met de bond, die had gedreigd hem nog tij dens de Afrika Cup te ont slaan. Dankzij de eindzege werd Keshi de tweede man die zowel als speler en als trainer de titel won. MADRID De vier Spaanse oud-wiel renners Joseba Beloki, Unai Osa, David Etxebarria en Isidro Nozal volgden geen dopingprogramma bij de Spaanse arts Fuentes. Dat vertelden ze dinsdag tijdens het proces over de dopingaf- faire Operación Puerto. Het viertal koerste in 2006 net als Jörg Jaksche voor Liberty Seguros. jaksche legde maan dag wel belastende verkla ringen tegen Fuentes af. EINDHOVEN Ola Toivonen maakt moge lijk dinsdag al zijn rentree bij PSV. De Zweed krijgt wellicht speeltijd tijdens het duel tussen Jong PSV en Jong NEC. Toivonen scheur de vorig jaar oktober een hamstringpees. Hij kwam sindsdien niet meer in actie. De topper van volgende week zondag tegen Feye- noord komt zo goed als ze ker te vroeg voor Toivonen. Wellicht speelt hij 2 maart wel tegen VW-Venlo. AMSTERDAM De leiding van het Europa League-duel van Ajax met Steaua Boekarest is donder dag in Bulgaarse handen. Sta- nislav Todorov is door de Ue- fa aangewezen als arbiter. De 36-jarige leidsman floot nooit eerder een wedstrijd van Ajax. Wel had hij eerder dit sei zoen de leiding bij de wed strijd in de voorronde van de Europa League tussen Heerenveen en Molde FK. AL BUSTAN De Slowaak Peter Sagan heeft de tweede etappe van de Ronde van Oman gewon nen. De renner van de Cann- ondale-formatie kwam na 146 kilometer solo over de streep. Sagan nam de leider strui over van de Duitser Marcel Kittel. De renner van het Nederlandse Argos-Shi- mano kon het tempo in de heuvelachtige slotfase niet volgen en kwam op achter stand binnen. kTF-president Bitti Richard Krajicek Johan Cruijff Minister Edith Schippers Esther Vergeer kan haar tranen niet de baas als ze voorleest uit haar biografie 'Kracht en kwetsbaarheid'. De beste rolstoeltennisster ooit kondigde tijdens de presentatie van haar boek aan te zullen stoppen, foto Robin Utrecht/ANP MADRID - Voor het eerst sinds zijn vertrek halverwege 2009 voetbalt Cristiano Ronaldo woensdagavond tegen Manchester United. Het be looft een prachtige ontmoeting te worden in een bomvol Estadio San tiago Bernabéu van Real Madrid. Een achtste finale met de allure van een finale. Real Madrid tegen Manchester United is de kampioen van Span je tegen de torenhoge favoriet voor de landstitel van Engeland. Maar ook trainer José Mourinho tegen manager Alex Ferguson. Bei de oefenmeesters wonnen de Champions League twee keer. Mourinho deed dat nog niet met Real. Maar Real Madrid tegen Manches ter United is misschien wel boven al Ronaldo tegen Robin van Per- sie, de voormalige en nieuwe ve dette van de huidige koploper van de Premier League. Als achttienja rig jongetje verruilde Ronaldo in 2003 Sporting Lissabon voor Man chester United. Hij vertrok na 118 treffers in 292 duels als duurste speler van de wereld naar Madrid, voor maar liefst 94 miljoen euro. In het witte shirt van 'De Konink lijke' scoorde Ronaldo inmiddels 182 keer in 179 duels. De leiding van Real Madrid hoopt dat de Por tugees een aantal belangrijke tref fers voor de dubbele ontmoeting met United heeft bewaard. Voor alsnog is het namelijk allesbehal ve het seizoen van Real. De lands titel is al zo goed als vergeven aan FC Barcelona. Wat rest is de Spaanse beker maar vooral de Champions League. Het is onrustig bij Real Madrid, niet vreemd natuurlijk als een top club niet naar wens presteert. Bo ze Spaanse tongen herhalen dat trainer Mourinho er alles aan anders ruzie maken met clubico nen als Casillas en Sergio Ramos? „Voor de tiende keer de Europa Cup I of Champions League win nen is heel speciaal voor Real", blikte Ronaldo vooruit. „Ik wil daar het liefst een zo'n groot mo gelijke bijdrage aan leveren." Bij Real hopen ze op Ronaldo en vre zen ze voor Van Persie. „Hij is in zeer, zeer goede vorm", zegt de Spaanse verdediger Ramos over de spits van het Nederlands elftal. „Zo hebben we hem jarenlang niet gezien. Hij is snel, doelge richt en een constante plaag voor de tegenstander." Rio Ferdinand, verdediger van United, hoopt vooral dat Ronaldo een beetje in de war raakt als hij trainer Ferguson en enkele van zijn oude ploeggenoten in dat be kende rode shirt ziet. „Hopelijk wordt het hem allemaal te veel. Dat zou lekker zijn." doet om ontslagen te worden, zo dat hij een enorme afkoopsom kan opstrijken. Waarom zou hij Cristiano Ronaldo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39