U EN UW CARNAVAL 18 BUITEN volgende week: u en uw winterwandeling Winterse wandelingen zijn heerlijk. Vooral als je zo nu en dan even ergens kunt bin nenwippen voor een opwarmertje. In Kats kan dat. De inwoners zorgen voor elkaar, zijn gastvrij en staan open voor een goed gesprek. Ook mensen van buiten het dorp voelen zich thuis in het dorp dat slechts uit een handjevol straten bestaat. Verder is er niks en dat is nou net de charme. -f Ook mensen van buiten voelen zich thuis in Kats Opeens duiken er bekende namen op tussen de inzenders van het carna- valsgeweld. Televisiepersoonlijkheid Herman de Blijker deze keer zonder veel herrie, want hij heeft autopech op weg naar Tullepetaonestad. En Han Polman - zijn naam is nog even wennen - is bezig aan zijn laatste feestje als burgemeester van Bergen op Zoom. Is hij verslingerd geraakt aan het Brabantse carnaval, of hoeft hij volgend jaar als commissaris van de koning niet meer zo nodig? We zullen het zien. Voor volgende week zitten we noodgedwongen nog in de sfeer van vorst en ijs. Mooi weer om alleen of in gezelschap eens flink de benen te strekken. Volgende week woensdag 20 februari hopen we foto's te plaat sen van U en Uw WINTERWANDELING. Zet uw foto('s) (1 MB, 200 dpi) met een korte toelichting in het album 'Buiten: U en uw...' op www.pzc.nl/foto. Daar kunt u alle ingestuurde foto's bekijken. Een selectie wordt in de krant gepubliceerd. Zet uw foto('s) voor maandag in het album BUITEN: U EN UW... op www.pzc.nl/foto Carnaval in Aardenburg Gerard Woittiez Long vehicle! Mevrouw IJkelenstam Carnaval bij Owen op school. Familie Kaat m -sm 4/ 1. De Zeeuwse Rozentuin ®ee'c'van Lyd'a Klop-Steendijk 3. Dijkstraat 4. Molstraat 5. Menhir naast de coupure 6. Hervormde Kerk van Kats Afstand: 4 km 7. Jachthaven door Elian van 't Westeinde Op de parkeerplaats van de Zeeuwse Ro zentuin aan de Katse Groeneweg is het stil. „De koude maanden gebruiken we om te snoeien", zegt Wim Zoeteweij. Als kleine warming-up voor de wandeling die we straks gaan ma ken, geeft Wim ons een rondleiding door de landschapstuin. In de luwte van de strak gesnoeide heggen wordt vermeerderd en geoculeerd. Er staan rijen zwarte potten met een paar kale takken erin. Tuinliefhebbers met groe ne vingers weten deze scheuten op te kweken tot weelderig bloeiende rozen struiken. De kwekerij combineert het kweken van rozen en clematis met een restau rant, tuinconcerten en exposities. Zo is afgelopen zomer in de Rozentuin voor het eerst de contemporary art-young ar tists contest, ca-YacZ, gehouden. Een competitie voor jonge kunstenaars. An- nelot de Regt won de publieksprijs met foto's uit de serie 'Green'. Ze gebruikte materialen uit de omgeving, bouwde installaties en fotografeerde die. We spreken haar in de boerderij van haar ouders aan de Oost Zeedijk. Hier groei de Annelot op met haar zus Maud die ook kunstenares is. „De wedstrijd is voor beginnende kunstenaars uit heel Nederland. Om mee te mogen doen mag je maximaal drie jaar zijn afgestu deerd. Dit jaar wil ik weer meedoen." Aan de keukentafel bij een kop thee schuift de moeder van Annelot aan. Mariëtte en haar man houden schapen op wat misschien wel het oudste stukje grond van Kats is. Ze is nauw betrok ken bij allerlei activiteiten in het dorp en kent iedereen. Wil je telefoonnum mers? Die schudt ze zo uit haar mouw. „De saamhorigheid in het dorp is groot. Als je iets organiseert, koekjes- bakken of een snertmaaltijd, dan doet iedereen mee. Veel activiteiten draaien om het behoud en onderhoud van het kerkje. Maar waar we de laatste tijd ook de hoofden voor bij elkaar steken, is het met sluiting bedreigde schooltje." Zwaaiend nemen we afscheid en rijden naar de Noordlangeweg aan de rand van het dorp waar vandaag de wande ling begint. We lopen richting Kerk straat. Op het pleintje op de hoek staat een beeld van Lydia Klop-Steendijk. Een groep mensen in een kring. Het staat symbool voor de saamhorigheid in dit dorp. Ook de beeldengroep Van Herder naar Verder in de Dijkstraat be nadrukt de onderlinge band van de in woners van Kats. Dit monument is ge maakt door Ronny Maas-Bazen ter ere van het 400-jarig bestaan van het dorp in 1998. Via een soort schapenpaadje steken we het charmante dijkje over naar de Mol-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18