TOP blijft lang aan het elastiek hangen bij kampioen Rust Roest De Leeuw verstevigt koppositie 10 SPORT TJOBA-KINDERDIJK 19-12 De korfballers van overgangsklasser Tjoba verwennen het thuispubliek weer niet. B-jongens AV'56 vier tellen onder Zeeuws record Robin de Vos verslaat pa Wilco in Kapellecross Na rust komt alles nog goed door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Tegen Rust Roest, onbetwist de beste ploeg in de overgangsklasse D, bleven de korf ballers van TOP Arnemuiden lang goed meedoen. Maar zoals in de voorgaande elf wedstrijden trok ken de Eindhovenaren aan het langste eind. Hierdoor blijft het Walcherse achttal in degradatie gevaar. TOP-Rust Roest 18-20: Een kwar tier na de bemoedigende 5-2-voor- sprong keek TOP alweer tegen een 5-8-achterstand aan. Bij rust sloten de Arnemuidenaars aan (9-10) en in de tweede helft ble ven ze aan het elastiek hangen. Maar uiteindelijk ontbrak het ge duld ontbrak om Rust Roest te verslaan en van het kampioen schap af te houden. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Peter van Belzen 3, Corné Bezemer, Remco .Bezemer, Wilma de Ridder en Anita de Ridder 2, Jordi Meulmeester en An ne Meulmeester 1. Telstar-Fortis 16-13: Koploper Tel star won ook de tweede confronta tie met Fortis, waardoor de Sou burgers afhaakten in de titelstrijd in de eerste klasse D. In de eerste •S-gravenpolder - Met over winningen op Jos de Wild en Kees de Jonge heeft de Coese dammer Johnny de Leeuw zijn koppositie in het Zeeuws kampioenschap ver sterkt. Zijn concurrent Daaf Kasse, die zaterdag van Martin van Dijk won, heeft met nog twee ronden voor de boeg drie punten achter stand. Hij moet nog wel een partij inhalen tegen Ko Louwerse. Vrijdagavond had De Leeuw het in de inhaalpartij tegen Jos de Wild bepaald niet makkelijk. Toen de man uit Zierikzee zelf zijn aanvalsstand om zeep hielp, kantelde de partij. De Leeuw kwam steeds beter te staan en toen hij ten koste van een schijf 45 minuten was de spanning om te snijden, maar daarna liep de Hoevelakense ploeg uit van 12-11 naar 14-11. „Na een paar frommel goals knakte het bij ons", zei coach Leonard Debbaut. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Joyce Schoonaard 3, Rachel Verhagen 2 en Rens van den Driest, Patrick Koppejan en Remy Quist 1. Swift-Fiks 17-11: Joren Gillissen verving de geblesseerde Matthijs Pouwer met elan, maar toch ont braken bij de Middelburgse eerste klasser de automatismen om kor te metten te maken met het ach- terverdedigen van Fiks. „Het bleef onnodig lang spannend", zei coach Dennis Plantinga, die zijn ploeg niet de meest enerverende partij van het seizoen zag spelen. Swift had de prikkel van vier wis sels nodig om de beslissende kloof te slaan. Scores Swift: Naomi Zuidweg en Ri chard Geldof 4, Vera Kuijper 3, Joren Gillissen en Lennart Hoogenboom 2, Mirella Pouwer en Dylan Gillissen 1. DVS'69-Togo 16-12: In het crucia le duel met mededegradatiekandi daat DVS'69 liep Togo op koers tot 9-11. In de laatste twintig mi nuten ging het echter mis voor de Goese tweedeklasser. Via vijf do- doorbrak naar dam was het snel gepiept. Zaterdag was de hij te gen Kees de Jonge al snel heer en meester op het bord. De Jonge overleefde net de tijdnoodfase en kon het daarna snel opgeven. Daaf Kasse had snel de punten binnen. De Middelburger vond een sterk plan tegen Martin Van Dijks aanval en binnen de kortste keren stond hij een schijf voor. Al op de 33e zet gaf Van Dijk het op. Aart Walraven nestelde zich op de derde plaats met een zege op Jos de Wild, die even niet oplette en toen niet meer aan schijf- verlies kon ontsnappen. Evert Wiskerke behield zijn kansen op een podiumplaats door een for despelmomenten ging de ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht erop en erover. De gasten vonden de korf nauwelijks meer, waardoor het geloof wegebde. De kans is nu groot dat promovendus Togo weer degradeert. Scores Togo: Jan-Willem van Nieu- wenhuijze, Marten Postema en Niek Meerman 3, Mijke Tahapary 2, Anouk Hazelaar 1 Blauw Wit-Seolto 12-18: De Kloe- tingse derdeklasser liet zich opzij zetten door het Vlissingse Seolto. Dat was opvallend, want Blauw Wit genoot nog een 7-3-voor- sprong bij rust. In de tweede helft overklaste Seolto de onzekere Be velanders in de korfzone en was de Walcherse ploeg vooral veel trefzekerder. Duidelijk was dat de bezoekers een helft nodig hadden om te wennen aan de noodgedwongen omzettingen (door blessures van Dennis Goedegebuur en Mayella Kuizinga). Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 5, Ivo Flipse 3, Martijn Sandee 2, Anne- marijne Holl en Ilse Kloet 1. Scores Seolto: Timme Provoost 6, Daisy Verkerk en Ralf Dourlein 3, Tom Harthoorn en Rowena de Pagter 2, Chris Mol en Marielle Francke 1. tuinlijke zege op Jacob Provoost en ook Jaap Veerhoek is nog niet uitgeschakeld, al verzuimde de man uit Nisse zaterdag na een sterk gespeelde klassieke partij te profiteren van een fout van Kees Rijk. In de promotieklasse gaan Aart Slager en Han van de Velde één ronde voor het einde aan de lei ding. Slager combineerde zich naar winst tegen Ludwig Wilson en Van de Velde boekte een klok- zege tegen Cor Boot. Jan Koppejan, de koploper in de eerste klasse, heeft na zijn gelijk spel van zaterdag tegen Erik Fre- deriks in de slotronde op 9 maart nog één punt nodig voor de Zeeuwse titel. door Roeland van Vliet goes - Een beetje schaamrood op de kaken hadden ze zaterdag wel bij Tjoba. Van hekkensluiter Kin derdijk werd weliswaar met 19-12 gewonnen, maar pas nadat de nummer drie uit de overgangs klasse D zich op een 8-12-achter- stand had laten zetten. „Onze eer ste helft was wéér niet goed", zei Esmee Walraven. „Maar we zijn er toch weer bovenop gekomen. Dat is wel de kracht van dit team. Opeens kan het weer helemaal gaan lopen bij ons." In de vorige twee thuiswedstrij den was de ploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen ook al de weg kwijt. Tegen de middenmoters IJsselvogels (16-21) en Excelsior (17-13) korfbalde Tjoba bij vlagen onherkenbaar. Walraven: „Het lijkt wel alsof we in het begin steeds niet helemaal scherp zijn. We vinden elkaar niet en we slui ten onvoldoende bij elkaar aan. Vandaag dacht ik bij 4-9 even dat we het niet meer gingen redden, maar daarna werd ons spel steeds beter." Of het bij de Bevelandse equipe draait, is afhankelijk van slechts een paar spelers. Als Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse scherp zijn en veel scoren, is de stemming in het veld goed en blij ven de andere zes ook hun taken secuur uitvoeren. Als het bij één van de topschutters niet loopt, is Leiden in last. Dan is er eigenlijk geen plan B. „We hebben ge voelsmensen in de punt van de aanval staan", zei coach Bram van Geffen. „Zij moeten scoren. Maar dat weten ze ook wel. Het is dus niet eenvoudig hen te coachen. Wel kunnen we binnen de vakken heel goede afspraken ma ken: wie doet wat op welk mo ment." Die afspraken werden in de eer ste helft van het duel met Kinder dijk onvoldoende nageleefd. Tot 4-1 (na veertien minuten) ging het nog wel, maar in de dertien minuten erna' modderde Tjoba maar wat aan. Daardoor kon de opponent uit Alblasserdam onder aanvoering van Bart de Wit (ex-PKC) acht keer op rij scoren. „Maar", zo zei Walraven, „toen we voor rust nog terugkwamen tot 7-10, wisten we dat er weer al les mogelijk was." In de tweede helft stribbelde Kinderdijk nog even tegen. In de 36e minuut leidde de ploeg met 8-12. Maar daarna scoorden de gas ten niet meer. Dat was de ver dienste van onder anderen Pa trick de Bruine, die erin was geko men voor Geerten van Moo- lenbroek. De Bruine is defensief sterker en legde Kinderdijk-spits De Wit volledig aan de ketting. bielefeld - De B-jongens van de Goese atletiekvereniging AV'56 hebben zaterdag in het Duitse Bie lefeld het Zeeuws record verpul verd op de 4x200 meter. Het esta fetteteam, bestaande uit Evan de Schrijver (15), Lars Dirkzwager (14), Pelle Gelderblom (14) en Jor di Bot (14), verbeterde het record naar 1.39,98 minuten. Het vorige record dateerde uit 2011. Dat werd toen gelopen door Jason Gillissen, Wouter Leeste- maker, Dwayn Akuoko Maclean en Edwin van Bemden. Zij kwa men uit op 1.44,00. In Bieleveld kwamen de atleten van AV'56 ook individueel in ac tie. Gelderblom en Bot werden respectievelijk tweede en derde op de 400 meter. Gelderblom werd ook nog derde op de 60 hor den. kapelle - Robin de Vos heeft zon dagmiddag de tweede editie van de racketcentrum Kapellecross op zijn naam geschreven. De inwo ner van Kattendijke versloeg na 7,3 kilometer in de eindsprint zijn vader Wilco. Aanvankelijk leek Robert Meeuw- se op weg naar de overwinning, maar hij moest de strijd halverwe ge staken met een blessure. Bij de vrouwen kwam de Bel gische Christel van Gaver als eer ste over de finish. Er kwamen zo'n zestig atleten in actie. „Erg te leurstellend", liet initiatiefnemer Jan Roose weten. „Het organise ren van de cross kost me behoor lijk wat geld. Het is jammer dat er dan maar zo weinig animo is. Blijkbaar leeft de cross niet. Ik ga er nog eens over nadenken of ik hier wel mee door moet gaan." Jordi Bot, Lars Dirkzwager, Evan de Schrijver, Pelle Gelderblom (vlnr) liepen een Zeeuws record op de 4x100 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58