2005 Ik ben de aanhouder die wint ZEELAND 33 SOLLICITATIETIPS VOOR 55-PLUSSERS WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 was volgens het UWV het aantal Zeeuwse niet-werkende werkzoeken den van 55 jaar en ouder eind decem ber: bijna^een kwart van het totaal aantal niet-werkende werkzoekenden in Zeeland. Maak een strakke cv met een vlot te foto. Schrijf bondig. Laat een jonger iemand je cv controleren. Zet je sociale media-pagina's erbij. Leg de nadruk op recente diplo ma's en werkervaring. Vermeld geen kleine handicaps of beperkingen en geen seniorenhob by's, maar wel minstens één sport die je beoefent en de software programma's die je beheerst. Maak eventueel een videopresen tatie van jezelf. Bouw een netwerk op via sociale media. harder knokken voor baan Dat je niet moet wan hopen als je 55-plus en werkloos bent, bewijst Wim van der Wel (55) uit Goes. Het faillissement van alumi niumsmelter Zalco kostte hem na een kwart eeuw noeste arbeid zijn baan. Na een jaar WW raakte hij vorige week toch weer aan de slag, bij kunstmestfabriek Triferto in Gent. „Ik ben een ge val van 'de aanhouder wint'." Net als veel andere werklozen van zijn leeftijd kostte het wel uit houdingsvermogen en de nodige inspanning. „Ik ben niet het huis gaan schilderen, zoals anderen misschien hebben gedaan. Ik viel ook niet in een gat. Je kunt im mers niks veranderen aan het feit dat je je baan bent verloren. Ik heb geprobeerd mijn dagritme aan te houden. Dat lukt aardig als je een hond hebt, want die moet op gezette tijden naar buiten. De eerste twee, drie maanden heb ik vooral achter de computer gezeten om me te oriënteren, ba nen te zoeken en te netwerken. Contacten zijn van belang in je zoektocht naar werk. Ik heb bij voorbeeld een Linkedin-profiel aangemaakt." Wim breidde ook zijn bagage uit, want 'je moet jezelf aantrekkelijk maken voor werkgevers'. De operator/smelter rondde na het faillissement van Zalco zijn Vapro-B (procesoperator die zelf standig productieprocessen be waakt en regelt) af. „Dat ging me best goed af. De hersens werken nog goed, hahaha." Daar bleef het niet bij. Wim deed een HACCP- cursus voor de voedselindustrie. HACCP is een controlesysteem om de voedingshygiëne in bedrij ven en instellingen te waarbor gen. „Ik heb tevens mijn heftruck diploma gehaald en ben aan de slag gegaan met een cursus voor het besturen van een reachtruck, die vaak wordt gebruikt in maga zijnen met smalle gangen." Honderd sollicitatiebrieven stuur de hij naar bedrijven in een cirkel Een jaar na zijn ontslag bij aluminiumsmelter Zalco heeft Wim van der Wel (55) uit Goes toevallig werk gevonden bij kunstmestfabriek Triferto in Gent. Tijdens zijn werkloze periode hield hond Laika hem in zijn dagritme, foto's Willem Mieras van maximaal tachtig kilometer rond zijn woonplaats Goes. Voor al bedrijven in de chemie en de af valverwerking. „Ik ben uiteinde lijk twee keer uitgenodigd voor een gesprek. In één geval, een glas verwerkingsbedrijf in Dinteloord, misten ze iets in mij, al konden ze niet precies duidelijk maken wat. Het andere gesprek was bij een chemisch bedrijf dat in Moer dijk een nieuwe fabriek wil bou wen. Daar viel ik af, na een 'scher pe race', zeiden ze. Ik heb ook een paar keer gehoord dat ik overge- kwalificeerd was, dat ze iemand zochten met Vapro-A." Wim liet de moed niet varen. Via Linkedin riep hij familie, vrien den en kennissen op: 'Weet je een baan voor me?" „Een maat van me tipte me over Triferto. Ik belde en kon meteen de volgende dag langskomen. Het gesprek was plezierig. Daarna kon ik vier da gen meelopen op de fabriek, met behoud van uitkering. Dat moet je wel regelen met het UWV. Nu heb ik een contract voor drie maanden en daarna zien we verder." Hij wordt machineoperator. Leuk en variabel werk, zegt hij. De reis kostenvergoeding is gelukkig fatsoenlijk, want Gent is niet naast de deur. Hij komt trouwens in dienst van Triferto Nederland, zodat fiscale rompslomp uitblijft. „Dat reizen heb ik er voor over. Het is een leuk bedrijf, met een gemoedelijke sfeer. De directeur komt 's ochtends gewoon bij ons koffie drinken. Ik zie het hele maal zitten. Ik ben echt blij met die baan. Weliswaar ga ik minder verdienen dan ik nu aan WW krijg, maar die WW is eindig en je wilt niet in de bijstand vallen. Dat is geen vetpot. Nee, dit is ge weldig hoor. Je denkt dat je geen kans meer krijgt, maar je ziet, het is gelukt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33