Dik verlies reserves TTC Middelburg t i Driebanders Martens Cleaning op zoek naar nieuwe sponsors 12 SPORT ZWAARSTE 10 VAN ZEELAND Laurens van Lieren wint Grand Prix Provoost vierde op NK schaatsen Wim Nieuwkerk maakt in de Zwaarste 10 van Zeeland heuvel op het verschil met Martijn de Kok. door Kristian Davidse middelburg - De reserves van TTC Middelburg 2 speelden zaterdag een inhaalwedstrijd tegen The Vic tory 1 uit Weesp. De Middelburgse tafeltennissers verloren met 8-2. Het eerste landelijke jeugdteam van TTC Middelburg kwam ook niet tot winst in de landelijk A pou le thuis tegen Bit.nl 1 uit Ede. Het werd 7-3. Voor de derde divisionisten uit Middelburg begon de wedstrijd in Weesp met drie verliespartijen. Hierna opende het dubbel Kim 't Hooft/William Marinissen de sco re opende voor Middelburg. Daar na speelde William Marinissen een spannende wedstrijd tegen Arjen de Groot. De eerste game werd beslist in 18-16 in het voor deel van de Middelburger. Zijn te genstander revancheerde zich in de tweede game, door die met 11-9 op zijn naam te zetten. Deze winst betaalde zich uit door met een vlugge 11-4 ook de derde ga me te pakken. De twee opvolgen de games won Marinissen met 12-10 en 11-8. Daarbij had TTC Middelburg al zijn kruit verscho ten. In de landelijk A-poule speelden de jongens uit TTC Middelburg 1 tegen Bit.nl 1 uit Ede. In deze wed strijd scoorde Jordin Heijens twee keer. Hij won van de nog ongesla gen Melanie Welbers. Ook David Gundelach werd aan de zegekar gebonden. Voor Middelburg deed Mathijs Claus hier nog een punt bovenop door van Robin Kruijs te winnen. Julian Flamman bleef met lege handen. Daardoor kwam een 7-3-nederlaag op het scorebord. middelburg - Dressuurruiter Lau rens van Lieren van Stal Hexagon uit Schore heeft zondag verrassend een halve finalewedstrijd voor het NK indoor gewonnen in de Grand Prix-klasse. Van Lieren greep met de merrie Hexagons Welnetta de zege dank zij een score van 70,39 procent. Hij bleef voormalig provinciege- noot Hans-Peter Minderhoud DEVENTER - Schaatser Adriaan Pro voost is op het NK voor masters in Deventer in de klasse voor 50- tot 55-jarigen op de vierde plaats geëindigd. De Domburger was tevreden met die klassering, mede omdat hij als organisator van de op Walcheren te verrijden Coast Enduro een hectische week achter de rug had. Lichtgewicht wint Zwaarste door Sjaak Sinke nipt voor. De ex-Westkappelaar scoorde met Lord of Loxley 70,06%. Van Lieren werd in dezelf de klasse met de Thiara derde met 69,16%. Thamar Zweistra haal de met Hexagons Truman 66,96%. Zweistra was op dreef in de Lichte Tour. Met Hexagons Zo- dinde werd ze derde met 71,64%. Met Whoopy eindigde ze als vijf de. De finale van het NK is over drie weken. westenschouwen - Een paar kilo verschil in lichaamsgewicht be paalde zaterdag in de Zwaarste 10 van Zeeland wie won en wie tweede werd. Wim Nieuwkerk uit Dinteloord won omdat hij heu- velop net iets sneller was dan de net iets zwaardere Martijn de Kok uit Heinkenszand. Eerste jaars se nior Annemiek van de Velde (Del ta Sport) was de snelste vrouw. Met honderd deelnemers was de achtste editie van de Zwaarste 10 een stuk beter bezet dan vorig jaar. In de strijd om de zege was er een leuke strijd tussen Wim Nieuwkerk en Martijn de Kok. „Ik kon heuvel op iets afstand nemen maar Martijn daalde beter. Het was een pittig rondje met alles er op en eraan", liet de voormalig Nederlands kampioen duatlon we ten. Hij wilde aanvankelijk stop pen met topsport maar plakt er er .toch nog een jaar aan vast. „Vorig juiste parkoers bleven nadat ze even de verkeerd kant op ge stuurd waren. Na zes kilometer moest De Kok, die over twee maanden vader wordt, zich ge wonnen geven. „Ik baalde ervan dat ik Wim heuvel op niet kon volgen. Ik moet wat aan kracht- werk gaan doen." Op de streep kwam hij 21 seconden te kort voor de winst. Op de derde plaats liet Eric Wolfert (Flakkee) zien dat hij een flinke sprong vooruit heeft ge maakt. Vorig jaar eindigde hij als 22e in 45.14, nu pakte hij de laat ste podiumplaats in 39.50. Leon Ja- cobse (Dynamica) en Adriaan van Keulen (Middelburg) waren per mountainbike naar de start geko men en werden vierde en vijfde. Opvallend was dat een aantal Bra banders en Limburgers het carna val was ontvlucht om in Westen- schouwen aan de start te staan. Bij de vrouwen ging de zege naar Annemiek van de Velde (19) van het organiserende Delta Sport. Vanaf de start lag ze aan de lei ding, gevolgd door Monique Ver- schuure uit Yerseke. Op de streep had Van de Velde iets meer dan een minuut voorsprong: 45.37 te gen 46.38. „De zwaarte viel me ei genlijk wel mee", liet Van de Vel de weten. De mooie standaard die ze met haar zege verdiende, paste nog maar net in haar overvolle prijzenkast. „Ik moet nog wat meer op snelheid trainen om goed op de weg mee te kunnen", dacht ze hardop. De tijd van Van de Velde was aanmerkelijk sneller dan de 48.53 die Annet van de Lin de vorig jaar op de klokken bracht. De loopster uit Nisse moest nu genoegen nemen met de derde plaats, in 47.33. Paola van Gilst (AV'56), viste dit keer achter het prijzennet in 48.54, net als Mieke Valk uit Goes. Op de 6,5 kilometer ging de winst naar Elbert Simonse (Aagtekerke) in 32.34. Vorig jaar deed hij ruim vier minuten langer over de af stand. Anne Eversdijk (AV'56) was de snelste vrouw op de korte Zwaarste in 38.53. De opbrengst van de Zwaarste is voor ondersteu ning van de Roparun. Provoost begon het NK met een zevende tijd op de 500 meter: 44.74. Op de 3000 meter legde hij beslag op de vierde plaats met 4.38.00. Op de 1500 meter werd hij vijfde in 2.12.88 en op de afslui tende 5000 meter, zijn sterkste af stand, werd Provoost vierde in 7.52. Over twee weken doet hij mee aan het WK in Inzeil. Er heb ben zich al 27 deelnemers gemeld. j^r stond ik dertiende op de we^ LAURENT VAN NIEUW£NHU1JZE DERDE ,N BR,ELLE reldranglijst. Wanneer ik in april op het EK in Horst nog wat pun ten pak, kan ik naar het WK in Colombia. Uiteindelijk had hij nog een flin ke voorsprong op De Kok. Zijn winnende tijd van 36 minuten en 58 seconden was slechts een frac tie boven de tijd van Tommy Staal vorig jaar. Archie Staal, va der van Tommy, zorgde ervoor dat De Kok en Nieuwkerk op het Laurent van Nieuwenhuijze eindig de zondag in de Tien Engelse mij len in Brielle als derde. De atleet van het Goese AV56 finishte in een tijd van 58 minuten en 19 se conden. Hij had een achterstand van bijna twee minuten op win naar Henk van Leeuwen (Pal- las'93). Krista Voorham (Delta Sport) had aan haar zesde plaats in Brielle in de klasse D40 genoeg om de der de plaats in het tussenklassement van het Van Buurenrunningcircuit te bezetten. Rian Flikweert won zondag in haar leeftijdsklasse V50+ de 30 kilome ter van de Groet uit Schoorl Run. De Middelburgse noteerde een tijd van 2.30.08. door Joop van den Oudenhoven kapelle - Na twee jaren waarin handhaving in de eredivisie het mikpunt was en één jaar waarin de play-offs het ultieme doel zijn ge worden, neemt Martens Cleaning afscheid als hoofdsponsor. Het drie bandenteam moet op zoek naar nieuwe weldoeners. Het tweejarig contract met de fir- ma Martens Cleaning liep af en wordt niet meer verlengd omdat het bedrijf zijn vizier op andere activiteiten wil richten. Zowel bij de stichting BIZ, waar onder het biljartteam resorteert, als bij de spelers leeft de hoop dat volgend seizoen nog in Kapelle kan worden gespeeld. „Een mooie re accommodatie en een betere be geleiding vind je nergens", ver woordde teamcaptain Martin Spoormans zijn gevoelens en die van zijn teamgenoten. Veroorzaakte dit bericht al geen hosannastemming in Kapelle, de uitslag van de zondag gespeelde wedstrijd deed dat evenmin. Met Dick Jaspers in de gelederen werd onverwacht verloren van Holland Mineraal uit Lochem: 3-5. Geluk bij een ongeluk was dat naaste concurrent voor een plaats in de play-offs, Van den Broek Bil jarts, ook verloor. Ai Biljarts, dat Lands Welvaren/Iets Anders bil- jartles gaf (8-0), kwam wel dich terbij en staat nu op twee punten van de Kapellenaren. De strijd in De Vroone in Kapelle was tot de laatste carambole span nend. Voor de pauze won Martin Spoormans van de altijd gevaarlij ke Anno de Kleine, maar verloor lean van Erp van een heel sterke Jelle Pijl. Niks aan de hand, hoorde je de aanhangers van de thuisploeg den ken. Jaspers zou Marut Naci Coklu wel verslaan en Raymond Ceulemans zou hetzelfde doen te gen Stefan Spilleman. Dat viel nogal tegen want Ceulemans zat geen moment in de wedstrijd en verloor. Op de andere tafel zag Jas pers zijn voorsprong op Coklu door een serie van veertien ver vliegen en de 1\irk na een zeer hoogstaand duel als eerste fi nishen. Jaspers maakte in de na- beurt nog wel gelijk, maar dat zet te geen zoden meer aan de dijk. Lands Welvaren/Iets Anders kreeg in Apeldoorn een oorwas sing van Ai Biljarts, dat het ook nog zonder de Deen Dion Nelin moest stellen. Vervanger Roland Uytdewilligen kweet zich uitste kend van zijn taak en liet Ronny Daniels kansloos achter: 50-32. Martin Spoormans was de enige speler van Martens Cleaning die zijn par tij won. foto Peter Nicolai Danny Breur, die Kees Wittens verving, bakte er tegen Addy Wienk niets van en verloor met 50-25. Henk Habraken leed een nederlaag zoals hij in zijn carrière nog niet vaak moest slikken. Hij ging met 50-15 onderuit tegen Martien van der Spoel. Toen ook Francis Forton nog ver loor van Raimond Burgman, was het debacle compleet. Wie het meest garen spon bij de uitslagen in dit biljartweekeinde was Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil, dat zelf niet speelde. Naaste con current TOW.NL/MCR speelde gelijk tegen Van Wanrooij Trans port, waardoor de Zeeuws-Vla mingen weer mede aan de leiding gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40