wint publieksprijs Ivo Boot [50%korting Gemeente houdt voet bij stuk in kwestie-Fonteyne VRIJWILLIGERSPRIJS Speciale aanbieding o 24 maanden Mobiel planetarium Scheldemond a r l \k op een abonnement én een Samsung Galaxy ACE t.w.v.C 299,-gratis! Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc Vodafone Voordeel Web Marijke de jonge Lotgenotenkaart Hans de Kuiper Niels Witte vodafone SAMSUNG Voor vragen en meer informatie bel 0900-0603 !€04 - WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 WALCHEREN 31 Boven van links naar rechts: Marijke de Jonge, Hans de Kuiper en een vrij willigster van de Lotgenotenkaart. Onder: Ivo Boot en Niels Witte. INITIATIEF AWARD Als lid van de wijbeheergroep Stromenwijk/'t Zand hoorde ze dat langs de Stromenweg 105 knotwilgen moesten ver dwijnen. Zonder twijfel zette ze een actie op touw. Haar in spanningen hebben ertoe ge leid dat op de Natuurwerkdag alle knotwilgen geknot zijn en niet hoefden te verdwijnen. Een groot goed voor het natuur behoud en groot goed voor het mooie aanzicht van de Stro menweg. SAMEN AWARD Deze vrijwilligers bezoeken jonge en oude mensen na een groot verlies. Omdat dit werk zich in de huiselijke situatie af speelt, is het niet zichtbaar voor de buitenwereld. Met dit vrijwilligerswerk wordt dit on derwerp uit de taboesfeer ge haald. Rouw en verlies zijn geen leuke onderwerpen. Maar het helpt wel enorm om het sa men te dragen. door Maurits Sep MIDDELBURG - De eerste PZC Pu blieksprijs voor de Jonge Vrijwilli ger in de gemeente Middelburg is gewonnen door Ivo Boot (22), vrij williger bij Juliana Korpsen in Mid delburg. Hij kreeg veruit de meeste van de bijna 1500 stemmen die door lezers van de krant en de web site van de PZC zijn uitgebracht. In de schouwburg van Middel burg ontving Ivo Boot gistera vond de bijbehorende prijs: een iPad-mini inclusief een jaarabon nement op de iPad-app van de PZC. De PZC Publieksprijs maakt deel uit van de Lange Jan Awards, de Middelburgse vrijwilligersprijzen die eens in de twee jaar worden uitgereikt door Stichting Welzijn Middelburg en de gemeente. Dat gebeurde gisteren voor de tweede keer. De Lange Jan Awards zijn juryprij zen. Per categorie waren drie men sen, initiatieven of verenigingen genomineerd; een jury koos de winnaars. Vrijwilliger van het jaar is Hans de Kuiper (Middelburg Vólkoren). Het meest vernieuwende initia tiefis van Marijke de Jonge van de wijkbeheergroep Stromen wijk/'t Zand (behoud van 105 knotwilgen langs de Stromen- weg). De Samen Award, voor een groep vrijwilligers, ging naar de vrijwilligers van de Lotgenoten kaart, een initiatief van het Zeeuws steunpunt voor Verlies en Rouw. De juryprijs voor de jon ge vrijwilliger werd toegekend aan Niels Witte van korfbalvereni ging Ondo. Deze prijzen werden uitgereikt door wethouder Saskia Szarafinski. De PZC koos ervoor de categorie 'jonge vrijwilliger' extra te onder steunen met een publieksprijs. Veel verenigingen moeite hebben met het vinden van nieuwe vrij willigers. Jongeren zijn daarvoor belangrijk en jongeren die zich be langeloos inzetten voor de samen leving - of dat nou binnen een vereniging is of op eigen houtje met een eigen initiatief, verdie nen een pluim. Alle genomineerden voor de Sti- mulerings Award maakten ook kans op de publieksprijs. Lezers van krant en website konden via www.pzc.nl/langejanawards stem men. Dat gebeurde massaal. In to taal werd bijna 1500 keer ge stemd. Daar zaten ook mensen bij die dubbel stemden. Om de uit slag zo eerlijk mogelijk te maken, zijn dubbele stemmen verwij derd. Desondanks haalde Ivo Boot ruimschoots de meeste stemmen: 300. Ivo Boot geeft bij Juliana Korpsen Middelburg twee keer in de week drumles aan kinderen van 7 tot en met 14 jaar. Hij doet SPOTLIGHT AWARD Zonder de andere medewer kers van Middelburg Vólkoren te kort te willen doen, kan ge zegd worden dat hij een zeer groot aandeel aan het werk le vert. Hij wordt ook wel 'Mister Volkoren' genoemd. Hij is al vanaf het begin (1999) betrok ken bij de organisatie van het korenfestival. In 201s vindt daarvan de vijftiende editie plaats. Een mooi jubileumjaar om hem in het zonnetje te zet ten. STIMULERINGS AWARD Een harde werker, een duizend poot, een alleskunner en een enthousiasteling. Met zijn broer organiseert hij toer nooien en grote feesten. Daar naast is hij ook nog eens trai ner en coach, al jaren. Deze jon ge winnaar betekent onnoeme lijk veel voor zijn club en voor alle leden. Hij is een groot voor beeld voor meer jonge sporters en vrijwilligers. dat nu voor het vierde jaar. Opvallend in de verkiezing voor de jonge vrijwilliger was dat liefst negen van de elf genomineerden leerling zijn of waren van de CSW. www.pzc.nl/langejanawards Overzicht van alle genomineer den voor de PZC Publieksprijs voor de Jonge Vrijwilliger VLISSINGEN - Het Scheldemond College heeft morgen een mobiel planetarium staan. Het planeta rium is een opblaasbare koepel waarin maximaal dertig leerlin gen passen. In het midden staat een computer gestuurde projector die de hele koepel aan de binnen kant beschijnt. Er wordt gestart met een zonsondergang, het bekij ken van de maan en een aantal planeten. Daarna gaan de leerlin gen verschillende lichtjaren ver der de ruimte in en wordt er inge zoomd op sterrennevels, super no va's en zwarte gaten. Het planeta rium staat in gebouw A tussen 9.15 en 15.00 uur. DEN HAAG/VLISSINGEN - De ge meente Vlissingen houdt vol dat ze alle schade- en nadeelcompensatie- claims rond de bouw van winkel centrum De Fonteyne correct heeft afgehandeld. De Raad van State behandelde dinsdag de derde reeks van serie schadezaken rond De Fonteyne. Een groot aantal gedupeerde win keliers en andere ondernemers vinden dat de gemeente Vlissin gen zich er met een 'Jantje van Leiden' heeft afgemaakt en soms willekeurig schadegeld heeft uit gekeerd. Zo kan Louis Hemelaar, die een naaimachine- en confec tiewinkel in de Spuistraat had, het niet plaatsen dat babywinkel Prenatal en Vi-Computer een ruimhartige schikking met de ge meente hebben kunnen treffen en dat hij wordt afgescheept met een relatief kleine schadevergoe ding. Hemelaar kreeg van de ge meente een nadeelcompensatiebe drag van ruim 20.000 euro terwijl hij 1,15 miljoen euro schade zou hebben geleden. De raadsman van Hemelaar: „De Spuistraat was afgesloten en pal voor de winkel stond een grote betoninstallatie. De loop was er helemaal uit en de omzet zakte volledig in. Hemelaar besloot de winkel in 2006 te ver kopen. En in dat deel van de Spui straat zitten alleen nog kantoren", aldus de raadsman. Ook andere winkeliers klaagden over de lang durige onbereikbaarheid van de winkels en de structurele wijzi ging van de routes die het winke lend publiek tegenwoordig neemt. Uitspraken volgen over zes a twaalf weken. 360 Shop MuK.Sho M»* et Mfn SMS Internet* Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €>er,- €15,- 120 80 200 Mb €>$- €17,50 180 120 300 Mb €20,- Het gemiddelde verbruik in Nederland ligt op ongeveer 200 Mb p/mnd. Bron: Opta Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.- Zolang de voorraad strekt. Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbon den. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31