Gratis relaxstoel bij uw scootmobiel ECONOMIE 15 ARMOEDE Azië is goudmijn voor Frans luxemerk Hermès Het is van de zotte dat steeds meer kinderen opgroeien in armoede, vindt hun ombudsman. Bon voor gratis brochure! of bel direct 0341 - 27 40 40 Vrijblijvende demo? Bel 0341 - 27 40 40 Vaste scootmobielen WOENSDAG 13 FEBRUARI 2013 Geen geld voor een fiets deventer - „Ach, armoede. Vroe ger moest ik ook de broek van m'n oudere broer afdragen." Kin derombudsman Mare Dullaert hoort die reactie te vaak, als hij be gint over kinderen in arme gezin nen. Wat opgroeien in armoede voor kinderen betekent, wordt vol gens hem onderschat. „We heb ben het hier niet over kinderen die zeuren om een telefoonabon nement of merkjas. Het gaat over kinderen die niet mee kunnen doen op school omdat hun ouders geen geld hebben voor een schoolreisje, een fiets, of een computer waar ze hun werkstuk op kunnen maken. Kinderen die niet durven te zeggen dat ze nieu we schoenen nodig hebben, om dat er thuis altijd spanning hangt rond het onderwerp geld. Het gaat over jongeren die vanwege de kosten voor een kortere of lage re opleiding kiezen. Voor de toe komst van de nieuwe generatie heeft armoede grote gevolgen." Het aantal kinderen dat onder de armoedegrens leeft, is de afgelo pen jaren gestegen. Volgens het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) waren het er in 2012 377.000. Gisteren opende de kin derombudsman een online meld punt waar zij de komende drie weken hun verhaal kunnen doen. Dullaert wil van hen horen hoe ze hun leven ervaren, hoe ze met hun situatie omgaan en welke op lossingen ze zien. Hij roept ook ouders en deskundigen op om aan te geven of het armoedebe leid effectief is voor kinderen. Armoede vergroot de kans op so ciale uitsluiting van kinderen, blijkt uit onderzoek van het SCP. Niet alleen omdat hun ouders geen geld hebben om de contribu tie aan de voetbalclub te betalen. Kinderen schamen zich vaak voor hun situatie, merkt Anita van Vel- zen. Als coördinator van de Vakan- tiebank in Delft organiseert zij jaarlijks reisjes voor tientallen ge zinnen die dat zelf niet kunnen betalen. Ook is zij betrokken bij de lokale voedselbank. „Je ziet het vaak aan kinderen als ze in een ge zin met weinig geld leven. Niet al leen omdat ze tweedehands kle ren dragen en niet naar de kapper gaan. Ze stralen uit dat ze een laag zelfbeeld hebben. Ik hoor re gelmatig dat ze daardoor doelwit zijn van pesters. Hun ouders ge ven niet altijd het beste voor beeld. Thuis krijgen ze weinig structuur en aandacht, op school kunnen ze zich slecht concentre ren. Bij de voedselbank zien we volwassen kinderen van vaste klanten terugkeren. Armoede gaat over van generatie op genera tie." De kinderombudsman plaatst vraagtekens bij het beleid om armoede te bestrijden. Ge meenten zijn daarvoor verant woordelijk. „Vaak is er een oer woud aan regelingen en werken instanties slecht samen. Zijn ouders in staat om uit te zoeken waar ze recht op hebben? En ko men de kinderbijslag en de ver goeding voor die nieuwe fiets uit eindelijk wel terecht bij het kind? Of gaat het naar de schuldsane ring of een nieuwe koelkast?" Volgens Dullaert zijn de verschil len tussen gemeenten groot. „In sommige plaatsen gaat het goed. Daar is bijvoorbeeld de stichting Leergeld actief, die bij gezinnen thuis inventariseert wat het kind concreet nodig heeft. Ons onder zoek brengt zulke best practices in kaart. Want ondanks de crisis zijn we nog altijd een rijk land. Het is van de zotte dat één op de negen kinderen in armoede leeft." parijs - De economische crisis lijkt geen vat te krijgen op de vraag naar exclusieve handtassen, horloges, sjaaltjes en juwelen van het Franse Hermès. Dat bedrijf overtrof dankzij sterke groei in op komende markten in 2012 zijn toch al optimistische verwachtin gen. Hermès meldt een omzet groei van 23 procent tot 3,5 mil jard euro in 2012. Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten is de toe name 16 procent. De verkopen in Zuidoost-Azië, afgezien van Ja pan, klommen met bijna 40 pro cent. Op de Amerikaanse markten steeg de omzet met 27 procent. In Europa ging de omzet met 12,5 procent omhoog. Hermès door staat de crisis beter dan concur rent LVMH, bekend van Louis Vuitton-tassen en de champagne van Moët Chandon. Die zegt dat de verkoop stagneert. MARKTBERICHT Aardappelen: (40 mm opw., droog uit de schuur) Frites geschikt: 22,00 - 23,00 rustig; Export: 19,00- 21,50 rustig. Zaaiuien: (droog uit de schuur 10,00-13,00 rustig. Granen, zaden en Peulvruchten prij zen per ton excl. BTW uit opslag collecte rende handelTarwe Maal 236,00; Tarwe Voer 231,00; Blauw maanzaad geen handel; Kapucijners geen handel; Karwijzaad geen handel; Brouwgerst geen handel; Voergerst€217,00. Nieuwe oogst (per tonWeidehooi 100,00; Roodzwenkhooi uit de schuur 100,00; Engelsraaihooi uit de schuur 75,00 -€ 85,00; Veldbeemd- hooi uit de schuur 95,00 - 115,00; Tarwestro grote pakken uit de schuur 70,00 - 82,50; Tarwestro kleine pakken uit de schuur 90,00 - 100,00; Gerstestro uit de schuur 70,00 - 80,00; Bonenstro 70,00. Noteringen ook op: www.zlto.nl Scootmobielen Bedden Trapliften Q Sta-opstoelen Fietsen Naam I 0Mevr0Dh[ Adres i Postcode Telefoon E-mail Plaats wk07_M2_pZC Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis. Alkmaar Rijnstraat 117 Amersfoort Nijverheidsweg 53a Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Doetinchem Havenstraat 150 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, via Boerendanserdijk) Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Niet alfe producten staan in alle vestigingen. Bel 0341 - 27 40 40 Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Opvouwbare scootmobielen. Altijd en overal mobiel! Vaste scootmobielen. Lange afstanden? geen probleem! Gratis stoel uit de budgetserie. Niet geldig i.c.m. andere acties. f I U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga 0 samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Voortaan bepaalt u zelf weer waar u naar toe gaat! Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Profiteer deze week van een unieke actie! Bij aankoop van een vaste scootmobiel ontvangt u nu tijdelijk een comfortabele relaxstoel helemaal gratis!' Bel voor een gratis brochure of thuisdemo: 0341 - 27 40 40. Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden Hoge kwaliteit luchtbanden Comfortabele zitting Stabiel en veilig Geschikt voor lange afstanden www.molenaarwelzijn.nl molenaar WElZtJNSPftOOUCUN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15